İMZA KAMPANYASI

(Hayran Anlatımı) Shake Shake! Arena Tur Nippon Budokan: 1. GünShake Shake Arena Turu’nun ilk günü Nippon Budokan’da gerçekleştirildi. Konseri SF9 açtı ve Easy Love ile Fanfare Japon versiyonunu söyledikten sonra kısa bir konuşma arası verdiler. SF9’ın ardından sahne alan CNBLUE’nun konserdeki şarkı listesi şu şekildeydi;

1. Between Us
2. Radio
3. *Puzzle
4. *I’m Sorry (Yeni düzenleme), 2
Konuşma
5. When I was Young
6. Supernova (Uzun versiyon)
7. Domino (Yeni düzenleme)
8. *In My Head (Yeni düzenleme)
9. Blind Love
Konuşma
10. *Angel
11. Love Girl
12. Sweet Holiday
13. *Love
Konuşma
14. It’s You
15. Foxy
16. Coffee Shop
17. Cinderella
18. *Shake
ENCORE
19. *Catch Me
Konuşma
20. Face To Face
Konuşma
21. *You’re So Fine (Yeni düzenleme)2, 3
Konuşma
22. *Glory Days
A.N/ Yanında * olan şarkıların kısa videoları mevcuttur. Şarkı isimlerine basarak izleyebilirsiniz.

Konseri dinlemek için tıklayınız (SF9 açılış kısmı da dahildir 3 saatlik)
Alternatif için tıklayınız (Sadece CNBLUE 2 buçuk saat)

*******

JH: Siz hayranlar sosyal medyada CNBLUE konser şarkı listelerinin hep aynı olduğunu söylüyorsunuz ama biz gerçekten öyle olduğunu düşünmüyoruz.
YH: Bu sefer çok hazırlandık. Çıkışımızdan bu yana ilk kez bu kadar çok pratik yaptık. Birçok şarkıda çok fazla düzenleme yaptık. Her gün şarkılar için çalıştık, bireysel aktivitelerimizden sonra bile pratik yaptık. Bu turdaki şarkı listesi bizim için yeni bir meydan okuma olduğu için çok gerginim ayrıca konser başladığından beri çok heyecanlıyım.
JH: Bu gece bile pratik yaptık.
JS: Bu bir yalan!
YH: Yarın şarkı listesini değiştireceğiz.

******

JH: Bugün Budokan’da izleyiciler bize çok yakın ve fark ettim ki her birinizin yüzlerini hatırlıyorum
İzleyiciler bu sırada şaşırıp “Eeeh” demişler Jonghyun da karşılık olarak “Çünkü sekiz yıldır bizimle birliktesiniz değil mi? Lütfen bizi desteklemeye devam edin” demiş.

******

Jonghyun yeni saç kesimi ile ekranda göründüğünde izleyicilerden büyük bir gürültü duyulmuş
JH: Ne var? Ne oldu?
JS: Hyung çok havalısın
JH: Ah saçlarım yüzünden mi… Instagram’da bir hayran “Lütfen saçlarını kes yoksa seni bırakacağım” dedi ben de saçlarımı kestim.

*******

Üçüncü şarkı (Puzzle) bittikten sonra Minhyuk’un bagetleri kırılmış. Jonghyun bunu Yonghwa’ya gösterip “İşte şimdi konserin sonu gibi duruyor” demiş ve bagetleri izleyicilere doğru atmış ama ulaştıramamış.
Minhyuk hayranlara “Gördünüz mü? Jonghyun kırık bagetlerimi mükemmel bir şekilde ikiye ayırdı” demiş.

*******

Yonghwa konuşurken Jonghyun onun yakınında durup Yonghwa’ya Tshitünü göstererek “Bak! Çok çalıştığım/yorulduğum için karnım terledi” diyip gülmüş sonra Yonghwa’nın terden sırılsıklam olan tshirtünü görüp Yonghwa’nın etrafında dönüp gülmüş. Yonghwa’nın tüm bedeni ter içindeymiş. Yonghwa bunun üzerine “Duştan yeni çıktım” diye espri yapmış.

******

YH: Bugün diğer konserlerimizden daha çok koşuyorum. Sizlerin karşısında olduğumda kontrolümü kaybediyorum ve otele döndüğümde derin bir uyku çekiyorum. Bu turun konsepti “Koş” sakın durma. Yonghwa’nın söylediklerini dinlerken Jonghyun, Yonghwa’nın yanındaki hoparlöre oturmuş.

