İMZA KAMPANYASI

(Hayran Anlatımı) Shake Shake! Arena Tur Nippon Budokan: 2. Gün
18 Mayıs’da Arena Tur Tokyo Nippon Budokan’da ikinci ve son gün konseri yapıldı. Dün söz verdikleri gibi bugün apayrı bir liste ile sahneye çıktılar. İlk gün olduğu gibi bugünde de eski şarkılardan seçimleri olduğu liste şöyleydi:

1. Shake2. Domino3. In My Head4. Blind Love5. Face To Face6. Sweet Holiday7. Coffee Shop8. Cinderella9. Wake Up10. Lie11. Feeling12. Still13. These Days14. When I Was Young15. Radio, 216. Puzzle17. I’m Sorry18. Between UsEncore19. Foxy, 2, 320. Can’t Stop21. It’s You22. You’re So FineBitiş:Dalga oyunu

Konseri dinlemek için tıklayınız (SF9 ile)
Alternatif için tıklayınız (Sadece CNBLUE)

********
Dün Yonghwa çok yorulduğunu otele gider gitmez derin bir uyku çekeceğini söylemişti. Bugün ise dünden çok daha yorucu olduğunu ve otele döner dönmez ölmek istediğini söylemiş. “Otelin önünde olduğumu düşünüyorum… ahh… şarap… zzzz” horlama sesi çok sevimliymiş. Jonghyun dün biraz dinlenip sonra duş almak istemiş ama nasıl olduğunu anlamadan uyuyakalmış. Sabah uyandığında şok olmuş. Yonghwa Jonghyun’a “Ah sen böyle pasaklı biri miydin?” demiş Jonghyun da herkes bunu biliyor zaten demiş. Minhyuk da dün yemek yedikten sonra Jungshin ile egzersiz yaptığından bahsetmiş. Jonghyun bunun üzerine “Siz ikiniz de hala gençsiniz. Bir dahaki seneyi bekleyin siz de benim gibi olacaksınız. Ben de geçen sene egzersiz yapıyordum” demiş. Minhyuk Jonghyun’a “Egzersiz yapmalısın. Spordan sonra bedenin güç kazanacak” diye öneride bulunmuş bu sırada Jonghyun onun sözünü keserek “Çok konuşuyorsun” demiş. Jungshin de Jonghyun’a önerilerde bulunmaya devam edip “Herkesle daha iyi bir durumda buluşabilmek için fiziki güce ihtiyacın var hiç profesyonellikten haberin yok mu?” diyince iki makne tarafından azarlanan Jonghyun kısık bir ses ve depresif bir ifade ile “Ben de egzersiz yapacağım” demiş. Yonghwa bu konuşmadan tamamen uzak otele döndüğümde uyumayı seviyorum demiş.
******

Between Us bittikten sonra Jonghyun sahneye yüzükoyun uzanmış.
******
Yonghwa çocuk gibi konuşup 29 yaşında olduğunu söylemiş tam bir çocuk gibi davranıyormuş bu sırada Minhyuk havlusunu atmış ve Yonghwa’ya vurmak istemiş.
YH: Aşkında yiymi dotuz yasındayım (çocuk gibi)
JS: Neredeyse 30
YH: Bugün otuş oymak iştiyoyum
Daha sonra kelime oyununa başlamışlar. Minhyuk Ka ile başlayan birçok kelime söylemiş. Kame (kaplumvağa), kane (para), kaze (rüzgar) Yonghwa oyunda genelde In My Head’den kelime alıntıları yapmış. Lider “Elimden geleni yapıp yeni kelimeler öğreneceğim” demiş.
****

JH: Çoktan yaşlandım. Elektronik gitarın convertına basmak çok yorucu oluyor
YH: Hey daha 50 yıl daha çalacağız
JH: O zaman görevlilere rica edelim de benim yerime yapsın bunu. Ona basmak için çok yaşlandım
*****
Yonghwa hayranlara birinci günün mü? ikinci günün mü şarkılarını beğendiğini sormuş. Jonghyun hayranların ilk gün dediklerini duyduğunu söylemiş. Yonghwa bugün peki demiş. Minhyuk her iki gün dediğinde tüm hayranlar alkışlamış.
*****
Yonghwa beyaz siyah beyaz çizgili bir tshirt giyiyormuş Jungshin ona bakmış ve “Hyung Amerikalı ortaokul öğrencilerine benziyorsun çok sevimlisin” demiş
*****
Yonghwa konuşurken Minhyuk hazırlık yapıyormuş. Bateri setini düzeltiyor, su içiyor, kuruyan dudaklarına kırmızı dudak palmı sürüyormuş.
****
Dört üye de ilk günden farklı bir köşeden girmişler sahneye Minhyuk Jonghyun’a “Neden farklı yerden girdik biliyor musun?” diye sormuş cevaben “Bugünün konsepti Leftside (sol taraf) değil mi?” diyince Minhyuk “Dünkü konsept de Upside (üst tarafdı) ama çatıdan inmedik sonuçta” demiş.
*****
Jungshin’in tshirtünde staff (görevli) yazıyormuş Yonghwa buna istinaden “Görevli bakar mısınız?” demiş Jungshin de “Size nasıl yardımcı olabilirim” demiş. Minhyuk da “Bak” diyerek üzrinde peace (barış) yazan thirtünü göstermiş ve “Ben barışım” diye konuşmaya dahil olmuş.
*****
Yonghwa her seferinde merkez sahnede olmak istediklerini söylediklerini bu kez sonunda olduğunu söylemiş. Üstelik sadece Budokan’da değil turun sonunda kadar merkez sahne olacakmış. Yonghwa “Hep merkez sahne istedik ama şimdi nereye bakacağımı bilmiyorum” diye de eklemiş.
****Foxy’de “Fire Fire” kımında Jonghyun, Jungshin’in “Woah” yapmasını sağladı Yonghwa da Minhyuk’u göstererek Jonghyun’a Minhyuk’un yapmasına da izin vermesini söylemiş. Minhyuk büyük ziline vurarak cevap verince Jonghyun şarkıya devam etmek istemiş ama Yonghwa “Ya ben” der gibi bir ifade takınmış. Jonghyun da “Kusura bakma” demiş gülmüş sonra Yonghwa’nın da yapmasına izin vermiş. Jonghyun “Fire fire” dediğinde Yonghwa’nın “Woah” demesini beklemiş ama Yonghwa “Fireeeee” diyerek bts’in Fire’ını söylemeye başlamış.

*****

YH: Bilmiyor musunuz? Benim Japoncam çok iyidir ama konsept sanki kötüymüş gibi davranmamı gerektiriyor.
*****
YH: Hayalim dünyaca tanınan bir band olmaktı. Bunun imkansız olduğunu düşündüğüm zamanlar oldu ama bu konseri yaptıktan sonra tekrar elimden gelini yapmalıyım diye düşünmeye başladım. Bazen burada Budokan’da durup “Hepsi sizin sayenizde” demek istiyorum.
******
Yonghwa Domino ve Supernova’nın melodisinin benzer olduğunu çünkü aynı zamanlarda yazdığını söylemiş

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Hayran anlatımları&Fotoğraflar:  CNJia, colori_KMH, boice106, jungshinshair, greedy4cnblue, celia&chifang, LAM_

Çeviri&Düzenleme: unDineee

0 yorum:

Yorum Gönder