İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) 2017 Season's Greetings Yonghwa RöportajıSoru: Şu anki hayatın çocukluğundan beri düşlediğin bir hayat mı?
Yonghwa: Muhtemelen hayır. Öğrenciyken böyle bir düşüncem yoktu. Özel bir şeyler de düşünmüyordum aslına bakarsanız. İlkokuldayken piyano ve klarnet gibi enstrümanları çalmayı öğrendim, daha sonra bir fırsat elde ettim ve şükürler olsun ki şu an olduğum kişi haline geldim. Başkentten uzakta yaşadığım için bir gün ünlü olacağımı hayal bile etmezdim. Seçmeler uzaktaydı ama bir şekilde seçmelere girdim ve ilk kez bir şeyi yapmaktan zevk aldığımı hissettim. Lisedeyken tek hayalim başkent Seul'de yaşamaktı. Sanırım ben hayalleri gerçekleşen bir çocuğum.

Soru: Yalnız kaldığında aklına ne tarz düşünceler üşüşür?
Yonghwa: Şarkı yazarken aklımdaki tek şey o olur. Ama olur da dinlenmek istersem televizyon izlerim çünkü diğer karışık düşüncelerle boğuşmak istemem. Çalışmadığım zamanlarda arkadaşlarımla görüşür, oyun oynar, sakince etrafımdaki şeyleri gözlemler ve not alırım. Her gün hayattan edindiğim küçük ayrıntıları şarkılarımda kullanmayı seviyorum. Her an antenlerimin açık olduğunu söyleyebilirsiniz. 

Soru: Gerçekten denemeyi çok istediğin bir şey var mı?
Yonghwa: Dürüst olmak gerekirse dışarı çıkıp birileriyle buluşmaktan çok da zevk almıyorum. Etrafımda olanlardan etkilenmem. Bir hobim de yok. (Belki çok fazla çalışmamı sayabiliriz) Bunun yanında iş bir hobi bulmak ve onunla hayat tarzımı değiştirmek gibi benim için. Şu an olduğum kişiden mutluyum. 

Soru: Yalnızlıktan mı hoşlanıyorsun?
Yonghwa: Biriyle özel olarak görüşüp uzun uzadıya sohbet ettiğimde bazen işteki Jung Yonghwa gibi hissettiriyor. Böyle karşılaşmalar yerine kendi kendime zaman geçirmeyi tercih ediyorum ve sakin ve aklı başındayken gerçekten olduğum kişi oluyorum. Ama yalnız da değilim. Sanırım alıştım. Demek istediğim, özellikle hoşlanmıyorum, yalnızlık yalnızlıktır.

Soru: Burcun ne?
Yonghwa: Yengeç. Fala inanan biri değilim, böyle şeylere bakmam. Talihsiz sonuçlar aldığımda iyi hissetmiyorum. Ondan sonra günlük yorumlara, aylık yorumlara, yıllık yorumlar bakarım. Batıl inançlarım yoktur. 

Soru: Kendini nasıl korursun?
Yonghwa: Bir şeyleri değiştirmek için risk almak yerine hayatı akışına bırakıyorum. Kaderimde varsa ne kadar uğraşsam da değiştirebileceğim bir şey değildir.

 *Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Orjinali: o2cn
Kaynak: Just JYH
Çeviri: unDineee 

0 yorum:

Yorum Gönder