İMZA KAMPANYASI

[Röportaj] Ekim 2016 Haru Hana Vol.38 CNBLUE Euphoria Röportajı


Hayranlarına duydukları minnet duygusuyla yaptıkları albümle hisleri hayranlarına ulaştı. 

CNBLUE Japonya'daki büyük çıkışlarının 5. yıldönümünü 5. albümleri "EUPHORIA" ile unutulmaz kıldı. İsmi "mutluluk" anlamına gelen Euphoria, 5 yıl boyunca yanlarında olan hayranlarına duydukları minnet duygularıyla yapılan özel bir albüm.

Yonghwa: Bu albüm 5. yıldönümümüzde yayınlanacağından minnet duygularımızın ifadesi olarak yaptık.

Jungshin: Hayranlarımızdan bugüne kadar gördüğümüz sevgi için mutluyuz. Hayranlarımıza güzel şarkılar yapmaya devam edebilmek de bizi mutlu hissettiriyor. Bu yüzden albümün ismini mutluluk anlamına gelen Euphoria yaptık.

—Çıkış şarkısı ‘Glory Days’ Yonghwa tarafından bestelendi. Şarkıyı nasıl yaptın?

Yonghwa: Minnetimizi göstermek için bu şarkıyı sıcak bir atmosferde besteledim. Öncelikle herkesin yazdığım sözlerle gülümsemesini istedim. En baştan beşinci yıldönümümüz için bu şarkıyı yazmaya başlamıştım ve çıkış şarkısı olarak elimizde başka alternatif yoktu.

Jungshin: 5. yıldönümü için iyi bir şarkı! Mutlu bir havası var.

—Albümde 10 şarkı var. Favorileriniz neler?

Minhyuk: Ben sözleri eğlenceli olduğu için ‘Face to Face’i seviyorum. Ve Yonghwa hyung'un daha önce yaptığı ‘Don’t Care’ ve ‘With me’ gibi orta tempoya sahip. Duygularıma bağlı olarak şarkının farklı yüzleri oluyor. 

Jonghyun: Ben hepsini seviyorum, ama ‘Be OK’, ‘Slaves’ ve ‘Royal Rumble’ diyeceğim. ‘Be OK’ ve ‘Slaves’i solo albümüm için yazmıştım. Ama bestelediğim tüm şarkıları soloma kullanırsam CNBLUE için şarkı kalmayacaktı. Ben de bu şarkıları CNBLUE için kullanmaya karar verdim. Başta ben söyledim, ama bence Yonghwa'nın sesi şarkılara uyuyor. İkisi de iyiydi.

Jungshin: Ben ‘Stay With Me’ şarkısını besteledim. Bir önceki albümde ‘Daisy’i İngilizce yazmıştım. Ama sözleri Japonca yazarsam Japon hayranlarımız mutlu olur diye düşünerek Japonca yazmayı denedim. Bence Japonca romantik ve duygu dolu bir dil. Bu, şarkı sözleriyle hayranlara mesajımı ilettiğim bir şarkı. Hayranlarımız bizim için burda olduğundan büyük zorlukların üstesinden gelebildik. Birbirimizi destekleyeceğimizi anlatan bir mesajı var.

—Kayıt süreci nasıldı?

Minhyuk: Hepimiz kendi programımıza göre kendi kısmımızı kaydettik.

Jonghyun: Yaptığım şarkının kaydında tavsiyede bulundum. Konuşmak için Yonghwa'dan Be Ok'i söylemesini istedim.

Jungshin: Yonghwa-hyung'u benim şarkım ‘Stay With Me’yi söylerken dinledim. Tam hayal ettiğim gibi söylediği için mutlu oldum.

—Bu yıl çıkışınızın 5. yıldönümü. Bu 5 yılı ○○günleri diye adlandırsaydınız neyle tanımlardınız?

Jonghyun: ‘20'lerimdeki günler’

Minhyuk: ‘Kısa bir an’ günleri nasıl? 5 yıl uzunmuş gibi görünse de geriye bakınca kısa geliyor.

Yonghwa: Benim için ‘Mutlu’ günler. Çünkü zor zamanlarımdan çok mutlu zamanlarım oldu. 

