İMZA KAMPANYASI

Yonghwa Popülaritesinin Azalmaya Başladığını Ancak Umutsuzluğa Düşmediğini Anlatıyor


Soru: Yeni solo albümüne 'Do Disturb' adını verdin. Sebebi ne?
Yonghwa: Çıkışımdan sonraki 3-4 yıl boyunca hiç dışarı çıkmadım ve müziğim üzerinde çalışıp durdum. Ben müziğim üzerinde çalışırken rahatsız edilmeyi hiç istemezdim. Ama bir gün konser turumda bir oteldeyken çok yalnız hissettim. Boş günümde kimse benimle iletişime geçmemişti çünkü 'Rahatsız Etmeyin' (Do Not Distub) uyarısını asmıştım. Bu yüzden fikrimi değiştirdim. Bence müzisyenler daha iyi müzikler ortaya koyabilmek için dinleyicileri ile iletişim halinde olmalı ve bu nedenle bu albümün ismini 'Do Distub' (Rahatsız Edin) koydum.

Soru: Bana çıkış parçası 'That Girl'den bahseder misin biraz?
Yonghwa: That Girl modern sound'lar içeren pop-dans tarzında bir şarkı. Bu şarkıyı Los Angels'da bestekarlarla birlikte çalışırken yazdım. Oldukça heyecan verici ve bence yaz için mükemmel bir şarkı.


Soru: Bu şarkıdaki pop-dans tarzı göze çarpıyor. Sahnede dans edecek misin?
Yonghwa: Şey aslında bu şarkıyı yazdıktan sonra şirketim bana dans etmemi önerdi ama bilirsiniz dans etme konusunda pek kendime güvenim yok. Sahnede sadece kolay birkaç figür sergileyeceğim.

Soru: Bu kendinle verdiğin büyük bir iddia. Seni böyle yeni bir şey denemeye iten ne oldu?
Yonghwa: Çok ses getirmiş eski şarkılarıma benzer şarkılar yazabilirdim ama bununla ilgilenmiyorum. Bunun yanında seneye 30 yaşında olacağım ve dans etmek için bunun son şansım olduğunu düşünüyorum. Daha önce söylediğim gibi çok kolay figürler sergileyeceğim sahnede ama bu koreografiyi öğrenmek benim için çok zordu. Hem şarkı söyleyip hem dans etmek benim için hiçbir zaman kolay olmamıştı. Dans eden şarkıcılara büyük saygı duyuyorum.

Soru: Senin şarkılarınla CNBLUE şarkıları arasındaki fark ne sence?
Yonghwa: CNBLUE şarkılarını da yazıyorum ama CNBLUE için şarkı yazarken diğer üyelerin düşüncelerini de dikkate almam gerekiyor. Kendi albümüm için şarkı yazarken ne istersem onu yapıyorum.


Soru: Bu günlerde Island Trio programında yer alıyorsun ve komedyen Kang Hodong ile oldukça yakın görünüyorsun.
Yonghwa: Evet, ilk çıkış yaptığım zamanlar ondan çok korkardım ama bu günlerde çok iyi anlaşıyoruz. Hep benimle ilgileniyor, benim için bir ağabey gibi. Dün ona solo albümümün yakında yayınlanacağını söylediğimde bana önemli olanın işim değil benim sağlığım olduğunu söyledi. O harika biri ve onu tanıdığım için çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Onu seviyorum haha.

Soru: Boş zamanlarında ne yaparsın?
Yonghwa: Üst üste üç günden fazla boş günüm olmadı ve hiç tatile çıkmadım. Aslına bakarsanız hiçbir zaman başkalarıyla iletişime de geçmedim çünkü onlarla içerken bir hata yapabileceğimden korktum. Yalnız başıma çok zaman geçiriyorum ve ne zaman stresli olsam müziğim üzerinde çalışıyorum. Müzik benim stresle savaşma yöntemim.

Soru: Hedefin ne?
Yonghwa: Çıkış yaptıktan sonra çok fazla insan tarafından sevildim ama şimdi ünüm bazı noktalarda solmaya başladı. Bu durumlarda kimi insanlar ihtişamlı günlerini unutamadıkları için umutsuzluğa kapılırlar. Ama ben umutsuzluğa düşmüyorum ve bulunduğum konumu devam ettirmek hatta yükseltebilmek için çok çalışıyorum. Bu günlerde önceki zamanlardan bile daha çok yoğunum ve otuzlarımın en iyi yıllarım olmasını istediğim için çok sıkı çalışıyorum. Otuzlarımda uzun bir yolculuğa çıkmak istiyorum ve Billboard listelerinde 1. sıraya yerleşmek istiyorum.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: kpopbehind
Çeviri: unDineee

0 yorum:

Yorum Gönder