İMZA KAMPANYASI

[Hayran Anlatımı] 03.11.2016 Our Glory Days Tur -CHIBA 2. Gün

Şarkı listesi:  
1. In My Head 
2. Where you are 
3. Have a good night 
4. Puzzle 
5. Let's go crazy 
6. Lovegirl 
7. Be OK
8. Don't care
9. Royal Rumble 
10. Take me higher 
11. One time 
12. I'm sorry
13. Face to Face 
14. Wake up 
15. Lady 
16. Cinderella 
17. Glory Days

–Encore- 
18. You’re So Fine 
19. Radio 
20. Arigatou 

21. Young Forever

cr.: 郑先生89

Yonghwa çok şakacıydı, bir sürü şirinlik yaptı! Çok tatlıydı! Üstünde siyah tişört, siyah yırtık kot, kot gömlek ve başında "glory" yazan siyah bir şapka vardı. Bu gece taktığı şapkayı bir hayran havaalanında vermiş. İlk sahneye çıktığında bağcıkları çözülmüştü, bize "Bekleyin, ayakkabılarımı bağlayayım" dedi. 2-3 şarkıdan sonra sıcaklayınca kot gömleğini çıkarıp beline doladı ve şapkasını ters çevirdi; havalıydı.

Bu gece Yonghwa hiç Moonlight Swing dansı yapmadı. Hatta bahsetmedi de. MS dansını özledim.

Love Girl sırasında o kadar çok dans etti ki belindeki gömlek nerdeyse düşecekti. Gömlek sonunda düştüğünde Yonghwa havalı bir şekilde ona uçan tekme attı (zavallı gömlek). Şarkı bittiğinde tekrar yerden aldı.

Yonghwa'nın siyah yırtık kotu üstüne o kadar oturuyordu ki, ne zaman arkasını dönse ve ana sahnede yürüse gözlerim yerinden fırladı.

Yonghwa Jungshin'in kıyafetini gördü, "Bugünkü kıyafet hoş, Nodame Cantabile'den (*Japon dizisi) Chiaki'ye benziyor. Chiaki, Chiakiii" dedi. Wake Up sırasında orkestra şefi gibi davranarak gene Nodame'deki maestro taklidi yaptı ve "Chiakiiiii" dedi. Bazı şeyler hiç değişmiyor xD

(A/N: Ben Nodame Cantabile başrolündeki Hiroshi Tamaki'yi Yonghwa'ya çok benzetiyorum. Benden başka benzeten oldu mu bilmiyorum ama özellikle I'm taking a day off dizisini izlerken Yonghwa'yı izliyormuşum gibi hissetmiştim çok, daha olgun haliyle)

Yonghwa Royal Rumble şarkısını yazarken ringde tek kişi kalana kadar dövüşün devam ettiği WWE'den (*World Wrestling Entertainment-Amerikalı profesyonel güreş eğlence şirketi) ilham aldığını söyledi. Yonghwa abisinin lisedeyken WWE için altyazı yaptığını ve kendisinden daha zeki biri olduğunu anlattı.

"Royal Rumble" Yonghwa'nın albümdeki en sevdiği şarkıymış. Dün gece Yonghwa Royal Rumble'ı enstrümansız söylemişti, o gece onu çok çekici bulmuştum. Ama bu gece klavyeyle çaldı ve bunun havalı olduğunu söyledi! 


cr. 郑先生89

Wake Up sırasında komik bir şey oldu. Şarkının bir yerinde Yonghwa yere yatıp ölü taklidi yaptı, ama aynı zamanda gitarı çalmaya devam etti. Jonghyun ve Jungshin ne yapacağını bilemedi, onu ne kadar kaldırmaya çalışsalar da hiç kıpırdamadı. 

Yonghwa gözünü açtı, Jonghyun'un yüz ifadesini gördü, tehlike olmadığını görünce yerde ölü taklidi yapmaya devam etti. Hayranlar seslendi, gene kalkmadı. Ölü gibi yatarken kucağındaki gitarla "didodido" (*ambulans siren sesi) yaptı, sonra yavaşça ayağa kalktı xD Minhyuk, "Ne yapıyorsun?!" diye bağırdı.

Üyeler birbirlerini tanımladı:

YH: Herkesi çok seviyorum, hepsi çok tatlı. Jungshin sence ben en tatlı mıyım? Yoksa en korkunç mu?
JS: En korkunç Jonghyun. Yonghwa en tatlı.
MH: Yonghwa teorik olarak en tatlı.
YH: Çünkü en tatlısı Minhyuk. MH'un gözleri çok sevimli. Ben en havalıyım, Minhyuk en tatlı. JH en korkunç. JS peki sen nesin?
JS: Ben mi?
MH: Jungshin en klişe/havalı olmayan (一番ダサい , dasai)
JS: O ne demek?
MH: Ne demek bilmiyorum, Jonghyun öyle dememi söyledi. 