Jungshin: ‘Gidecek daha uzun bir yolumuz var’ günleri. 5. yıldönümünün önemli zamanlardan biri olduğunu biliyorum ama önümüzde daha 10. yıldönümümüz, 20. yıldönümümüz var diyebiliriz. Gidecek hala uzun bir yolumuz var.

—Bu geçen 5 yıla baktığınızda üyelere ne söylemek istersiniz?

Yonghwa: Jungshin'e; Çok uzadın. Çıkışımızla kıyaslanırsa çok büyüdün.
Jonghyun'a; Balıkçılıkta elinden gelenin en iyisini yap (gülüyor).
Minhyuk'a; Lütfen acele et ve kendi şarkını yaz.

Minhyuk: Abilerime (Yonghwa ve Jonghyun) güzel şarkılar yaptıkları için her zaman minnettarım. Henüz şarkı bestelemeye katkım olmasa da asla aceleye getirilmedim ve asla getirilmeyeceğim. CNBLUE şarkılarını çalmak şu anda beni memnun ediyor.

Jungshin: Üyelere söylemek istediğim şey, umarım 10 yıl, 20 yıl ve 30 yıl sonra da birlikte çalarız.

Jonghyun: Sıkı çalışmanız için teşekkürler, birlikte ilerleyeceğiz. 

—5 yıl önceki kendinize ne söylemek isterdiniz?

Jungshin: Birçok şeyi yapmayı dene, demek isterdim. İlk çıkış zamanımıza baktığımda pratik ve daha fazlasını yapabilirdim. Ve kendime "Sabırlı ol ve kendine galip gel" demek isterdim! (gülüyor)

Yonghwa: Ona “sana imreniyorum” demek isterdim. Zor zamanlar geçirmiş olsam da bazen geri dönmeyi istiyorum. Gençsem her şeyi yapabilirim değil mi? (A.N/ Gören de 80 yaşında dede sanır)

—Bu röportajın sonunda hayranlarına iletmek istediğiniz mesaj nedir?

Jonghyun: Özel biri olmasam da beni konser verebilen biri yaptığınız için teşekkürler.

Jungshin: ‘Stay With Me’ şarkısını hayranlar için Japonca yazdım. Umarım hoşunuza gider.

Minhyuk: Bu 5 yıl boyunca bize bağlı kaldığınız için teşekkürler. Dilerim birlikte müzik yapmaya ve koser vermeye devam ederiz.

Yonghwa: Her turda çok fazla hayranın konserlerimize gelmesi beni etkiliyor. Zamanım olup da her birine doğrudan teşekkür edebilmeyi dilerdim. Teşekkürler!


Yonghwa Röportajı: "Zaman geçmesine rağmen hala aynıyım"

Soru: Konserlerdeki dans performansların hayranlardan çok iyi tepkiler alıyor, tekrar yapacak mısın? Hayranlar bu kez ne beklemeli?
YH: Hahaha, hayranlar isterse yaparım (gülüyor). Dans ettiğimde ortam bir anda neşeleniyor. Tüm şarkıların akustik olduğu bir konserde dans etmek istiyorum. Eğer şansım olursa hakkını vererek yapmak istiyorum.

Soru: 2017'de yayınlanacak "The Package" dizisinin kadrosuna dahil oldun. Bu yapımda olmak isteme nedenin neydi?
YH: Son zamanlarda Kore'de çok da sık görülmeyen bir tarzı var. Başrollerin seyahatleri sırasında filizlenen aşkı konu alıyor, bu da beni kendine çekti. Kalbi ısıtan bir yapım. Fransa'da 2 ay süren çekim takvimimiz var, lütfen sabırsızlıkla bekleyin.

Soru: "Glory Days" sözlerine göre geçmişe baktığında "Başlangıç adımı" olarak nitelendirdiğin olay neydi?
YH: Sanırım 6 yaşındayken piyano eğitimime başlamamdı. Benim isteğimle değil annemin ısrarları ile oldu ama şükürler olsun ki bu olay müzik aşkımı uyandırdı ve bir sanatçı olmak istememi sağladı.

Soru: "Glory Days"deki"Gülüşün beni değiştirdi" sözlerine bakarsak değişmene neden olan şey neydi?
YH: Öyle büyük bir değişiklik yok aslında. Zamanla, gerçeklerle yüzleşince mutlaka az ya da çok değişecek şeyler vardır. Ama karakter asla değişmez.

