İMZA KAMPANYASI

[ÖZEL RÖPORTAJ] Kang Min Hyuk ‘Hospital Ship’ ve Ha Ji Won Hakkında KonuştuKang Min Hyuk çoğunlukla popüler band CNBLUE'nun bateristi olarak tanınıyor. O aynı zamanda şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu. Muhtemelen onun en iyi idol oyunculardan biri olduğu hakkında fazla konuşmaya gerek yok.

Kang Min Hyuk bir diğer CNBLUE üyesi olan Lee Jong Hyun ile birlikte pek çok bölümden oluşan bir film olan “Acoustic” ile oyunculuk kariyerine başladı. Ardından SBS dizisi “It’s Okay, Daddy’s Girl”de bir kez daha rol aldı.

2011'de, CNBLUE'nun bir diğer üyesi Jung Yong Hwa ile MBC'nin gençlik dizisi “Heartstrings” kadrosunda yer aldı. Dizi için “Star” isimli şarkıyı seslendirdi.2012'de KBS'in aile dizisi “My Husband Got a Family”de ekranlara geldi. Bu dizi 25 hafta art arda haftalık reyting listesinin zirvesinde yer alarak 2012'de en fazla oylanan Kore dizisi oldu. Min Hyuk bu rolu ile  APAN Star Awards'da “Rising Star Award” (Yükselen Yıldız Ödülü) ile oyunculuk alanındaki ilk ödülünü kazandı.

Min Hyuk, Kim Eun-sook tarafından yazılan gençlik dizisi  “The Heirs” (2013) ile ününe ün katmaya devam etti. Rol arkadaşı Krystal Jung ile birlikte 2013 Drama Fever Awards'da Best Onscreen Couple  (Ekranlardaki En İyi Çift) oylamasında yer aldı.Bu yıl Kang Min Hyuk ünlü oyuncu Ha Ji Won ile birlikte tıp dizisi olan “Hospital Ship” ile kendine meydan okudu. 

Dizi şu anda Kore'de kendi zaman aralığında en yüksek reytinge sahip. “Hospital Ship” yeni bir başlangıç peşinde olan Song Eun Jae (Ha Ji Won)'nin hikayesini anlatıyor. O Hospital Ship'de çalışmaya başlıyor, Hospital Ship kırsal kesimde yaşayan insanlara tıbbi servis götüren bir hayat kurtaran girişim. Genç doktorlardan oluşan ekibiyle çalışarak hayatın basit olduğu kadar da güzel olduğunu anlayarak olgunlaşıyor.


K-popped!, Oh!K'deki arkadaşlarımız sayesinde bu yakışıklı ve yetenekli genç adamla kısa bir röportaj yapma şansı buldu. Lafı daha fazla uzatmadan aşağıdaki röportajımıza bir göz atın!

Kadro seçiminde karmaşa sizi sarmış diye duyduk. Bu konudaki düşünceleriniz neler?

Kadro seçiminin nasıl gittiğini bilmediğim için benim adıma bir şey söylemek zor. Yapımcı ve yazarın benimle karşılaştıkları andan itibaren sanki gerçek hayattaki Kwak Hyun'la karşılaşmış gibi hissetmelerinden büyük memnuniyet duydum.Önceki rolleriniz ile bu karakter arasında bazı farklar var mı?

Karakterim iyi kalpli ama aynı zamanda doktor olarak zor kararlar da almak zorunda. Kwak Hyun'un zorluklar aşıp geçmesi  daha önceki öğrenci rollerimden farkı olacak.

Kişisel olarak Kwak Hyun'un karakteristiği seni andırıyor mu?

Benim de sakin kişiliğim yüzünden pek çok kişi benzerlik görebilir.Ha Ji Won ile çalışmak nasıl gidiyor?

