İMZA KAMPANYASI

KOTRA, HK Hallyu Expo için Elçi Olarak Jung Yonghwa'yı seçtiKOTRA*, Ticaret, Sanayi ve Enerji Bakanlığı ile birlikte, 31 Mayıs'ta şarkıcı ve aktör Jung Yonghwa'yı '2017 Hong Kong Hallyu Expo' elçi olarak görevlendirdiğini açıkladı.

KOTRA, büyük Çin pazarında Kore'nin tüketim mallarının ihracatını genişletmek adına bir köprü kurmak üzere Tayvan'da ve Hong Kong'da iki adet Hallyu fuarı düzenlemeyi planlıyor.  Fuarın Tayvan'da 22-24 Haziran tarihleri arasında, Hong Kong'da 12-14 Temmuz tarihleri arasında yapılması planlanıyor.

KOTRA, Hallyu'nun Hong Kong ve Tayvan'da oldukça popüler olduğunu ve büyük Çin bölgesi içerisinde lider tüketici pazarında yerini aldığını belirterek, "Tüketim mallarımızın değer imajını oluşturmak için iyi bir fırsat olacağını düşünüyoruz" dedi. Ek olarak, yılın ikinci yarısında, tüketim malları ihracat pazarının çeşitlendirilmesini desteklemek için Endonezya (Eylül) da dahil olmak üzere ASEAN bölgesinde bir veya iki adet Hallyu fuar düzenlemeyi planlıyor.

Hong Kong Hallyu Expo için tanıtım elçisi olarak seçilen Jung Yonghwa, açılış töreninde özel bir performans sergileyecek ve iş standlarını ziyaret edecek.

KOTRA'nın başkanı Kim Jae-hong, "Çin'de olduğu kadar Çin'in büyük etkisi altında olan geniş coğrafyada çok sevilen büyük bir Hallyu yıldızı olarak Jung Yong-hwa'nın seçilmesiyle Hallyu Expo aracılığıyla ekonomik ve kültürel değişimi canlandırmak istiyoruz." dedi.

* KOTRA; (Kore Ticaret Yatırım Teşvik Ajansı) Güney Kore Hükümeti tarafından düzenlenen devlet destekli ticaret ve yatırım promosyonu organizasyondur.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: tenasiaasiae
Çeviri: mcnbl


0 yorum:

Yorum Gönder