İMZA KAMPANYASI

Bazı Kpop Ajanslarının CNBLUE ve FTISLAND Üyelerinin Askere Gitmesini Sabırsızlıkla Beklemesinin Ardındaki Sebep


Bugünlerde Kpop dünyasında aktif olan pek çok idol-rock band var. FNC Entertainment'ın HONEYST'i 17 Mayıs'ta çıkış yaptı, The EastLight 18 Mayıs'ta ikinci dijital single'ını yayınladı. JYP Entertainment'ın DAY6'sı ilk full albümünü yakın zamanda yayınlacakken IZ ise Ağustos'ta çıkış yapacak.

Bildiğiniz üzere çok fazla Kpop idol grubu olsa da Kpop idol rock bandleri onların arasında kendilerini ön plana çıkaramıyorlar. Tabii ki FTISLAND ve CNBLUE büyük bir başarı yakaladı ama onlar gibi popüler olan başka idol rock band yok.

Bu yüzden Kpop ajansları dans eden idol gruplar kadar ünlü olmayacaklarını düşündükleri için idol rock bandleri oluşturmak konusunda gönülsüzler. Gönülsüz olmalarının bir diğer nedeni ise idol rock bandler için daha fazla harcama yapılması. Düşündüğünüzde eğer bir Kpop ajansı bir idol rock bandi kurarsa, ajans hem üyelerin pahalı müzikal enstrümanslarını almak hem de üyelere dersler aldırmak zorunda kalıyor. 

O zaman bugünlerde çıkış yapan idol rock band sayısındaki artışın nedeni ne? Öncelikle dans eden idol grup piyasası çok  kalabalık. Çok fazla idol grup var ve onlar arasında başarı yakalama şansı çok zayıf. Bu yüzden Kpop ajansları uygun bir pazar arayışına başladı.

Hepsi bu değil. Bunun önemli bir sebebi daha var.Bildiğiniz üzere FTISLAND ve CNBLUE'nun çıkış yapmasının üzerinden yıllar geçti ve üyeler neredeyse 30'lu yaşlarına geldiler. Bu demek oluyor ki üyeler diğer Kpop idolleri gibi yakın zamanda askere gitmek zorunda.

Bu yüzden 2-3 yıl öncesinden itibaren bazı Kpop ajansları "idol rock band projelerini" başlattılar. Yetenekli ve yakışıklı üyeleri seçerek onları eğittiler.  Kpop ajanslarının istediği şey genç stajyerlerinin  FTISLAND ve CNBLUE'nun yerini alacak ünlü idol rock bande dönüştürebilmek. Bu yüzden de CNBLUE ve FTISLAND'ın askere gitmesini sabırsızlıkla bekliyorlar. Tabii ki genç idol rock bandlerin FTISLAND ve CNBLUE kadar ünlü olması veya onları geçmesi gerçekten çok zor gözüküyor ama bekleyelim ve görelim.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: kpopbehind
Çeviri: mcnbl


0 yorum:

Yorum Gönder