İMZA KAMPANYASI

[Röportaj] Lee Jungshin “Cinderella and The Four Knights” Dizisi Kstyle Japan Röportajı


— 22 Aralık’tan itibaren “Cinderella and The Four Knights” yayınlanacak. Japonya’da yayınlanacak bu diziyle ilgili neler hissediyorsun?
Jungshin : Hayranlarla daha fazla iletişimde bulunmak için daha çok SNS kullanmaya başladım. Japon hayranlar daha Kore’de yayınlanırken diziyi izledi ve çok destek verdi. Ama Japonya’da yayınlandığı için de mutluyum. Kendimi bir şarkıcıdan çok bir aktör olarak görmek için iyi bir fırsattı. “Cinderella and The Four Knights” size hafif bir kalp krizi geçirtebilecek bir dizi. Çoğu insan hesaplarıma “İzledikçe izlemek istediğim bir dizi” yorumu yazdı. Bir kere izlediğinizde bağımlısı olacağınız çekici bir dizi bence!

— Bu dizide oynamayı isteme sebebin neydi?
Jungshin : Dizi genç karakter temasına sahipti, ilginç olacağını düşündüm. Diğer aktörler gibi fazla oyunculuk çalışmam olmasa da bugüne kadar beş dizide rol aldım. Daha büyük insanlar için kolayca yapılabilecek bir iş olsa da “genç-romantik-tema” dizisinin hedefinde gençler bulunuyor. Şu anda 26 yaşındayım ve “Yaşlanmadan önce bir dizide bulunma şansım olsa nasıl bir şey olurdu” diye düşündüğümde canlı bir dizi hayal ederdim. Bu çalışmada bulunmayı isteme düşüncem ve sebebim de buydu.

— Ne tür bir karakter canlandırdın?
Jungshin : Düşünceme göre pozitif enerjiye sahip canlı bir karakterdi. “Bu karakteri kendi tarzımda nasıl canlandırabilirim?” diye bir ara endişelendim ama cevap şaşırtıcıydı. Gerçek hayatta bana benzeyen çok fazla özelliğe sahipti. Ben de neşeli biriyimdir, arada bir negatif olabiliyorum ama temelde pozitifimdir. Karakterle kendi aramdaki benzerlikleri fark ettikten sonra daha rahat olup “Lee Jungshin” olarak oynayabildim. Ben öyle zengin bir varis değilim (gülüyor), ama bir şovmen ve şarkıcı olarak ortak birçok nokta var. Bazı yerlerde dizide söylediğim sözler gerçek hayatta da kendime söylediklerimle benzer, o yüzden belki beni 1,2 kademe büyütebilir diye düşündüm.

—Lee Jung Shin için bir sorum var. Kang Seo Woo’nun bir kadın olarak giyindiği zaman oldukça etkileyiciydi. Ama senin bakış açına göre Kang Seo Woo kadın kılığında iyi göründü mü?  
Jungshin : Muhtemelen güleceksiniz çünkü bana hiç ama hiç uymuyordu, bu sahnede oldukça tedirgindim~! Uzun bacak kıllarım var… (gülüyor) Japoncada “ashige” mi deniyor? Sorun ettiğim kıllarım değil, ama kadın bacağı gibi ince bacaklarım var ve sanki kıllı kadın bacağıymış gibi göründüğünden hayranlar hüsrana uğrayacak... Eğer biçimli erkek görünümü beklentisi olanlar varsa…Üzgünüm, ince bacaklarımla burdayım (gülüyor).  


— Dizide Kang Seo Woo karakteri Park So Dam’ın canlandırdığı Eun Ha Won için “Confession” ve “You Pour a Star” şarkılarını yazıyor. Peki Jungshin ikisi içinden hangisini kendine daha yakın buldu?  
Jungshin : Hmmm…Birini seçmem gerekirse sanırım “Confession”. “Confession” ve “You Pour a Star” şarkılarıyla dizi müziklerinde bulunmak beni çok mutlu etti. Daha önce oynadığım hiçbir dizinin OSTunda bulunmamıştım. Bu diziyle böyle bir şeyi ilk defa deneme şansım oldu ve hayranlar memnun kaldı! CNBLUE aktivitelerinde bile ortak koro kısımları dışında şarkı söylemem; ama anlaşılan sesimi daha fazla duymak isteyenler varmış (gülüyor). İnsanlar “Sesini duyduğuma memnun oldum” dediğinde neler hissettiğimi size anlatamam.

— Bu dizide birçok oyuncu aynı yaştaydı. Sette nasıl bir atmosfer vardı?
Jungshin : Bu zamana kadar bulunduğum tüm dizi setlerinde güzel bir atmosfer vardı, ama özellikle bu dizinin setinde oldukça iyiydi. Genç, yaşıt, yaşlı olsun tüm oyuncular çok yakındık. Kim Yong Gun senior ordaydı ve tam bu tarz bir yaklaşıma sahipti. Sette bir kıdemli olduğunu öğrendiğimde tuhaf hissederim diyordum ama Yong Gun senior çok komik biri ve espri yapmaya bayılıyor, o yüzden çekimler de eğlenceli geçti.

— “Cinderella and The Four Knights” kadrosu olarak bu çalışmayı ifade edersen?
Jungshin : Her ne kadar daha çok bir şarkıcı olsam da aynı zamanda bir aktörüm ve bu benim 5. çalışmam olduğundan bir aktör olarak bir adım daha ilerleyebildiğimi hissettim. Tabi ki pişmanlık duyduğum kısımlar oldu. Bazı yerler başarılı görünse de kafamda onunla ilgili düşünceler vardı ve bittikten sonra bile pişmanlık hissettim. Ama pişmanlık duymadan büyüyemezsiniz! CNBLUE ile aktivitelerimde de, bir tur yaptık ve tur bittikten 6 ay sonra DVD yayınlandı. İzlerken bazı yerlerinin çok iyi olduğunu düşünsem de bazı yerler güzel gelmedi. Ama bunun benim bu altı aydaki değişimimin de kanıtı olduğunu fark ettirdi. Böyle söyledim çünkü bazı noktalarda kendi gözlerinizle bunu görüp kendinize “Gelecekte böyle yapma” diyerek iyi anlamda büyük gelişme gösterebilirsiniz. Benim için bu çalışma “büyüme sürecinin bir adım ilerisi” ve “önemli bir deneyim”di. 
  
— “Cinderella and The Four Knights”ı sabırsızlıkla bekleyen Japon izleyicilere “izleme amacını” söyler misin?
Jungshin : Sadece erkek ve bayan arasındaki kalpleri hoplatan kısım bile kişiye ve ülkeye göre değişebilir. Ama umarım Kore’deki “kalp hoplatan” nokta Japonya’da da hızla yayılır! Ayrıca benden hoşlandığını söyleyen hayranlar (gülüyor), bir web sitesi ya da internetten izleyemiyor olsanız bile artık televizyondan kolayca izleyebildiğiniz için ben de mutlu hissediyorum. 2009’daki debutumdan beri beni izleyen tüm hayranlarımın dizinin tadını çıkarırken rahatlamasını diliyorum.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Orjinali: Kstyle Japan 
İngilizce çeviri: alvianshin @4cnboice 
TR çeviri: @TurkishBoice

0 yorum:

Yorum Gönder