Soru: "Glory Days" sözlerine göre moralin bozukken "beni kurtardı" dediğin şey ne olurdu?
YH: Böyle bir şeyim yok, ertesi gün her şey yoluna girecektir. Çok fazla üzülüp depresyona girecek tarzda biri değilim. Neticede her şeyin kendine has duygusu var.

Soru: "Glory Days" sözlerine göre "Gözyaşı ya da gülümseme ne olduğuna aldırmadan hepsini paylaşalım" hislerini böyle açık açık ifade ettiğin biri var mı?
YH: Eğer saklamam gerekiyorsa saklarım. Söylemem gerektiğinde de açıkça söylerim. Kim olduğuna ve içinde olduğumuz duruma bağlı.

Soru: Puzzle sözlerine bakarsak, üyeler arasında puzzle parçaları gibi birbirine tam uyduğunu söyleyebileceğin bir şey var mı?
YH: Üyelerle çok uzun yıllardır birlikteyim, bu yüzden birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Her şey içinde sanırım birbirimize puzzle parçaları gibi uyduğumuz şey yemek tercihlerimiz. Farklı fikirlerde de olsak eninde sonunda anlaşırız.

Soru: "Be OK" sözlerine göre aynaya baktığında ne düşünüyorsun?
YH: "Yüzüm bugün biraz şişmiş..." (gülüyor) Sabahları yüzümü yıkarken aynaya bakarım, ayrıca günlük durumunu kontrol ederim.

Soru: "Slaves" sözlerine göre şimdilerde seni destekleyen ve devam etmeye motive eden şey ne?
YH: Bu öyle sabit bir şey değil. Her zaman ne istiyorsam onu yapmaya çalışırım. Son zamanlarda deliler gibi yeni diziye hazırlanıyordum. Dizinin başlamasıyla hiç durmadan senaryoyu ezberlemeye çalışıyorum.

Soru: "Every Time" sözlerine göre yemekten usanmayacağın şey nedir? Ya da gençliğinden beri kullanmayı sevdiğin bir şey?
YH: Her sabah sade kahve içerim. Kahve içmek bana günün başladığını hissettirir. Gençliğimden beri kullanmaktan hoşlandığım bir şey yok. Son zamanlarda taşınabilir hoparlör kullanıyorum. Her zaman yanımda yurt dışına götürüyorum.

Soru: "Blessed" sözlerine göre ayrılığı hissettiğinde ilk bitiren kişi mi olmak istersin?
YH: Hayır, önce karşı taraftan gelmesini beklerim. Eğer gelip ayrılmak istediğini söylerse ne yaparsam yapayım işe yaramaz.

Soru: Euphoria albümüne gelirsek
YH: Bu albümü beşinci yılımızı kutlamak için yayınladığımızdan bizden desteğini esirgemeyen tüm hayranlara minnetimizi hissettirecek bir tema çerçevesinde yaptım.

Soru: Beş yıllık aktiviteleriniz içinde en mutlu olduğunuz an hangisiydi?
YH: Tabi ki büyük çıkışımız! İlk In My Head performansımız harikaydı.

Soru: Japonya'da en sevdiğiniz yiyecek ne?
YH: Hiroshima'da Okonomiyaki, içinde noodle var, Gyudon, Yoshinoya güzel, Matsuya, Sukiya da. Nagoya'da Hitsumabushi (yılanbalıklı pilav).

Soru: "Stay with me" sözlerine göre hoşlandığın kişi ile sürekli buluşan tipte biri misin? Eğer özlediysen hislerini nasıl ifade edersin?
YH: Her zaman buluşmak isteyen tarzda biriyim, ama işler yüzünden sık sık buluşamam. Böyle zamanlarda buluşmak yerine selfie gönderirim.


Jonghyun Röportajı: "Basit biriyim, kızgınlık dışında bütün hislerimi açıkça ifade ederim"

Soru: Japonya'da solo tur yaptıktan sonra neler hissettin?
JH: Çok eğlendim ve çok mutlu oldum. Bu kadar sıkıcı biri olmama rağmen kendi konserimi verebildiğim için çok minnettarım (gülüyor). Bu kez şarkı söylemeye odaklandığım için çok fazla gitar çalmadım, mikrofon tutarak şarkılarımı söyledim.

Soru: Albümde İngilizce sözlere sahip şarkılar yoğunlukta. Bunun ardındaki sır ne?
JH: Özel bir sebebi yok, sadece melodiye uyduğunu hissettim.

Soru: "Glory Days"in sözlerine göre geçmişe baktığında "Başlangıç adımı" olarak nitelendirdiğin olay neydi?
JH: Gitarımı aldığım zaman olmalı. Başlangıçta çok fazla bir şey düşünmemiş sadece havalı olmak için gitar almıştım ve müziğe böyle başladım.

Soru: "Glory Days"deki "Gülüşün beni değiştirdi" sözlerine bakarsak değişmene neden olan şey neydi?
JH: Kendim. Okuduğum kitaplardan, izlediğim filmlerden etkilendim, buna bağlı olarak da kendimi değiştirdim.

Soru: "Glory Days" sözlerine göre moralin bozukken "beni kurtardı" dediğin şey ne olurdu?
JH: Çok derin düşüncelere dalan biri olmadığım için gerçekten depresif olduğum bir an yok. Eğer stresli olmaya başlarsa "Çok rahatsız edici" diye hissetmeye başlar, ama anında unuturum.

Soru: "Glory Days" sözlerine göre "Gözyaşı ya da gülümseme, ne olduğuna aldırmadan hepsini paylaşalım" hislerini böyle açık açık ifade ettiğin biri var mı?
JH: Evet, ben her şeyi açıkça anlaşılan biriyim. Sinirliysem eğer, sinirli olduğumu belli etmemek için elimden geleni yaparım ama bunun dışında tüm duygularımı açık bir şekilde ifade ederim.

Soru: "Puzzle" sözlerine göre bir üye ile yaşadığın "kaderin bir oyunu" olarak nitelendirebileceğin bir anını paylaş lütfen
JH: Böyle bir şey hissetmedim. Üyelerle on yıldan fazladır birlikteyim, bu yüzden "ah bu kader olmalı" diye düşünmüyorum.

Soru: "Be OK" sözlerine göre aynaya baktığında ne düşünüyorsun?
JH:  Mümkün olan her şeyi düşünüyorum. Sabahları yüzüm şişmişse gece çok mu içtim diye düşünüyorum mesela. Bunun gibi şeyler. "Çok yakışıklıyım" dediğimi sanıyorsanız artık bunu düşünmüyorum. (gülüyor) 27 yıldır ona baktığım için artık yüzüme alıştım. (gülüyor)

Soru: "Stay with me" sözlerine göre hoşlandığın kişi ile sürekli buluşan tipte biri misin? Eğer özlediysen hislerini nasıl ifade edersin?
JH: Elbette her zaman birlikte olmak isterim. Sürekli iletişimde olmak için elimden geleni yaparım. Sanırım çok çaba gösteririm.

Soru: "Blessed" sözlerine göre ayrılığı hissettiğinde ilk bitiren kişi mi olmak istersin?
JH: Bunu söyleyecek kişi ben olmam. Eğer ben daha fazla ilerleyemeyeceğini anlıyorsam karşı taraf da bunu hissetmiştir. Ama ayrılmak bu kadar kolaysa en baştan bir ilişkimiz olmamış demektir.

Soru: "Every Time" sözlerine göre yemekten usanmayacağın şey nedir? Ya da gençliğinde  kullanmayı sevdiğin bir şey?
JH: Pilav ve 'ore no hamburg' (Japonya'da restoran adı). Her gün yerim. Gençken kullanmayı sevdiğim bir şey yok, çünkü sürekli kullanınca çabuk sıkılan biriyim.

Soru: "Slaves" sözlerine göre şimdilerde seni destekleyen ve devam etmeye motive eden şey ne?
JH: Balık tutmak değil (gülüyor). Yine de iki hafta önce Japonya'dayken her gün gidiyordum. 30 tane tatlı su levreği yakaladım. Sıkıcı şeylerden nefret ettiğim için arayıp eğlenceli bir şeyler bulurum. "Uyandıktan sonra ne yapacağım" diye düşünür ve etrafımı eğlenceli şeylerle donatırım.Jungshin Röportajı: "CNBLUE üyesi olmak beni güçlü biri yapıyor"

Soru: Kore'de ‘Cinderella and four knights’ dizisinde oynadın. Anlatılmamış hikayelerin var mı?
JS: Hepimiz aynı yaşlardaydık, çekimler eğlenceli geçti. Jung Ilwoo hyung ve Park Sodam'la görüşmeye devam ediyorum. Oynadığım karakter kendime yakındı.

Soru: Lütfen bize köpeğin Simba'yı öv!
JS: Evcil hayvan olarak bir Golden Retriever istiyordum ve evime 2 yıl önce geldi. Beni gülümsetiyor ve mutlu ediyor. Onu seviyorum ve ailemden sayıyorum. İnternet hesaplarımda fotoğraf ve videolarını paylaşma sebebim bu. Bunu ailelerin çocuklarının fotoğrafını paylaşmalarına benzetebilirsiniz (gülüyor). Birbirimize benzediğimizi söylüyorlar; sanırım birlikte olduğumuzdan gittikçe birbirimize benziyoruz. Onu yürüyüşe çıkaramadığım zamanlar abim rahatça gezdiriyor.

Soru: Hayatında "Başlangıç adımı" olarak nitelendirdiğin olay neydi?
JS: Stajerken kendi paramla ilk defa bir bas gitar almıştım. Öğrenciyken fazla param yoktu, bir bas gitar 1 milyon wondu.

Soru: "Glory Days"deki "Gülüşün beni değiştirdi" sözlerine bakarsak değişmene neden olan şey neydi?
JS: CNBLUE'ya katılmak. Zayıf biriydim, ama CNBLUE'ya katılmak bir şanstı, beni güçlü biri haline getirdi.

Soru: Hislerini açık açık ifade eden biri misin? 
JS: Çok dürüst biriyim. Tabi ki hislerimi toplum içinde kontrol ediyorum. Yakın bir arkadaşımla konuşurken dürüstçe bir şey söylediğimde onları kırabiliyorum. Ama hislerimi ifade etmem gerektiğini düşünüyorum.

Soru: Seni destekleyen ve devam etmeye motive eden şey ne?
JS: Ailem ve Simba. Simba çok fazla sevgime sahip bir aile üyem.

Soru: Puzzle sözlerine bakarsak, üyeler arasında puzzle parçaları gibi birbirine tam uyduğunu söyleyebileceğin bir şey var mı?
JS: Sevdiğimiz şeyler benzer olduğundan yemek menüsü seçmede hiç sorun yaşamayız.

Soru: "Be OK" sözlerine göre aynaya baktığında ne düşünüyorsun?
JS: Daha güçlü olmam gerekiyor. 

Soru: "Every Time" sözlerine göre yemekten usanmayacağın şey nedir? Ya da gençliğinde  kullanmayı sevdiğin bir şey?
JS: Biftek. Önceki gün Osaka'ya gittim ve et yedim. Lezizdi!

Soru: "Stay with me" sözlerine göre hoşlandığın kişi ile sürekli buluşan tipte biri misin? Eğer özlediysen hislerini nasıl ifade edersin?
JS: Her zaman görüşebilmenin en iyisi olduğunu biliyorum. Ama birbirimizi göremiyorsak kendimi kontrol ederdim, bunun için strese girmezdim. Telefonla konuşmaya devam ederdim ama her dakika cep telefonuna bakmak isteyen tipte biri değilim.

Minhyuk Röportajı: "Birbirinden farklı karakterde 4 parçanın bir araya gelmesiyle oluşan mükemmel CNBLUE"


Soru: Japonya'daki solo hayran buluşman nasıl gitti?
MH: İlk hayran buluşmam olmasına rağmen çok fazla hayranın geldiğini görünce şaşırdım. Her şeyden etkilendim ama özellikle tek başıma şarkı söylemek zevkli oldu.

Soru: Yazdan beri Music Bank'ta sunuculuk yapıyorsun. Yaptığın işte iyi misin?
MH: Başlayalı çok olmadı, kendimi övmek şu an zor. Ama zevk alıyorum. Benimle sunan Solbin güven veren biri. Müzisyenleri tanıtmaya çalışıyorum.

Soru: Hayatında "Başlangıç adımı" olarak nitelendirdiğin olay neydi?
MH: Kang ailesinde doğmuş olmak benim için ilk adım. Çünkü kendi ailem sayesinde dünyaya geldim ve birçok şey öğrendim. Ve şu an olduğum yerdeyim.

Soru: Değişmene neden olan şey neydi?
MH: Sanırım durmadan değişiyorum. Birçok insanla bir araya geldikçe yeni şeyler öğrenip farkına varıyorum ve ilham alıyorum. İnsanların etkisiyle kendimi değiştirmeye devam ediyorum.

Soru: Seni destekleyen ve devam etmeye motive eden şey ne?
MH: Vücut egzersizi yapmak. Hayatımda önemli olduğunu düşünüyorum. Egzersiz yapmak yorgun zihinlerimizi rahatlatmaya yardımcı oluyor.

Soru: Hislerini açık açık ifade eden biri misin? 
MH: Hislerimi yakın arkadaşlarıma ifade eden biriyim.

Soru: Puzzle sözlerine bakarsak, üyeler arasında puzzle parçaları gibi birbirine tam uyduğunu söyleyebileceğin bir şey var mı?
MH: Farklı karakterdeki 4 parçanın bir araya gelmesi ve mükemmel CNBLUE'nun oluşması. Her birimizle çok uyumluyuz.


<5 soruluk sohbet>

Soru: Beş yıllık aktiviteleriniz içinde en güzel an hangisiydi?
Debut /Çıkış şarkısı In My Head'in tanıtımları mı, indie band olarak verilen son konser mi?

YH: Tabi ki resmi çıkıştı.
JS: Çıkışımızdan önce çok farkında değildim (*tam olarak hissetmemiştim)
YH: MTV'de [CNBLUE'nun Büyük Çıkış Klibi]'ni gördüğümde harika hissetmiştim.
MH: In My Head (gülüyor)
JS: Çıkışımızdan önce olsa da indie band olarak Yokohama Theater'daki son konserimiz hala aklımda.
YH: In My Head'i ilk söylediğim zamanları hala hatırlıyorum, tepkiler çok güçlüydü.
JS: Ondan sonra Summer Sonic, Budokan, Saitama...
JH: Yoyogi Arena Stadium'da (gülüyor). Kutlama yapmak yerine Summer Sonic'te sahne aldık ve onur duyarak çaldık.
MH: Aslında hepsi birbirinden kıymetli.

Soru: Üyeler ve kendiniz hakkında çıkışınızdan sonra nelerin değiştiğini düşünüyorsunuz?

JH: Kendini bir ajusshi olarak tanımlayan Jonghyun bu beş yılda kilo alıp verme konusunda bir numara oldu.
JS: Jonghyun'un bahsettiği kilo tanımı 10 kg alma/verme.
JH: Artık bir ajusshiyim (orta yaşlı adam).
JS: Hahaha bıyığın da artık daha kalın çıkıyor.

Japonya'daki en iyi 5 yemek:
Biftek kasesi
japon tarzı hamburger
Sushi
Ramen
Hitsumabushi (Pirinç üzerinde kıyılmış ızgara yılan balığı)

Soru: Üyeler ve kendinde çıkışınızdan bu yana neler değişti?
YH: Kendimde bir şey değişmedi sanırım sadece yaşlandım. Minhyuk ezelden beri tatlıydı ama şimdi daha iyi bir vücudu var. Jungshin'in saç boyu değişti.
JH: Yonghwa bir ajjushi oldu (gülüyor) Yonghwa'nın şarkı söyleme yetenekleri çıkışımızdan, hatta çıkış öncesinden bu yana daha da gelişti.
YH: Hımm. Sanırım CNBLUE olarak çok değişmedik, hala aynıyız.

Soru: CNBLUE'nun en "rock"(A/N: Çılgın, coşkulu anlamında) hissettiği an ne zaman?
YH: Stajyerlik dönemlerimizde gerçekten "rock"tık. (Gülüyor) Gençken Jungshin'in ve benim büyük kulak deliklerimiz ve küpelerimiz vardı.
JS: Yonghwa hyung'un kulak delikleri 12 mm'ydi, benimkiler de 10 mm'di.
YH: Kendiliğinden küçüldü, her zaman sahnede "rock" vardır.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

İngilizce çeviri: flyfurryfly & 4cnbloice
Scan sahibi: yfftw 
TR çeviri: unDineee @TurkishBoice 

0 yorum:

Yorum Gönder