İMZA KAMPANYASI

CNBLUE'nun Sonsuza Dek 'Lodi'miz Olarak Kalmasının Ve BETWEEN US Manila Konserinin 'Petmalu' Olmasının 8 Nedeni


A.N/ Yazıya başlamadan önce Lodi Flipinde "Hayranlıkla baktığınız kişi/idol" için kullanılan bir kelime iken Petmalu ise "Muhteşemin de ötesinde" anlamı taşıyan bir kelime.

Güney Koreli band CNBLUE, Filipinlerdeki Between Us Turu'nu tamamladı. Konser 9 Aralık Cumartesi günü Smart Araneta Coliseum'da düzenlendi. Konser Turu'nun son durağı olması bir yana işte CNBLUE'nun Manila'da hem 'lodi' hem de 'petmula' olmasının diğer nedenleri!

1) BU BAND BİRDEN ÇOK YETENEĞE SAHİP: Band; aktör müzisyen, lider vokalist Jung Yonghwa (Heartstringsve  You're Beautiful'dan), lider gitarist Lee Jonghyun (Orange Marmalade ve My Only Love Song'dan), bas gitarist Lee Jungshin (Cinderella and Four Knights ve My Sassy Girl'den) ve baterist Minhyuk'tan (The Heirs ve Hospital Ship'den) oluşuyor.

2) TAGALOG'LARI OLDUKÇA İYİ (A.N/ Tagalog Flipin halkının kullandığı dil) Çocuklar konser boyunca Tagalog yeteneklerini de sergildiler. Yonghwa konser boyuncadefalarca Filipin konuşma dilinde "idol" ve "muhteşem ötesi" anlamlarına gelen "lodi" ve "patmula" kelimelerini söyledi. Üyeler aynı zamanda diğerlerinin yanında "mahal" (sevgi) , "maganda"(güzel), "ang init" (çok sıcak), "salamat"(teşekkürler) ve "alam niyo ba ito"(biliyor musunuz?) değişlerini de nasıl söyleyeceklerini öğrenmişlerdi.3) YONGHWA LODI OLDUĞU İÇİN: Band'in lideri kesinlikle konser boyunca çok enerjikti. Yonghwa'nın kendisi de Manila'da en iyi halinde olduğunu kabul etti. "Makulit" (çocuksu hareketler yapan) ve "madaldal" (aşırı konuşkan) olsa da performansına başladığında kimse onun "magaling"(muhteşem yeteneklere sahip) ötesi olmadığını söyleyemez.  Ek olarak şanslı hayranlar onun elini sıkma şansı da yakaladı!4) KANG MİNHYUK'UN SESİ: Minhyuk hayranları, baterist konser sonunda baterisinin başından kalkıp akustik sahnede band arkadaşlarıyla birlikte sahnenin önüne geçtiğinde "kilig"lerini (midede uçuşan kelebekleri) saklayamadılar. Hayranların Minhyuk'u çok fazla görememeleri, Yonghwa'nın Heartstrings'de birlikte rol aldığı arkadaşına yer değiştirmelerini söyleyip de "Love Light" söylemeyi ona bırakınca BOICE'lar için "pampulubag loob"dan (teselli ödülü)  daha fazlası oldu.


5) JUNGSHIN VE JONGHYUN'UN YAKIŞIKLILIĞI: Her ikisi de konser boyunca yakışıklı duruşları ile sahnenin iki kenarında dururken sahne "Walang talo" (fethedilemez) duruyordu. Jungshin genellikle izleyicilere göre sahnenin sol tarafında dururken Jonghyun genellikle sağ tarafta performansını sergiliyordu.

6) ŞARKILARI: Üyeler, "LOVE", "Can't Stop", "Love Girl", "Love Light", "Cinderella", "It's You" "Lie", "Wake Up", "Between Us" gibi hem hayranların favorileri olan eski şarkılardan hem de yeni hit şarkılarından oluşan bir listeyi performe ettiler.

7) CNBLUE'NUN ARANETA CENTER TURU: Konserden önce dörtlü konser öncesi Areneta Center etrafında gezintiye çıktı. Jungshin ve Yonghwa, kendi konser posterleri önünde fotoğraf bile çekildiler. İkisi aynı zamanda arenanın yanında "palengke" (Filipin pazarı) çevresinde çektikleri fotoğrafları da paylaştılar. Bunun yanında Jonghyun dışarıda gelişi güzel dolaşırken Minhyuk da Jungshin ile birlikte Novotel'de gezinti yaptı. #SadeceTurist


8) GERİ DÖNMEYİ PLANLIYORLAR: CNBLUE, Filipinlere dönmeye söz verdi ve görünen o ki Manila'da kaldıkları süre boyunca gerçekten çok eğlendiler💙✨*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Çeviri: unDineee

0 yorum:

Yorum Gönder