******

Yonghwa geçtiğimiz günlerde katıldıkları Coldplay konserinde onlara CNBLUE’nun albümünü hediye ettiğini söylemiş. “Biz de dünya çapında bir band olacağız ve sonra burada(Budokan’da) yeniden buluşacağız”

*******Yonghwa bugün çok konuşkanmış.
YH: Bir kez şarkıya başladık mı çok fazla koşmak zorunda olduğum için daha çok konuşmak istiyorum… Bu yüzden konuşmaya devam etmek istiyorum… Bildiğim tüm Japonca kelimeleri söyleyeceğim… Gyudon, Katsudon, Ebi-fly, Ichiran Ippudo (A.N/ Hepsi Japon yemeklerinin isimleri)
JH: Lütfen işine geri dön
YH&JS: Ara zamanı
Jonghyun başını eğip hoparlörün üzerine oturmuş. Jungshin ve Yonghwa bir çeşit Japonca kelime oyunu “shiritori”ye başlamış. Söylenen kelimenin son hecesi ile bir başka kelime buluyorlarmış. Bu sırada Minhyuk da Jonghyun’a katılmış. Jonghyun ona ‘Jin’ kullanması gereken bir kelime ile karşılık verince Jungshin Jingle bells’i söylemeye başlamış Yonghwa’da piyonada Jingle bells’i çalarak ona eşlik etmiş. Balıkçılar kralımız da oyunda kendi sırasında “ika” (mürekkep başlığı) diye karşılık vermiş.
Yonghwa konuşurken üyeler onu bekliyormuş bu sırada Jungshin Jonghyun’un çenesine vurmuş Jonghyun’da maknaenin ayağına tekme atıyormuş ya da Jonghyun piyano çalarken Minhyuk Jungshin’in mikrofonunun önünde bekliyormuş.

******

YH: Neden sadece ben konuşuyorum? Siz de konuşsanıza
MH: Jungshin bir şeyler söyle!

*****
Yonghwa merkez sahnedeki tüm kameraları bulmaya çalışmış ve hepsine bakmış. Yonghwa’nın yüzü ne zaman ekranda görünse izleyiciler iç geçirip çığlık atıyormuş.
MH: Yonghwa~san bu sahnedeki bir kamerayı bulamazsın
Bunun üzerine Jonghyun Minhyuk’a yaklaşmış ve Minhyuk odaklı kamerayı bulup ona bakmış. Jonghyun kameraya çok yakın olduğu için ekranda sadece gözleri görünmüş.

******

Encore’da Yonghwa elinde mikrofonu merkez sahnenin errafında dalgınca dolaşıp “Nerede durmalıyım? Burada mı? Yoksa burada mı?” diye sorarken sahnenin ortasına gelip Minhyuk ile yüz yüze gelmiş.
MH: Hyung lütfen yalnızca bana bak
YH: Üzgünüm Minhyuk senin yerine izleyiciyi tercih ederim
Minhyuk bunun üzerine üzgün bir ifade takınmış.
YH: Herkesle yüz yüze (Face To Face) gelmek istiyorum

*****

Shake söylenirken sahneye bazı dansçılar gelip dans etmiş. Yonghwa şarkıyı söylerken onlara bakıp Shake dansını yapmaya çalışmış bu sırada çok sevimliymiş. Şarkı bittikten sonra Yonghwa “Provalar sırasında dans pratiği yaptım ama şimdi iyi bir şekilde dans edemiyorum” demiş. Jonghyun bunun üzerine dans etmeye başlamış ve Yonghwa ile Jungshin onu takip etmiş.

******

JH: Budokan’ı seviyorum çünkü izleyicilerin koltukları yüksekte duruyor bu yüzden iyi hissediyorum.

******

Encore’da Yonghwa dışında hepsi siyah Shake tshirtü giyiyormuş. Klasikleşmiş dalga oyunu yeniden oynanmış. İlk kattan üçüncü kata devam ettikten sonra tüm katlar oyuna katılmış.

******

Minhyuk bugün çok konuşmamış yorgun görünüyormuş bunun yanında Yonghwa enerji doluymuş bir tavşan gibi tüm sahnede zıplayıp durmuş.

******

Yonghwa Face To Face sırasında Jungshin’e yakın duruyormuş.
JS: Oldukça sevimlisin
YH: Ne?
JS: Sana yakından bakınca oldukça sevimlisin
Bunun üzerine Yonghwa Jungshin’e vurmuş. (A.N/ Neden vuruyorsun maknaeme çocuk haklı 28 yaşında bir adama göre çok sevimlisin)

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Hayran anlatımları&Fotoğraflar: cnblue.cl, ketch_cp, CNBMinhyuk, jungshinshair,greedy4cnblue, Jainofficial_,singtonyh, LAM_, katiekao_twi
Çeviri&Düzenleme: unDineee

0 yorum:

Yorum Gönder