İMZA KAMPANYASI

[Herald Röportajı] Gezginlerin Romantizmi ve Gerçekliğinde Yonghwa

Kore, OECD (Ç.N/Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü) ülkeleri arasında en uzun çalışma saatlerine sahip, yurt dışına en çok seyahat eden ve her gün bir yerlere giden bir ülke olarak özel bir anlam içeriyor ve bu durum geçen ay yayınlanmaya başlayan JTBC'nin “The Package” dizisinin esin kaynağı oldu.K-pop şarkıcısı olan aktör Jung Yonghwa, hayatta geride kalma baskısını hisseden yorgun bir Koreli genç olan başrol karakteri San Maroo'yu oynadı.
San Maroo üniversiteye gitti, askerlik görevini tamamladı ve meslektaşlarına göre birkaç yıl sonra da olsa artık düzenli bir işi var. Ancak kız arkadaşı tarafından  terk edilmiş ve iş yerindeki pozisyonu sallantıda olan San Maroo, Fransa'ya paket programı olan bir yolculuğa çıkarmaya karar verir.Jung Yonghwa, geçtiğimiz Çarşamba günü Seul, Jung-gu'da yapılan röportajda "Daha önce başka bir senaryoda bu kadar çok çalışıp replikleri tekrar tekrar okuduğumu hatırlamıyorum. San Maroo, çoğunlukla beceriksiz ve romantik bir karakter. Onun, fazla gerçekçi biri olmasından ziyade şu anki yoğunlukta ihtiyaç duyacağımız ideal biri olmasını istedim" dedi.
12 bölümlük dizi, K-pop grubu CNBLUE vokalistinin oyunculuktaki en son meydan okuyuşuydu. Jung Yonghwa, "Heartstrings" (2011), "A Gentleman's Dignity" (konuk) (2012) ve "Three Musketers" (2014) gibi birçok TV dizisinde rol aldı.
"The Package", Fransa'da bir paket turda bir araya gelen bir grup insanın hikayelerini konu alıyor. Her biri günlük hayatın baskılarından ve ilişkilerin karmaşasından kaçmak istiyor ve yabancı bir ülkede arkadaşlık yapıyorlar.
Yonghwa dizi hakkında “Gerçekten yıldız gibi ışıldamasını istediğim bir dizi. Herhangi bir ilişkide, birinin duyduğu yakınlığın bir diğerine göre farklı olmasını hissediyorsunuz. Kendiniz hakkında çok fazla düşünmenize neden olan bir dizi,” dedi.  
"San Maroo kararlarında daha pragmatik olması gerektiğini söyleyen bir karakter. Ben de pragmatik olmaya çalışırım ama diğer insanların düşüncelerini umursamadan kendi duygularını göstermek bence cesaret istiyor. Ben de o adam olmak istedim. Bu role bu şekilde yaklaştım" diye devam etti.
San Maroo dizide, sevgilisi tarafından terk edilip Fransa'da bir tur rehberi olarak çalışan özgür ruhlu hayalperest Yoon Soso ile karşılaşıyor. İkili gruptaki diğer yolcularla birlikte Paris'ten Mont Saint-Michel'e kadar ülkedeki turistik mekanları ziyaret ediyorlar. Yonghwa "San Maroo ve Yoon Soo birbirlerinin kaderlerinde olduklarının fark ediyorlar.
Hikayenin ilerleyişine göre ikili yakınlaşıyor ama ilişkilerinin yolculuğun büyüsü yüzünden mi bu şekilde ilerlediğini Kore'ye dönseler de birbirlerine tutunmaya devam edip etmeyeceklerini düşünüyorlar." diyerek dizi hakkında açıklama yaptı.
28 yaşındaki Jung Yonghwa sadece orta okulda bir kez paket tatile gittiğini anlatıyor. Yonghwa: "Ağabeyim ile Japonya'ya gittim. Grubumuzda aynı yaşta olduğum çocuklarda vardı ve yakın bir ilişki kurduk "dedi.
"Seyahat ederken insanlarla ne kadar yakın olabileceğiniz garip. Kore'ye döndüğümüzde de iletişimde olacağımıza söz verdik" Herald: "Bu oldu mu peki?" "Hayır," dedi Yonghwa. "Bu da garip. Kore'ye geri döndüğümüz dakika iletişimimizi kaybettik.
"The Long Way Home'un (2015) senaristi Cheon Sung-il tarafından kaleme alınan ve Office of Queen'in yönetmeni Jeon Chang-geun tarafından yönetilen "The Package"in geçtiğimiz günlerde son bölümü yayınlandı.
*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: koreaherald
Çeviri: lonelynight
Düzenleme: unDineee, mcnbl


0 yorum:

Yorum Gönder