Ha Ji Won pek çok deneyime sahip harika bir oyuncu. Onunla çalışırken hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz, birbirimizle çok sohbet ediyoruz. Çekim yaparken her zaman etrafındakileri kolluyor. Bence onun yönetmen ve sette olanları harmanlamasından bir şeyler öğrenmeliyim. Bunları harmanlayış şekli çok doğal.Hepiniz Geoje adasında kalıyorsunuz, orada ortam nasıl?

Programdaki üç erkek "ortam yapıcı" olarak adlandırılıyorlar. Orası çok eğlenceli, pozitif bir ortam ve atmosfer yaratmaya çalışıyoruz. - Leo Seo-won en zoru deneyen şapşal şakacı.  Ayrıca orada çekim yapan kişiler bir tek biz olduğumuz için işten sonra birlikte vakit geçirebilmemiz çok keyifli. Dizide aramızdaki kimyayı ve iletişimi görebileceksiniz.Pek çok kişi tıbbi dizilerin romantik dizilerle boy ölçüşemeyeceğini orada sadece tıbbi görünüşler olacağını söyler. Tıbbi olaylar yayında bu dizide başka olaylar da olacak mı? Lütfen ‘Hospital Ship’in cazibesini, avantajlarını biraz açıklar mısınız?

Başlangıçta bir hastane gemisinin varlığından haberim yoktu. Bence pek çok kişi de olduğunu bilmiyor. ‘Hospital Ship’in kendi konsepti ile bizim dizimiz ile diğer tıbbi diziler arasında büyük bir fark var.  Sadece bir doktorun başarı hikayesini tasvir etmiyor aynı zamanda bir doktorun muamele ettiği hastalarla birlikte nasıl olgunlaştığını gösteriyor. Bence Hospital Ship'e gelen benzersiz hastalar aracılığıyla kalplerimizi ısıtan bir duygu yaşıyoruz. Bu diğer hastanelerde görülmeyebilir. 

Ayrıca, romantizmin  neden tıbbi dizilerde sıklıkla göründüğünü düşündüm. Hospital Ship durumunda burası birkaç kişinin bulunduğu kapalı bir alan. Bu nedenle, bu insanların zamanla birbirleriyle yakın ilişki kurması, bağ kurmaları ve büyümeleri doğal. Eğer Hospital Ship'de bir aşk hikayesi görürseniz bu diğer tıbbi dizilerden daha doğal olacaktır. Birçok zorluk ve hikayenin üstesinden gelirken aralarındaki sevgi de Hospital Ship'de derinleşecektir.‘Romance Doctor, Teacher Kim?’ dizisindeki gibi hastane içerisinde bir tür perde arkasında güç oyunu beklemeli miyiz? Ayrıca Geoje Adası'nda veya gemide unutulmaz bir bölümler var mı?

Hospital Ship'de sadece doktorlar, hemşireler ve kaptan var. Biz sadece birbirimize terk edildik. Başka hiçbir üst düzey hastane yetkilisi yok. Çeşitli sorunları çözmek için yalnızca yetenek, kapasite ve kararlılığımıza güvenebiliriz. Bu yüzden perde arkasında güç oyunu görebileceğinizi sanmıyorum bu dizide. Bununla birlikte, sadece bir kaç kişi olduğumuz için ve yalnız kaldığımız için  aramızda daha fazla çatışma olabilir ya da bir aile olarak daha güçlü olabiliriz.

Geoje Adası'ndaki çekimler açısından, sette ilk günümde, çok sıcak olduğu için ağır makyaj yapmak zorunda kalmadım. Yapımcımız ve Ha Ji Won aslında sıcak havanın beni makyaj yapmaktan çok daha gerçekçi hissettireceğini düşündüler. Bölüm çekimleri sırasında kavurucu sıcak ile mücadele etmek zorunda kaldık.“Hospital Ship” her Perşembe - Cuma 19.50'de ekranlara geliyor.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: k-popped
Çeviri: mcnbl
0 yorum:

Yorum Gönder