İMZA KAMPANYASI

[Hayran Anlatımı] 02.11.2016 5. yıldönümü ~OUR GLORY DAYS~ Tur CHIBA 1. Gün

CNBLUE 5. yıldönümü ARENA TOUR 2016 ~OUR GLORY DAYS~ 
CHIBA, Makuhari Messe Konseri


Şarkı listesi:  
1. In My Head 
2. Where you are 
3. Have a good night 
4. Puzzle 
–Konuşma kısmı- 
5. Let's go crazy 
6. Lovegirl 
7. Be OK (JH klavye çaldı, YH söyledi) 
8. Don't care (Yeni aranjman) 
9. Royal Rumble 
-Konuşma- 
10. Take me higher 
11. One time 
12. I'm sorry
-Konuşma- 
13. Face to Face 
14. Wake up 
15. Lady 
16. Cinderella 
17. Glory Days

–Encore- 
18. You’re So Fine 
19. Radio 
–Konuşma- 
20. Arigatou 
21. Young Forever (YH ağladı TT)

cr. 真的小葵是一朵向容葵

Konser alanı & ürünler: ALBUM
Konser alanından kendi el yazılarıyla notlar: LINK 

cr. 郑先生89

Yonghwa leopar desenli bir gömlek giydi. Sol bileğinde gümüş bileklik vardı. Konser sırasında 3 gitar kullandı, kahverengi ve mavi-yeşil PRS ve akustik gitar.

Her şeyden önce, dördü birden bugün ÇOK MUHTEŞEM görünüyordu, herkes aynı şeyi söylüyordur. En son ne zaman bu hisleri yaşamıştım...hepsi aynen geri geldi, harikaydı! Size özellikle söyleyeceğim şey Yonghwa çoook dans etti, nerdeyse her dakika, dans makinası gibiydi.

In My Head ve Don't Care'in yeni aranjmanı hoşuma gitti. Başka işleri ve aktiviteleri olmasına rağmen yeni şeyler için verdikleri çabaya saygı duydum.

Yonghwa Don't Care şarkısının sözlerini değiştirdi: "Umursamıyorum, beni bekleyen arkadaşlarım var. Umursamıyorum, beni destekleyen hayranlarım var." 'Arkadaş' ve 'Hayran' kelimelerini söylerken dosdoğru bizi işaret etti. Çok duygulandım TT Bu konserde olsun ya da olmasın, tüm hayranlar olarak sadece varlığımızın bile ona bir şekilde yardım ettiğini hissettim.

Have a Good Night sırasında Yonghwa çok dans etti. Farklı bir danstı, zor yaptı ve kendine birkaç kez güldü. Şarkı sırasında Yonghwa o kadar coştu ki gömleğinin düğmelerini açıp çıplak omzunu gösterdi ve "Size her şeyimi göstereceğim" diye şarkı söyledi, herkes çığlık attı, hahaha. Bir ara altın renkli mikrofonu yere fırlattı!


cr. sophiaxin35

Ve evet, Jonghyun Be OK sırasında klavyeye geçti ve bugün beyaz gömleğiyle MUHTEŞEM görünüyordu!!!!! Jonghyun bugün ciddi anlamda mükemmeldi!! Ve durmadan sahnenin ortasına doğru gelmeye devam etti ve inanılmazdı! Jonghyun bu şarkının her yönde derin anlamlara sahip olduğunu söyledi. Performansı muhteşemdi.

Yonghwa Japonca sözleri iyi ezberlemişti. Monitöre nerdeyse hiç bakmadı, gözleri hep hayranlardaydı, onların tepkilerine bakıyordu. Paris'te tekrar Japonca çalışmaya başladığını söyledi. Yonghwa, "Fransa'da çekimler için 1 ay kaldım (*The Package dizi çekimleri). Konuşmayı çok özledim." Jonghyun, "Fransızca konuşamadığın için mi?" Yonghwa, evet dedi. Jonghyun, "Bu yüzden mi bugün her zamankinden daha çok konuşuyorsun?"

Yonghwa Paris'ten döndüğünden bugüne kadar uyuyamadığını söyledi. Aylardan sonra Japonya'da konser olduğu için gergin hissetmiş sanırım.

Yonghwa, "Eskiden hep 'Yapabilirim!' diye düşünürdüm. Ama bazen düşüncem 'Yapabilir miyim?'e dönüşüyor. Ama bu tur bitene kadar 'yapabilirim' diye çok güçlü inanacağım. En iyisini yapacağım"

Yonghwa Fransa'dayken dizi ekibi orda Yonghwa'nın yabancı hayranlarıyla karşılaşınca çok şaşırmış. Bu kadar ünlü olduğunu bilmediklerini söylemişler.

Ayrıca Yonghwa en kısa zamanda yeni bir soloyla geri döneceğini söyledi.

Jonghyun, "FNC benden Pina Colada şarkısında dans etmemi istedi, ben de istemesem de yaptım." Yonghwa şarkıyı şirin hale çevirdi ve dans etti.

Yonghwa Jonghyun'un solo Moonlight Swing dansından hoşlanmış gibiydi. Konser sırasında birçok kez melodiyi mırıldanıp dansını taklit etti. Çok tatlıydı. Konser boyunca birkaç kez Jongyun'un Moonlight Swing dansını yaptı. Jonghyun sonunda dayanamayıp, "Hyung beni canımdan bezdiriyor" diye şaka yaptı. Yonghwa ve Jungshin'in Moonlight Swing dansını yapmaya devam etmeleri çok komikti. Jonghyun'un solosundaki dans hareketlerini taklit ettiler. Çift olarak dans etmeleri çok eğlenceliydi, birbirleriyle kimyaları müthiş uyuyordu.


cr. 郑先生89

Yonghwa'nın durmadan Jonghyun'a solosundan şarkı söyletip, dans ettirmeye çalışması çok tatlıydı xD Yonghwa ve Jungshin o dans edene kadar Jonghyun'la uğraşıp durdu. Jonghyun da biraz yaptı xD Jonghyun söylerken Yonghwa arkasında dans etti. 

Jonghyun dördünün bir kakao grubu olduğunu ve diğer üçünün Jonghyun'un komik fotoğraflarını konuşmaya gönderip durduğunu söyledi.

Solodan bahsetmişken, Yonghwa Minhyuk'un vokalist olarak bir solosu olduğunu söyledi (dizisini kastederek). Ve Yonghwa Minhyuk'un bir grupta nasıl vokalist olunur öğrenmek için muhtemelen YH'nın kendi videolarını izlemiş olabileceğini söyledi. Ama Minhyuk video izlemesine gerek olmadığını, Yonghwa'nın tam arkasında olduğu için onu arkadan hep izlediğini söyledi, çok tatlıydı xD Çok tatlı, neden bu kadar tatlı, neden hepsi bu kadar tatlı, niye bu grup bu kadar tatlı neden!

Ve oyun zamanı: Yonghwa'nın dediği her şeyi yapmak-Wake Up. Bu kısım aynı zamanda Jungshin, Jonghyun ve Minhyuk'un Yonghwa ile göz kontağı kurmaktan kaçındıkları zaman hahaha. İlk olarak, Jonghyun Pina Colada'yı söyleyip dans etti. Muhtemelen Yonghwa zorladığı için yaptı. Sonrasında "wake up" söyleyiş şekilleri... 103882383 kez "WAKE UP WAKE UP" söyletti.........nerdeyse 10 dakika xD

Yonghwa: Kore yaşına göre 28'imdeyim. Ama hala tatlıyım!
Jungshin: Evet! Tatlısın!
Yonghwa: Jungshin, sen de solo yapmak istiyor musun?
Jungshin: Benim için imkansız. 
Yonghwa: Senin arka dansçın olacağım.
Junsghin: Hayır, sorun değil.

Jonghyun konser boyunca tercümanlık yaptı, çünkü Yonghwa ve Jungshin Japoncayla resmen mücadele veriyordu. Yonghwa ve Jungshin Japonca ifade edemedikçe Korece konuşup, Jonghyun çevirsin diye dönüp ona bakıyorlardı haha. Jonghyun Minhyuk'un Japoncayı unutmayan içlerindeki tek kişi olduğunu söyledi, tam da beklendiği gibi~ (rol model Minhyuk hahaha). 

CNBLUE'nun en çok konser vermesini seviyorum <3 Bilmiyorum, enstrümanlarıyla sahnede büyük bir tutkuyla performans gösteriyorlar ve o tutku asla azalmıyor.

Bu 5. yıldönümü konserleri olduğu için ilk zamanlarından çok fazla şarkı söylediler (eski şarkıları çooook özlemişim). In My Head harikaydı. Get Away'i söylemelerini istiyordum ama Where You Are söylemeleri de güzel oldu. 

Where You Are gitar solo kısmında Jonghyun Yonghwa'nın yanında duruyordu. Yonghwa normalde sahne kenarlarına doğru koşardı ama bu sefer nedense yapmadı. Jonghyun'a baktı ve yavaş çekim hareketlerle etrafında çember çizdi. Çok tatlıydı.

