İMZA KAMPANYASI

[Röportaj] Elle Dergisi Kasım 2016 Sayısı: Jung Yonghwa "The Package" Röportajı


Turistler 

Lee Yeonghee ve Jung Yonghwa ‘The Package’da bir tur rehberi ve bir gezgin olarak birbiriyle karşılaştı. Onların buluşmaları yabancı bir odanın penceresini açınca görülen manzara gibi heyecan yaratacak.


Jung Yonghwa'nın Kendine Özel Yolculuğu

The Package dizisinde oynadığın San Maru karakterinin arkasındaki hikaye nedir?

Kız arkadaşıyla anlaşmazlık yaşadığı için Paris'e uçakla tek başına gidiyor. Geri dönüp dönmemek üstüne düşünüp dursa da aslında neşeli bir karakter. Terk edildiği için umudunu kaybetmek ya da kalp acısı çekmek yerine o anki mevcut durumu onun için daha önemli. Bugüne kadar oynadığım tüm roller arasında bana en yakın kişiliğe sahip olduğu için daha çok hissedebiliyorum.

San Maru için CNBLUE albümlerinden bir şarkı seçmiş olsaydın?

“Love Light”, çünkü hüzünlü değil. Gene de ben ondan farklıyım. Üzgünken hüzünlü şarkılar dinlerim.

Yolculuk etmek için sıkça fırsatın oluyor mu?

Genelde turlarda yurt dışına çıkıyorum. O zaman da tek yaptığım konser vermek oluyor. 30 saatlik uçuştan sonra Peru, Meksika ve Şili'de etrafı gezememek yazık oldu. Ayrıca dizi çekimlerini yapacağımız Paris'e de ilk defa gideceğim.

Hayalindeki yolculuk nedir?

Çok az sayıda turist için olan özel adalar var. Nerdeyse kimsenin olmadığı öyle bir yere gitmek isterdim.

Tek başına iyi zaman geçirebiliyor musun?

Debut sonrası karakterim çok değişti. Küçükken zamanımın çoğunu dışarıda arkadaşlarımla takılarak geçirirdim. Artık evde kalmayı tercih ediyorum. Saatlerce öylece koltukta oturuyorum. Sanırım o koltuk benim özel ada'm haline geldi (gülüyor).

Yolculuk esnasında tanıdık olmayan şeylerle çevrili olmak insana ilham verir. Yurt dışında bu şekilde bestelediğin şarkı oldu mu?

CNBLUE’nun şarkılarının yarısı böyle yazıldı. Sadece otel odasında olmak bile beni duygusal hissettirebiliyor. Dışarıda farklı bir manzara görünüyor. Atmosfer, stüdyo veya evden farklı hissettirdiği için şarkı yazmak daha kolay oluyor. Otele gittiğimde ilk yaptığım şey masasına oturmak olur. Her otel farklı hissettiriyor, sanki yeni bir başlangıç yapıyormuşum gibi.


Yolculuk üstüne bir dizi yapsaydın nasıl olurdu?

Belgesel tarzında müzikal bir dizi olurdu. Tek karakter bir müzisyen, set de hoş manzaralı bir otel olurdu (gülüyor). Sade bir hikaye. Bir otel odasında bir şarkı besteleme süreci çekilirdi. Şimdi düşündüm de, çok sıkıcı olurdu (gülüyor).

Dizi çekerken her seferinde yeni insanlarla olmaya ve yeni bir ortamda bulunmaya hemen alışan biri misin?

Hala zorlanıyorum. Ama önce atmosferi canlandırmaya çalışıyorum. Böylece etrafımdakiler yakınımdayken kendilerini rahatsız hissetmez ve ben de rahat hissederim.

Bu seferki (*The Package) nasıl olur?

Ben hemen arkadaş olacağımızı düşünüyorum. Yurt dışında çekim yapacağımızdan güvenecek sadece birbirimiz olacağız. Birbirimizi yüzlerimizden bıkana kadar göreceğiz (gülüyor).


Aktörler için bir karakteri canlandırmak aynı zamanda farklı bir hayatı deneyimlemek demek. Sana çok şey öğreten bir dizi oldu mu?

Tarihi dizi ‘The Three Musketeers’. Aksiyonu ilk defa deniyordum ve bana bir süre Chosun Hanedanlığında yaşamışım gibi hissettirmişti. Öncesinde içe kapanık karakterler canlandırmaya alışıktım. Ama Dalhyang oldukça canlıydı, benim gibi. Böylece oynarken yüküm azalmıştı. Açıkçası bana daha rahat olma ve insanlara gerçek beni gösterme fırsatı vermişti.

Eğer başka biri Jung Yonghwa’nın hayatını yaşasaydı neyden keyif alırdı?

Birçok şey yapabilirsiniz. Şarkı söyleyebilir, konser verebilir, dizi çekimi için Paris'e gidebilirsiniz.

Denemek istediğin daha fazla şey var mı?

Yapabileceğim her şeyi yaptığımı düşünüyorum. Artık şu anda yaptığım şeyleri daha derinlemesine yapabilmek istiyorum. "İyi iş çıkardın" dendiğini duymak istiyorum.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

İngilizce çeviri: Just_JYH
Scan sahibi: KellySiripoonya
TR çeviri: @TurkishBoice 

0 yorum:

Yorum Gönder