İMZA KAMPANYASI

(Hayran Anlatımları) Eski çalışma arkadaşı ve onunla karşılaşan insanlar Yonghwa'yı anlatıyor


DC JYH’daki bir mesajın çevirisidir:

Daha önce Yonghwa hyung ile çalışmış bir elemanım. Güzel konuşabilen biri değilim, uzun yazamam. Diğerlerinin yazdıklarını okuduktan sonra buraya ben de bir mesaj bıraktım.

En başta hyunga mesaj atmayı düşündüm ama sıkıntı hissettirir mi diye korkarak vazgeçtim. Üstünden birkaç yıl geçti, telefonu değişti mi bilmiyorum. Olayı birkaç gün önce DC’den öğrendim. Bunu hyunga doğrudan söyleyememiş olsam da, hyung bizlere bile (*personele) çok iyi göz kulak olan, ilgilenen çok iyi biridir. Ve hyung pek şikayet etmez. En küçük şeyde bile bizi gözetir. Çok temkinli biridir, seçtiği kelimelerde bile böyledir. Umarım bir gün tekrar bizzat karşılama imkanım olur. Hyung hata bende olmasına rağmen acımasızca azarlanmıştı. 

Hyungla iletişim kuramıyor olsam da umarım bu yazılan mesajları görüp güçlü olur. Eğer şansım olursa sana mutlaka gelecekte merhaba diyeceğim, fighting.


İngilizce Çeviri: yongyongjii

***


05.07.2016 Hayran anlatımı:

Geçen sene Mart sonuydu, şans eseri CNBLUE ile Incheon hava alanında karşılaştım. Bir anda etrafım bodyguardlar ve idole benzeyen 4 erkekle sarıldı. Güneş gözlüğü takıyorlardı, o anda kim olduklarını anlayamadım. Hayranları bizi itip çekiştirerek benim ve arkadaşımın canını yaktı. Biz orda turisttik, o yüzden Japonca şikayet ediyorduk. Birden idollerden birinin el çantası kafama çarptı, acıtmıştı ve rahatsız olmuştum. Ben de kızgınlık ve üzüntüyle Japonca, “Off, hey, bu ne, dayanamayacağım” dedim. İdol Japonca “özür dilerim” diyerek benden özür diledi, gerçekten üzgün görünüyordu. Bodyguardının kulağına bir şeyler fısıldadı ve o da eğilip bizden özür diledi. Arkasından bodyguardlar hem onları hem bizi hayranlardan koruyarak eşlik etti. Yürüyen merdivenden sonra o idolün kim olduğunu merak ettim. Dikkatlice gözlüklerinden baktım ve onun CNBLUE’dan Jung Yonghwa olduğunu fark ettim. Üzüldüm, çünkü ünlü oldukları için onları biraz tanıyordum ve ünlü olmalarına rağmen hiç burnu havada insanlar değillerdi.


Normal turistler olarak bodyguardların eşliğinde ilerliyorduk, ama sonunda onu tanımıştım ve bizim Japonca şikayetlerimizi anlamışlardı. Bu yüzden sinirlendiğim için özür diledim. Yonghwa nazik gülümsemesiyle Japonca “sorun değil” dedi. “Ama Japonca anlamıyorsun diye kötü şeyler söyledim” dedim. Yonghwa tekrar Japonca “sorun değil, sorun değil” dedi ve hatta defalarca “sumimasen (özür dilerim)” dedi.

Nasıl biri olduğunu bilmiyordum. Ama o birkaç dakikadan sonra herkese karşı nazik, dürüst ve anlayışlı olduğunu, etrafındakileri düşünen, hissettiklerini önemseyen biri olduğunu anladım. Tabi ki onunla ilgili her şeyi bilmiyorum, ama nasıl bir karaktere sahip olduğunu o an tamamen hissettim. Onu şu anda eleştiren insanlar, eğer onun size birebir kötülüğü dokunmadıysa antilerin söylediklerine, kötü dedikodu ve medya yayınlarına inanmayın ve onu eleştirmekten vazgeçin.

Ben Yonghwa’nın nazik ve kalbimi ısıtan kişiliğinden etkilendikten sonra CNBLUE hayranı oldum. Dilerim CNBLUE herkes tarafından sevilir. Bana hava alanındaki yardımlarına karşılık onlara bir şey yapamadım. Bu yüzden bu anımı anlatarak CNBLUE’nun nasıl iyi karakterde insanlar olduklarını duyurmak istedim. Ve onları her zamankinden daha da fazla destekleyeceğim.


Anlatım sahibi: HonggiMee 
İngilizce çeviri: CNBYonghwa 

***

Anlatım sahibi ofis arkadaşından duyduklarını aktarıyor:

Bir keresinde anlatanın iş arkadaşı ve arkadaşları araba sürmekte olan Yonghwa ile karşılaşmış. Bunlar SM’e doğru giderken FNC’nin yanından yürüyorlarmış. Yoldan yürüyorlarmış ve Yonghwa’nın arabasının geçişini engellediklerini fark etmemişler. Yol dar olduğu için Yonghwa onları geçemezmiş. Yonghwa hiç korna çalmadan sessizce yavaş yavaş arkalarından devam etmiş. Bir süre sonra arkalarında bir araba olduğunu fark edip geçmesi için yol vermişler. İş arkadaşı “Yonghwa çok iyi biri” diyerek bu anısını anlatmış.


İngilizce Çeviri: yongyongjii 

*Fotoğraflar temsilidir.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!

0 yorum:

Yorum Gönder