Yonghwa In My Head'in son kısmında hep bağırıp bir şeyler söyler. Bugün "Omatase!" (Bizi beklediğiniz için teşekkürler!)" dedi.

cr. 夏至飞雨

Royal Rumble şarkısını canlı dinlediğim için mutluyum. Yonghwa çok çekici görünüyordu. Gözlerini kapatarak şarkı söyledi, bazen de bakışları üst kısımdaki pembe ışıklandırmaya sabitlendi. Şarkı bittikten sonra bir santim bile oynamadı. Bir noktaya gözlerini dikmiş bakıyordu. Gözleri çok...çok...Nasıl anlatabilirim bilmiyorum. Bazı hayranlar şarkının sözlerine ait dünyayı ifade ettiğini söyledi. Ama bence bu, gizlisi saklısı olmadan olduğu gibi Yonghwa'nın hisleriydi. Derinlerdeki hüzün dolu yüzüyle hisleri.

Bu akşam Yonghwa'nın tekrar gerçek bir sanatçı olduğunu düşündüm. Onun tüm ruhu her zaman şarkılarında oluyor. Don't Care, Royal Rumble, Glory Days, Young Forever... Hissettiği her şey şarkılarında. O dürüst bir sanatçı.

Arigatou bana 392 konserini ve Come On turunu hatırlattı. Onların hayranlara duyduğu minnet dolu hisleri hissettim. Bence şarkı listesi yıldönümüne çok uygundu.

Yonghwa: "Böyle büyük bir alanda kendi konserimizi verebilmek büyük mutluluk. Shinjuku'daki sokak performansımızda polis tarafından tutuklanmamız sanki dünmüş gibi geliyor."

Jonghyun: "Debut öncesi büyük bir yerde konser vermek isterdim. Hayalim gerçek oldu."cr. ellieperla

JH: YH hyung belin ağrıyor mu?
YH: Henüz acı yok.
JH: Daha acımıyor mu? Vooahh…harikasın. Benimki son zamanlarda çok ağrıyor.
YH: İyi misin?
JS: Hyung, sana masaj yapayım.
JH: Konser, konser…Şu anda konserin ortasındayız!!
YH: Bundan önce solo tur verdiğinden oluyordur.

*Yonghwa Moonlight Swing’de dans etmeye başlar*

YH: Lütfen birazcık söyle. Solo turundayken seni izlemeye gelemedim! Görmek istiyorum.

*Jonghyun Moonlight Swing’i biraz söyler*
*Yonghwa Jungshin’i de yanına alıp dans eder*

JH: Dansınız güzel.

*YH şarkı söyleyip dans eder+JH’un solodaki meşhur el hareketini yapar*

JH: CNBLUE kakao grubumuzda hep bu fotoğrafla dalga geçiyorlar.
YH: Elleri hep böyle:YH: Jonghyun, solo konserinde dans ettin mi?
JH: Etmedim, etmedim…Sadece basit adım hareketleri.
YH: Sadece basit adımlar mı? O zaman birazdan dans etmelisin. Senin için arka dansçı olacağım. 28 yaşındayım ama hala çok tatlıyım. Hadi, sana yardım edeceğim.
JH: Artık canım hiç istemiyor TT

*Love Girl sonrası*

YH: Bu şarkıyı söylemeyeli uzun zaman geçti. Çok tatlıyım, değil mi?
JH: Süper tatlı
MH: Bu şarkıyı söylerken YH hyungun yüz ifadesi istemsiz olarak şuna dönüşüyor #^@^# Tatlı bir şarkı.
YH: Ama herkes benden daha tatlı.
Hayranlar: Voahhh!!
YH: Sadece iltifat etmek için söyledim.
Hayranlar: …..
YH: Şakaydı.


cr. ellieperla

YH: Sizinle biraz daha sohbet etmek istiyorum. Çünkü görüşmeyeli uzun zaman oldu. Hala zaman var, o yüzden biraz daha konuşalım.
JS: Doğru.
YH: Biraz daha…
JH: O zaman ikiniz bir şeylerden bahsetmelisiniz!
YH: Fransa’da 1 ay kaldım, o yüzden şu an durmadan konuşmak istiyorum.
JS: Ooo!! Fransızca konuşamadığın için. Ben de bugün niye bu kadar çok konuşuyor diye garip bulmuştum. Sebebi buymuş. Tamam, her şeyi konuşabilirsin.
JS: Fransa’da ne yaptın?
YH: Ben…

*Tekrar Moonlight Swing dansı yapar*

JH: Bu şarkı çok neşeli.
YH: Ben de en kısa zamanda solo yapmak istiyorum. Şu an dans etmeye çok uygun.
JH: Bugün çok ürkütücü!!!

*YH tekrar JH’un dansını yapar*

JH: Siz çocuklar bana zorbalık yapıyorsunuz! Lütfen bana yardım edip polisi arayın ve şu şahsı yakalatın xD

cr. ellieperla

MH: Son şarkıya kadar konuşmamamız lazım ama yapamayacağız, çünkü hepimiz çok yorulduk.

JH: Konser vermeye 20 yaşında başladık, şu ana kadar 7-8 sene geçti. Bazen düşünüyorum da, wow bu adam (Yonghwa) hala tatlı olabiliyor ama biz artık tatlı olamıyoruz.

Hayranlar: Tatlısınız, tatlısınız!

JH: Gerçekte artık tatlı değiliz ama sizler bize destek vermeye devam ediyorsunuz. Çok teşekkürler.


cr.:ellieperla

Yonghwa: "Dilerim insanlar CNBLUE şarkılarını 50 yıl sonra da, 500 yıl sonra da dinlemeye devam eder."

Yonghwa'nın daha Arigatou'daki konuşma sırasında gözleri kızarmıştı ve buğuluydu. Konuşmayı bitirmek için gözyaşlarını frenliyordu. Şarkı sırasında gitarını çalarken başını önüne eğdi.

Ve arkasından...

Yonghwa Young Forever sırasında gözyaşlarını tutamadı. Başta gizlice gözlerini siliyordu. Sanırım gözyaşlarını durdurmaya çalışıyordu, ama başaramadı. Koluyla gözyaşlarını kurulamaya başladı. Hatta bir noktada şarkı söyleyemedi. Kalbim çok kırıldı, kimbilir onun için ne kadar zordu... Jonghyun da çok etkilenmiş görünüyordu. Şarkının ortasında gitarını bırakıp mikrofonu tuttu; Yonghwa, CNBLUE ve BOICElarla hep birlikte şarkıyı söyledi. CNBLUE'nun arasındaki bağı hissettim. Yonghwa ağlıyor olmasına rağmen tüm gücüyle şarkıyı tamamladı.

Yonghwa'nın konserde son konuşmasındaki sözleri:
"5 yıl oldu bile…Tüm bu yıllar boynca bize verdiğiniz desteğe çok minnettarız. CNBLUE’nun şimdiden yaklaşık yüz şarkısı var. İlk çıkış yaptığımızda Shinjuku’daki performansımız bizde derin iz bıraktı. Ah, bunu gerçekten yapabiliriz. Bu bir rüya değil. Yatağıma uzanıp düşünüyorum, ‘Vay canına, bu işte oldukça iyiyim. Sıradan biriydim, ama artık burda durup şarkı söyleyebiliyorum.’

Daha en baştayken destekleyen ve bir arada tutan Yonghwa’ydı. 
Şarkı listesine bakınca yıldönümüne çok iyi uyuyor. Anıları hatırlamaya başlıyorum. Eskiden hep bir hedefe odaklanabiliyordum. Ama son zamanlarda “Yapabilir miyim?” diye tereddüt etmeye başladım. Bu seneki bahar turunda Kumamoto için dua ettiğimi söyledim ve sonrasında Kumamoto için temsilci oldum. Oraya çekimlere gittim. Böylece eğer sözlere dökülürse hedeflerin farkına varabileceğimi hissettim. Bu sene çok zor geçmiş olsa da bugünden itibaren başladığım noktaya (ilk amacıma) döneceğim, daha da çok çalışacağım ve sonuna kadar herkes için iyi şarkılar yazacağım; çünkü şu anda her şeyi yapabilirim. Çok çalışacağım. Lütfen hadi siz de yapın ve hayalinizin peşine düşün. Eğer başarılı olursanız ben de huzurlu hissedeceğim. 

İnsanlara her zaman güzel enerjiler getirmeyi istedim, umarım bunu başarabildiklerim mutlu ve huzurludur. Bugün için çok teşekkürler. Bugün yaşlarımızı unutalım, birlikte çok çalışalım ve sonsuza kadar genç kalalım (*Stay young forever)”


cr. zxmayy

02.11.2016 ~OUR GLORY DAYS~ Arena Tur CHIBA 1. Günden gelen videolar/ses kayıtları:

Video:

Youtube
Face to face (yeni dans kareografisiyle): X
Glory Day0: 
I don’t care: X
Be OK: X


Diğer
Let’s Go Crazy
Don’t Care: 2,5 dk  & 4 dk X
Be OK: (Klavye JH&Vokal YH) 16 sn X
Royal Rumble: 1 dk X 
Wake Up: 26sn X - (sahibi weibo X
Arigatou: X  
Young Forever: :'''( instagram  & twitter 1 X & twitter 2
Young Forever: X (sahibi weibo X)
Moonlight Swing dansı X

Ses kaydı:
Konuşma+Young Forever:
Tüm konser: X 

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Paylaşım/Çeviri sahipleri: Cataray_S14 & Jungshinshair & boice106 & flyfurryfly & grlyJYH & Chikka_M2 & ribbonchariots & CNJia & yongyongjii & lyuublue
TR çeviri: cg208 @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder