İMZA KAMPANYASI

[Hayran Anlatımı] 25.12.2016 Lee Jonghyun ~Welcome to SPARKLING NIGHT~ Encore KonseriLEE JONG HYUN 1. Japonya Solo Konseri ~Welcome to SPARKLING NIGHT~Final Sahnesi


Şarkı listesi:Jonghyun öylesine yakışıklı, havalı, tatlı, eğlenceli ve…muhteşem bir varlık ki 💕

Bugünkü kıyafetleri: Açılışta gri takım, beyaz gömlek, sonra siyah-beyaz çizgili gömlek ve siyah pantolon, kapanışta da siyah konser tişörtü ve siyah pantolon giydi.

Açılış konuşmasından:

Jonghyun: Mutlu noeller! Ben Jonghyun. Bugün noel olmasına rağmen geldiğiniz için teşekkürler. Aslında bugün hiç programım yoktu, “Bu sene gene noel kutlayamayacağım” diyordum ki patronum bu konseri önerdi. Beni bekleyen sizlere sahiptim, o yüzden hiç mutsuz hissetmedim. Sizin sayenizde böyle mutlu bir noel günü oldu. Bir yerlere kaçarım diye düşünüyordum, solo tur sayesinde benim için iyi oldu. O yüzden lütfen birbirimizi iyileştirmeye devam edelim.

Bu geceki konseri izlemeye Jonghyun’un ailesi de gelmişti. Light stick salladılar, ellerini çırparak tezahürat yaptılar. Çok eğleniyor görünüyorlardı!!

Jonghyun bugün o tuhaf dans adımlarını artık yapmadı. Tek başına gitarsız şarkı söylerken daha da özgüvenli ve profesyonel duruyordu.

Jonghyun daha 3 gün önceye kadar 38°C ateşi olduğunu söyledi. “Konser veremeyeceğimi düşünmüştüm ama mucize eseri iyileştim.”

JH: “Eğer bu konser olmasaydı soğuk almış, evde tek başıma oturuyor olacaktım. Gribe ve şiddetli soğuk algınlığına dikkat edin lütfen, dışarısı çok soğuk.”Jonghyun tek tek band üyelerini tanıttı, “Şimdi hepinize grup üyelerimi tanıtacağım. Bateristim ekibe yeni katıldı”
-
I Love You şarkısı için Jonghyun, “15 yıldır karaokede bu şarkıyı söylerim. Ortaokulda söylemeye başlamıştım. Bir gün şarkıcı olacağım aklıma gelmezdi.”
-
Bugün Jonghyun’un söylediği Be OK farklı hislere sahipti. Yonghwa’nın duygu patlaması olmadan şarkı sanki gece yarısı gibiydi, sakin bir deniz gibi, hüzünlü, güzel ve derin. Her iki halini de seviyorum.  
-
Voice sırasında Jonghyun ayakkabı bağcıklarının çözüldüğünü farketti. Mikrofonunu yere bırakıp şarkı arasında bağcıklarını bağladı.

Jonghyun’un akıcı Japoncası bizi hep şaşırtıyor. Aynı Japon gençleri gibi Japonca konuşuyor. Konserde böyle samimi, huzurlu ev ortamı havasını sadece o yaratabilir.

JH: Bu sene zor zamanlar geçirdim. İnsanlara güç ve enerji veren biri olduğumu düşünürdüm ama solo konserimden sonra farkettim ki o gücü sizlerden alıyorum. 


Jonghyun hevesle birlikte bir şarkı söylemeyi önerdi.

JH: “Hadi sesli söyleyelim ve ‘mutsuz değilim, değilim…’ diye düşünelim. Her ne kadar bugün (noel günü) başka programınız olmadığından mutsuz olduğunuzu bilsem de hahaha”

Bazı BOICElar “Ben mutsuz değilim!” diye bağırdı. 2F tarafındaki koltuklardan çok yüksek ses olunca Jonghyun şaşırdı ve güldü.

JH: Oneesan senin mikrofona ihtiyacın yok, güçlü sesini kullanabilirsin. Lütfen birlikte söyleyelim.

BOICE: Yapamam!

JH: Neden? Şarkı söyleyemiyor musun?

Diğer hayranlar Jonghyun’a “Çok kötüsün!” dediler. Jonghyun şaşırdı ve güldü, “Azar yedim. Noel günü azarlandım” diyip güldü.

JH: Beni överseniz iyileşirim. Böyle basit biriyim hahaha.

Bu gece hem şarkılar güzeldi hem de konuşma kısımları çok eğlenceliydi. Jonghyun biraz sadistti ama çok komik oldu 😂😂 Çok rahat biri, çok hoş bir karakteri var. 
-
Starlit Night öncesi Jonghyun, “Bu, gösterinin gerçekten son şarkısı” dedi.

Hayranlar: Jonghyun~~

JH: Biliyorum, biliyorum, birazdan söylemeye başlayacağım. Sadece birazcık bekleyin.

Konuşma sonrası birlikte söyleme pratiği yaptırdı. “Müzikle aynı anda uyumlu söylemiyorsunuz. Sesiniz de çok az”

Hayranlar: Yalnız hissetme!

JH: İşte böyle! Böyle yüksek sesle! Böyle söyleyin!

Starlit Night’ta Jonghyun bazı insanlara şarkı için mikrofon tuttu. İki kadın söyledi ve JH “Çok kötü!” dedi. Sonraki kadın ve çift mikrofonla söyledi ve Jonghyun, “Güzel, teşekkürler!” dedi.

Birlikte şarkı söylemeyi istedi ama sıra Christmas Medley’e geldiğinde Jonghyun, “Bunu da birlikte söyleyelim isterdim ama benim için bile zor, sizin için imkansız olur hahaha” 

Sonra şarkıyı İngilizce sözleriyle söyledi.
  
Jonghyun arada bir dansçıların havalı pozlarına ve yürüyüşlerine uyuyordu. Bir şarkıda şarkının kapanış müziğinde Jonghyun ve dansçılar birlikte geriye yürüdü. Arkadan çok havalı görünüyorlardı, orda durup poz vereceklerini ya da o tarz bir şey yapacaklarını sandım. Onun yerine Jonghyun masadaki suya uzanıp şarkı bitmeden içti. Tam Jonghyun’luk hareket 😂


JH: İlk solo turumda tek başına şarkı söylemenin zor olduğunu farketmiştim bugünkü gibi. Hepinizle birlikte söyleyebildiğim için mutluyum. Eminim hepiniz benden daha iyi şarkıcılarsınızdır. O yüzden kendimize güvenerek birlikte söyleyelim.

JH: Aslında CNBLUE konserlerinde gitarı gözlerim kapalı çalarım, tamamen kendi dünyama dalarım ve bazen seyirciyi unuturum…

Bazı hayranlar, “Feci!” dedi.

JH: Bazen, nadir oluyor. Tamamen kendimi gitar çalmaya verdiğim için.
-
JH: Aslında bir daha hiç solo konser vermem diyordum. Ama artık elimden gelirse her sene ufak ufak yapmak istiyorum. 
-
Konserin encore kısmı sona erdi. Bazı noel şarkıları ve EUPHORIA şarkıları karışımı dahil edildi. Noel şarkılarından sonra Jonghyun, “Elimden geleni yaptım. Denemeli ve doğru olanı yapmalıyım. Nerdeyse sona erdi. Son konuşma kısmı olmak üzere.”

Seyirciler: Neeeeee??

Sonraki şarkının ortasına “Lütfen yalnız hissetmeyin” sözünü ilave etti.

Encore sonrası seyirciler hemen tekrar “Encore!” diye bağırdığı için Jonghyun, “Peki, peki, bekleyin. Önce selamlamalıyım” dedi. Ama band üyelerinin sahne arkasına geçmiş olduğunu görünce Jonghyun şaşırdı, “Bu ne hız?! Sahneye geri gelin birlikte selamlayalım. Hadi el ele tutuşalım” El ele tutuşup selam verdiler ve Jonghyun huzurla gülümsedi.

Encoreda Jonghyun sonunda akustik gitarıyla çıkageldi ve rahatlamış görünüyordu. 

JH: “Bu, bu sene Japonya’daki son şarkım. Seneye çok çalışacağım, o yüzden eğer vaktiniz olursa birlikte iyi anılar yaratalım.”

Bir BOICE “Benim vaktim var!” diye bağırdı.

JH: “Biliyorum! Bir sürü vaktiniz olduğunu biliyorum! Hahaha. Sıradaki şarkıyı birlikte söylemezsek bir anlamı olmaz. Lütfen sesli söyleyin.”

Ve Jonghyun Arigatou’yu söyledi.

Arigatou sonrası Jonghyun, “Mutsuz hissediyorum ve bana hiç yetmedi. Yeterli değil. O yüzden sadece ana kısmı birlikte tekrar söyleyelim. Eğer sesiniz yeterli gelmezse eve gittiğimde bile mutsuz hissedeceğim. Lütfen birlikte söyleyelim.”

Böyle uzun bir Arigatou sonrası Jonghyun sonunda başarıyla gülümsedi ve “O zaman hepinize teşekkürler” diyerek şarkıyı söyledi.

Huzurlu final 😊


Konser finali teşekkür mesajı: 
Çeviri: "Bugün hepinizin sayesinde mutlu bir noel geçirdim. Yalnız olmadığım bir noeldi. Teşekkürler, mutlu noeller"

***

Hayran çekimi videolar:*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Anlatım sahipleri: happytmg & ketch_cp & akane_4 & greedy4cnblue & saocao306 
Grup fotoğrafı sahibi: TOO121 
Şarkı listesi görseli sahibi: KosaLL 
Video mesajı İngilizce çevirisi: Yuyon392
TR çeviri: @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder