İMZA KAMPANYASI

AnAn Web CNBLUE Röportajı


[KPOP Denizindeki Keşif] CNBLUE Göründü! İş Yerinde Olsanız Kim Başkan Olmayı İster? 


Ünlü 4 üyeli band CNBLUE 2016'da Japonya büyük çıkışlarının 5. yıldönümünü kutladı.  Yeni şarkıları "SHAKE"in görsel imajına baktığımızda aklımızda "maaşlı çalışan" ve eğer bir şirktte çalışıyorsan..." gibi düşüneler geliyor. (Üstelik görünüyor ki böylesi cool maaşlı elemanlarla aynı şirkette çalışıyorsanız iş yapmak mümkün değil…) Röportaj sonundaki özel videoyu kaçırmayın!


[Bir Kalem Olabilir Miyim?]


"SHAKE"in Ferahlatıcı Bir Yaz Melodisi İle Bu Yaz Çıkmasına Karar Verildi!


2009'un yarısında CNBLUE, band kültürünün kökenini anlayabilmek adına Japonya'daki cesur stajyerliklerinde müziklerinin sergiliyorlardı. Bu süre boyunca live houselara gittiler ve sokaklarda yüzün üzerinde performans sergilediler! Bir band olara sağlam zemin hazırlayan ve ünlü bir band olan bu dörtlüye yeni şarkıları "SHAKE" hakkında sorular sorduk
—Lütfen yeni şarkınız “SHAKE”den bahsedin

Yonghwa: Ruhumu koyduğum bu şarkı ile dinleyenleri neşelendirmek istiyorum

Jonghyun: Bu günlerde bir araya gelip şarkı yapmanı sağlayan ortamlar oluşturan "Şarkı Kampı" dünya çapında çok ünlü. "SHAKE" benim, Yonghwa'nın ve bir Amerikan bir de Alman müzisyenin birlikte çalışması ile oluşmuş bir şarkı. Çarçabuk birleştik ve "Hadi neşeli bir şarkı yapalım" dedik sonuç buralara kadar geldi.
Minhyuk: Şarkıyı duyduğumda çok güzeldi. Bedenim doğal bir şekilde ritmle hareket etmeye başladı.
Jungshin: CNBLUE şarkı listesinde  5. yıldönümü albümümüzün çıkış parçası 'Glory Days' gibi ışıl ışıl bir şarkımız olduğu için mutluyum. Görünen o ki bu şarkıyı canlı performansta çalmak çok keyifli olacak, şimdi bunun için sabırsızlanıyorum.


—Renkli ve pop ile bezemiş klip çok eğlenceliydi. Sahne ofiste geçiyor peki bir şirkette çalışıyor olsaydınız hangi pozisyonu isterdiniz?
Yonghwa: Hiç düşünmeksizin başkan (LOL). Herhangi bir endüstride motto "NO:1"dır
Jonghyun: Büyük sorumluluklar taşımak istemediğim için ikinci yeri isterdim. Sanrım bir şirketteki müdür ya da yardımcı başkan pozisyonu bana uyardı.
Minhyuk: Ben sıradan bir maaşlı çalışan olarak iyiyim. (A.N/ Herhangi bir ünvanı olmayan en alt seviyedeki çalışan olarak kullanılan Hira salary man kelimesini kullanmış)
Yonghwa: Öyleyse siz ikiniz şirketime gelsenize?
Minhyuk & Jonghyun:
Yonghwa: Bir kez daha düşünün! İkiniz alışılmışın dışındasınız. (LOL).
Jungshin: Ya ben?
Yonghwa: Jungshin daha iyi olabilir. Evet, hadi bir kontrat yapalım!
Jungshin: Aylık maaş ne kadar?
Yonghwa: 3000 yen. (A.N/ Yaklaşık 102 lira)
Jungshin: Öyleyse kibarca reddedeceğim (LOL).

—Şarkıda "Bugün yükselmekle igili her şey değil mi?" diye bir söz var, böyle bir günde ne yapmak istersiniz?

Yonghwa: Basitçe her gün böyle. Dışarıda ne yaparsam her zaman yüksek ama eve girdiğimde (modum) düşüyor.
Minhyuk: Arkadaşlarımla buluşmak, araba sürmek ve spor yapmak. Futbol, beysbol, basketbol ve golf. Her hangi bir şey yapabilirim.  Spora da gidebilirim.
Jonghyun: Bana kalırsa her şekilde balığa çıkarım. Yarın balığa gidecektim ama menajer gitmemi istemiyor gibi görünüyordu ben de "Yarın balığa çıkmayacağım" diye yalan söyledim  (LOL)
Jungshin: Arkadaşlarımla bilardo oynamaktan hoşlanıyorum ve modumu yükseltmek için kişisel stüdyomda film izliyorum. Ayrıca alışveriş de yaparım. Geçenlerde stüdyomda kullanmak için bir kanepe aldım. Uzun bir süre kullanılacağı için bunu seçtim. Çok memnun kaldım!
Minhyuk: Hey, ne stüdyosu?
Yonghwa: Minhyuk, sen daha gitmedin mi?
Minhyuk: Hayır….
Jonghyun: Bir stüdyo ya da çalışma odası. Minhyuk, sen herkesin kullandığı bir odada bateri çalışıyorsan sorun değil.


—Diğer bir yanda son zamanlarda modunuzun düştüğü oldu mu?
Jonghyun: Bir süre önce Menajer "Yarın balığa çıkmak falan yok" dedi (LOL).
Yonghwa: Vaktim yoksa ve egzersiz yapamamışsam donuk oluyorum ama dün spora gitmişsem şimdi ferahlaşmış hissederim!
Minhyuk: Egzersiz stresini alıyor değil mi?
Yonghwa: Jungshin tek başına olunca egzersiz yapmaz bu yüzden dün onu da yanımda götürdüm.
Jungshin: Benim vücudum gayet iyi egzersize ihtiyacım yok. (LOL)

—CNBLUE en çok canlı performanslarda parlasa da sahnede ne tarz şeylerin farkına varıyorsunuz?

Jungshin: Önceleri aradığım ve burada cool görünmeliyim dediğim bir yer vardı ama şimdi böyle kaygılarım yok. Doğal olarak geliyor.
Yonghwa: Eh?! Çok doğal olduğunu sanmıyorum (LOL)
Jonghyun: Aslına bakarsan Jungshin en havalımız (LOL)
Minhyuk: (LOL). Her neyse önemli olan sahnede eğlenmek."SHAKE"in yanında birçok güzel şarkımız var eğer konser alanında dans ederseniz bu bizi çok mutlu eder.


—Bu arada FNC Entertainment ve Warner Music birlikte yeni bir eleme düzenliyor değil mi?
Jungshin: Ben de yeni duydum (LOL)
Yonghwa: (Menajerden bir açıklama geldikten sonra) Başımızın üzerinde yeriniz var!
Minhyuk: Şu an sadece enstürman performansı ve şarkı için değil birçok pozisyonda açık var bu yüzden baya ciddi, elemeyi geçenlere manevi destek vermek istiyorum.
Yonghwa: Minhyuk çok kibar ve arkadaş canlısıdır.
Minhyuk: Ama yüzün bu bir yalan der gibi (LOL).
Yonghwa: 22 Haziran 1989'da doğdu. Vokalist ve gitarist. Stüdyoda çalınan R&B şarkılar yapıyor! Cook fotoğraflar çekildiğinde bile fırsatı varsa eğleniyor ve diğer üyelerden görevlilere kadar herkesi kahkaha krizine sokuyor. 


Jonghyun: 15 Mayıs 1990'da doğdu. Vokalist ve gitarist. Tamamen basit siyah bir pantolon kravatsız beyaz gömlek içinde bile serseri bir çekiciliğe sahip. Aslında çekimden önce bir düğmesini açtı. 


Minhyuk: 28 Haziran 1991'de doğdu. Baterist. Minhyuk tam bir kedi sever, Anan'ın kedi özel sayısı için deliriyor. Sayfayı çevirdikçe iç geçiriyor ve "sevimli~♡” diyip duruyor. Röportajdan sonra dergiyi eve götürdü.


Jungshin: 15 Eylül 1991'de doğdu. Bas gitarist. Röportaj süresince yan tarafta oturan ve bir anda yedi yaşında bir çocuğa dönen Yonghwa, Jungshin'in boynu ile oynayıp durdu. Hiç geri çekilmedi ve havalı bir şekilde devam etti.

Videoyu izlemeyi unutmayın!*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!* 

Kaynak: 4cnboice
Çeviri: unDineee

0 yorum:

Yorum Gönder