İMZA KAMPANYASI

[RÖPORTAJ] Minhyuk Baş Aktör Olmayı Öğreniyor


CNBLUE'nun bateristi, dizi yapmanın oyunculuktan daha fazlası olduğunu keşfetti.

Geçtiğimiz sonbaharda, idol grubu  CNBLUE'nun bateristi Kang Min hyuk, bu ayın başında tamamlanan MBC dizisi "Hospital Ship" de bir doktoru canlandırdı. Bu, daha önce TV'de yalnızca küçük rollerde yer alan şarkıcı aktörün ilk baş rolü oldu.

Görevinden gözü korkmak şöyle dursun, Kang bunu bir fırsata dönüştürerek dizinin baş aktörü olarak büyük bir sorumluluğun altına girdi. The JoongAng Ilbo oynadığı ilk başrol hakkında sohbet etmek için Kang ile buluştu.

S: Başrolü paylaştığınız Ha Ji-won ile çalışmak nasıldı?
C: Çok keyifliydi. Onun herhangi bir şey hakkında şikayet ettiğini hiçbir zaman görmedim. Çok neşeliydi ve setteki ortam da genel olarak epey iyiydi. Onunla çalışmak benim için bir zevkti. Beni gerçekten gerçek bir erkek kardeşi gibi koruyup kolladı.

S: Aranızda 13 yaş fark olduğunu hissettiğiniz oldu mu? Dizinin başlarında bazıları bir çiftten ziyade abla kardeş gibi göründüğünüzü söylemişlerdi.
C: Dizinin hikayesi 30'lu yaşlarında iki doktorun arasındaki ilişkiydi ve ikisi de daha olgun doktorlar oldukça aşkları da olgunlaştı. Başlarda belki tuhaf gelmiş olabilir ama sonuna kadar diziyi seyredenler aramızdaki iyi uyumu hissetmiş olmalılar.


S: Kız arkadaş konusunda herhangi bir tercihin var mı?
C: Genç kızlardan ziyade olgun kadınları tercih ederim. Genellikle benden genç insanlardan çok büyük insanları tanıyorum. Benden büyük kişilerle çalışırken daha rahat hissediyorum.

S: Dizi hemşirelerin giydiği kıyafetler ve Ha Ji won'un karakterinin aniden kemik kanseri olması ile eleştiri de aldı.  İzleyicilerin geri dönüşleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
C: Bence Eun Jae'nin karakterinin nasıl olgunlaştığını göstermek açısından o sahne gerekliydi. Senaristimiz Yoon Seon-joo, bunu dramatik bir şekilde ortaya koydu. Ben açıkçası çok beğendim. İzleyiciler belki Eun-Jae'nin bir bölümde nasıl hastalığın üstesinden geldiklerini sorgulayabilirler ama bence kanserden acı çeken Eun-jae'yi gösteren pek çok sahne olsaydı dizinin izlenmesi yürekleri burkardı.

S: Dizi sona erdikten sonra şimdi nasıl hissediyorsun?
C: Üstesinden geldiğini hissediyorum. Ama hâlâ elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışmış olsam da daha iyi yapabilirdim hissi var. Doğrusunu söylemek gerekirse çekimlerin bu kadar uzayacağını beklememiştim. Çekimleri yaparken evimde olmayı isterdim. Ama evden ayrılıp Güney Gyeongsang'da Geoje'de kalmak zorundaydık. Bence çekimler sorunsuz tamamlandı. Benim için bir dizide diğer oyuncularla bu kadar iletişimde olduğum ve bir diziye bu kadar odaklandığım ilk çalışmamdı. Pek çok şey öğrendim.

S: CNBLUE'nun 4 üyesi de şu anda oyunculukla meşgul. Onların işleri nasıl gidiyor?
C: Şu anda hepimiz iyi gidiyoruz. Baş vokal Jung Yong-hwa şu sıra JTBC’nin “The Package,” dizisinde rol alıyor. Gitarist  Lee Jong-hyun'un rol aldığı KBS dizisi “Girls’ Generation 1979” kısa süre önce sona erdi ve bas gitarist Lee Jung Shin SBS dizisi “Longing Heart” ismindeki yeni dizisi için hazırlanıyor. Birbirimizin oyunculuk işlerini takip ediyoruz ama üzerine pek konuşmuyoruz. Aslında benim ve Yonghwa'nın dizilerinde öpüşme sahnesine sahiptik ama birbirimize bir şey söylemeden sadece buna gülüp geçtik.

S: Üyelerle birbirinize yakın mısınız?
C: Tabii ki birbirimize yakın olduğumuzu söyleyebilirim. Birbirimiz arasında bir yarış olduğunu hissetmiyoruz, çünkü biliyoruz ki hepimiz elimizden geleni yapıyoruz. Hepimiz oyunculuk alanında başarılı olursak bence bu kazan-kazan durumu olur. Lütfen hepimizin son dizilerini desteklemeyi unutmayın.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*
Çeviri: mcnbl


0 yorum:

Yorum Gönder