Zavallı Jungshin xDJonghyun ilham verici bir şeyler söyledi. Dedi ki, "Hayal sadece bir hayal değildir" Çok hoştu...

Jonghyun: Bunu dün de söyledim. Asla böyle büyük bir yerde sahneye çıkabileceğimizi düşünmezdik, ama bunun için çalıştık ve başardık. "Hayaller sadece bir hayal değil" Bu sözü otelde gördüm ve CNBLUE'ya çok uyduğunu düşündüm. Aslında asıl önemli olan şu andan sonrası!

Hem dünkü hem de bugünkü konserde çekim ekibi vardı. Kamera arkası, özel görüntüler gibi bir şey yayınlanacaklar mı acaba gene? UMARIM YAPARLAR. Dün gece meet&greet'e (*mini hayran buluşması) katılan arkadaşım twitterda yayınlanan resmi fotoğrafların buluşma öncesi şanslı hayranların önünde çekildiğini söyledi.

Konuşma kısmında Yonghwa daha fazla şey söylemek istedi, ama Japoncayı unutmuştu. Jonghyun, "Neden? Paris'te konuşamadığın için mi?" diye sordu. Yonghwa da rastgele Fransızca bir şeyler söylemeye başladı. Belki de Fransa'dan bir şeyler anlatmak stemişti ama Japonca ifade edecek kelimeleri bulamadı.

JS: Konserden sonra tek başımıza kendi odalarımıza çekiliyoruz, yalnız hissediyorum.
YH&JH: O zaman bizi ara.
JH: Niye yalnız olasın ki, bizi (üyeleri) arasana.
JS: (Yüzünü asıp) Onları aramak istemiyorum (gülüyor) (*A/N: Bir kişi "arasam da gelmezsiniz ki" diye anlatmış).
JH: İşte böyle bir CNBLUE'yuz xD

Jonghyun: "Arigatou şarkısı zamanlarında Japoncayı çok anlamıyorduk. Bu yüzden Yonghwa sahnede yapacağı konuşma kısımlarını eline yazıyordu. Ne zaman konuşma zamanı gelse eline bakıp söylüyordu."

Eline ve parmaklarının arasına yazdığı kelimelere bazen göz gezdirmeyi unuttuğunda ya da terden silikleştiğinde ürkütücü oluyormuş. Yonghwa o zamanlar zor olsa da mutlu olduğunu söyledi.


Yonghwa "Hayranlardan gelen enerji beni sıcak ve coşkulu yapıyor. Bunun için hepinize her zaman minnettarım. Bu yüzden size kalbimi veriyorum"

Yonghwa, 5 yıl çok hızlı geçti, dedi. 50 yıl sonra da bu sahnede koşmak istediği için vücuduna iyi bakması gerektiğini söyledi. 500 yıl sonra, hatta 500 yıldan sonraki 500 yıl da burda olamasa bile CNBLUE şarkılarının hala hatırlanmasının, insanların hala şarkılarını söylemesinin muhteşem olacağını, kendisinin cennetten izleyip mutlu olacağını söyledi.

Bu sefer neyse ki hiç gözyaşı yoktu! Yonghwa Young Forever söylerken yüzünde tatlı gülümsemesi vardı. Duygularla dolu bir gülümseme. Bu gece YH çok hareketliydi. Gene, bu senenin bu konser öncesi zor geçtiğini, ama hayranlardan aldığı enerjiyle ruhunun enerji dolduğunu söyledi, mutlu hissediyormuş!

Yonghwa Young Forever'ı söylerken 'Mina-san o ouen shimasu! (Hepinize destek olacağım!)' dedi.

"Geri dönebilir miyiz, ama geriye dönüş yok, her zaman genç kalacağız" Yonghwa yumuşak bir sesle söylerken kardeşleri ana melodiyle eşlik ediyordu <3


cr. grlyJYH


03.11.2016 CHIBA 2. gün hayran çekimi videolar/ses kaydı

Love Girl ig- 

YH - JS dansı ig- X 
Lets Go Crazy ig-
Arigatou ig- X 
Young Forever ig- X & X & full twttr X
Puzzle ig- X &  X & X & X
Royal Rumble ig- X & X & X
Be OK ig-
Face to face ig- X
Don’t Care twitter 1:28 dk X 
Veda ig- 
Young Forever full 


Ses kaydı full konser: fabfabbravo 

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Anlatım sahipleri/çeviri: Ketch_cp & grlygrl & boice106 & flyfurryfly & lyuublue
TR çeviri: @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder