İMZA KAMPANYASI

[Billboard] CNBLUE'nun '7°CN' Mini Albümü Synthrock & Funk Sounduyla Canlılık Kazanıyor


Pop rock Koreli idollerin dünyasında tamamen ölmüş değil ve Kpop Bandi CNBLUE 2010'daki çıkışlarından beri idol-band hareketinin başını çekiyor. Ama 7. mini albümleri 7°CN'i yayınlamalarıyla birlikte dörtlü, müziklerine biraz taze bir hava katmak adına parlatılmış elektronik öğeler ekleyerek Maroon 5 ve Jason Mraz ile karşılaştırma söylentilerinin oluştuğu soft-rock eğilimlerinden kısmen uzaklaşıyor. 

CNBLUE'nun yıllardır en yenilikçi albümlerinden biri olan 7°CN birbirinden farklı tarzları bir araya getiren şarkılarla dolu. Hareketli synth-rock öğeli “Between Us” ile Rock 'n' Roll'u harekete geçiren birleşimi ve Top 40 dans müziği liderliğinde başlayan albümde, “It’s You” brassy funk, “When I Was Young.” ise smooth elektronik özellikleri içeriyor. CNBLUE'nun daha geleneksel rock soundunu “Calling You" ve “Manito"da dinleyebilirsiniz. Albümün son şarkısı geçen Ekim ayında band'in Japonya'da çıkan Euphoria albümünde yayınlanan, çok ritimli elektronik akustik karışımlı “Royal Rumble,”ın Korece versiyonu.

Kore'de 20 Mart Pazartesi günü yayınlanan yeni albüm, grubun geçtiğimiz Nisan ayında yayınlanan Blueming albümünden sonraki Kore'de yayınlanan ilk albümü. Altı şarkının her biri CNBLUE'dan Jung Yonghwa, Lee Jonghyun, veya Lee Jungshin ile uluslararası yapımcılar eşliğinde yazıldı. Bu CNBLUE'nun müziğine elektronik öğeleri ilk kez ekleyişi olmasa da, 7°CN, grubun Kpop'ın deneysel doğasını rock müzikle bir araya getirme yeteneğini gözler önüne seren bir bütünü harmanlıyor.

Grubun vokalistleri Jung Yonghwa ve Lee Jonghyun'un içeriden bilgi edinmesiyle suçlandığı çalkantılı bir 2016'nın ardından albüm, Kpop rock müziğinin en farkedilebilir eylemlerinden birinin müzikal olarak büyüyüşünü sergileyerek, çok ihtiyaç duyulan enerjiyi veriyor.

Bu albümle birlikte, dörtlü  “Between Us” için, bir insanın aşık olduğunu anladığı anda kendini nasıl ifade edeceğini bulmaya çalıştığı zamanki karmaşasını gösteren bir klip yayınladı. Üyelerin yer aldığı ve ilişkileri melankolik bir şekilde yansıtan klipte, gelişmeye başlayan ilişkinin başlangıcında gerçekte ne olacağını anlamaya çalışan bir insan yüzünün iç ve dış ifadelerinin açığa vurumuyla görüntüler açığa çıkıp, kayboluyor.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: Billboard
Çeviri: mcnbl0 yorum:

Yorum Gönder