İMZA KAMPANYASI

[Röportaj] Hanryu Pia Ağustos Sayısı - Lee Jong Hyun-Moonlight Swing hakkında;

'Bu tarz bir şarkı yapamam' diye düşünerek bu şarkıyı çıkış şarkısı olarak seçtim. Swing tarzda müzik mükemmellik ve olgun yaş hisleri uyandırıyor, değil mi? Aslında çıkış şarkısı olarak iki şarkı arasında kalmıştım ama oylama ile Moonlight Swing seçildi. Güçlü bir şekilde tercih yapmadım. Sadece ikisinden hangisi olursa benim için uyar dedim ve karara saygı duydum.

-We Got Married programında, tam anlamıyla ekranlardaki eşin Gong Seungyeon ile çifte kumrular gibiydiniz. Gerçek hayatta da kız arkadaşınla böyle mi olursun?

Kızların hoşuna gidecek kadarını yaparım. Yalnızca hoşlandığım kıza karşı nazik olurum. Herkese karşı nazik davranan erkekler çok da hoş değil. Davranışlarımızla niyetlerimiz hakkında onları yanılgıya düşürmemiz kaba olmaz mı? Moonlight Swing'in sözlerini, hâlâ saf ve aşık olduğum zamanları hatırlayarak yazdım. O saflıkta kalmak istiyorum ama 26 yaşına geldim bile, eskisi gibi olamam, değil mi?

-Peter Pan'in sözleri hakkında;

Herkesin bildiği ve bir bağ kurabileceği bir şeyler eklemek istedim. Ben bir yetişkinim ama öyle değilmişim gibi davranıyorum. Bunu nasıl anlatabilirim.. küçük bir çocuk olmayı isteyen bir yetişkin?
Büyümek hakkında çok fazla düşünmüyor muyum? Bence en iyisi (kendine karşı) dürüst bir şekilde yaşamak.

-Albümdeki çeşitli şarkılar hakkında;

Albümün daha fazla ilgi çekebileceğini düşündüğümüz için benim yazdığım şarkılarla diğer bestecilerin şarkılarını bir arada kullandık. Benim bestelediklerim arasında bir tane cool blues şarkısı var. Bu şarkıyı 2 sene önce yazmıştım ve üyelere dinletmiştim. O zaman bana bu şarkıyı kendi solo albümünde kullanırsan daha iyi olur demişlerdi. Solo albümüm için yazdığım şarkılar bile CNBLUE şarkılarından tamamen farklı değiller. Hepsinden öte, onları ben yazdım, yani köklerimiz aynı, değil mi? Bu yüzden CNBLUE'dan farklı sounda sahip bestecilerin şarkılarını ekledik. Bu kez birlikte çalışama şansı bulamadığım sanatçılarla bir sonrakinde düet yapmak istiyorum.

-Gitar hakkındaki tercihleri;

'Bu gitar olmalı' şeklinde bir şey değil. Bazen kullandığım gitarlar NFlying'den (Cha) Hun'a ödünç veriyorum. Bence gençken farklı tarzlarda gitarlarla çalışmalısınız, bu yüzden benim için çok değerli olsalar da onları ödünç veriyorum. Hiç umursamıyorum. Biliyorum bazıları bizim gitarlarımıza bir kız gibi baktığımızı düşünebilirler ama gitar sadece gitardır. (LOL) Pahalı bir gitar kullanmak, mükemmel bir sound çıkaracağınız anlamına gelmez. Hatta iyi bir enstrüman ve çalış tekniğiniz olsa bile yüreğinizi katmadıktan sonra işe yaramaz.

-Bu yılın yarısında balıkçılıkla ön plana çıktığın için solo albüm haberi bir çeşit sürpriz oldu. Hatta hayranların arasında senin profesyonel bir balıkçı olacağın dedikodusu başlamıştı.

Beklenildiği üzere şirketten azar yedim. (LOL) Geçtiğimiz yıl dizi çekimleri nedeniyle balığa çıkamamıştım. Bu yıl tüm CNBLUE üyeleri dizi ve film çekimleriyle meşgul oldukları için birbirimizi çok nadir görüyoruz. (Heyecanlı bir şekilde) bir süre önce Busan 1.2 metre uzunluğunda sarıkuyruk balığı yakaladım.

-Klipte dans eden Jonghyun;

O dans değildi, dans etmedim.

-Mükemmel ve olgun bir görünüme sahip saçlarını Moonlight Swing çekimleri için mi kestirdin?

Hayır, dürüst olmak gerekirse albüm kapağı fotoğrafı ve klip çekimlerini unutup saçımı kestirdim. Japonya'ya geldikten sonra 'bok' gibi hissettim saçımı şekle sokturdum. Önceden hazırlık yapan bir tip olmadığımı biliyorsunuz, değil mi?

-Jonghyun, albüm için Yonghwa'dan bir şarkı yazmasını rica etti.

Ama çekimler için yurtdışındaydı, Kore'de değildi! Hiçbir şeyi tamamlayamadık ve lütfen geri gel dedim. Bu kez olmadı.

-Mayıs ayında Puzzle klibinde kullandığı altın sarısı renkli gitarı hakkında. Yeni bir gitar mı aldın?

Oh, evet yeni aldım. Ama aslında yeşil gitarımla (marka ve model olarak) aynı. Konserlerde sadece yeşil gitarımı kullanırdım ama tellerinde kopma gibi şeyler meydana gelmeye başladı. Yedek olarak bir tane aldım. 

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: MattieCat@Soompi, via Gonglee Global
Çeviri: mcnbl
0 yorum:

Yorum Gönder