İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) Marisol Online Minhyuk Röportajı


Kang Min Hyuk, Hospital Ship’in son bölümünü çektikten hemen sonra Busan’dan Osaka’ya gitmesine rağmen, hem dizide hem de grupta başarıyla görev yaptı.
Dizide, kendi karakterine de yakın olan, cana yakın, iyi kalpli bir doktor rolündeydi, ve bu rol hayranlarının daha da artmasını sağladı.
Hospital Ship, başarılı sahneleri ve içten bir hikayesi olan bir dizi. Sakın kaçırmayın!

Hospital Ship’in ana konusu nedir?
Bu dizide, tıp konulu diğer dizilerden farklı olarak hastane bir geminin içinde. Kendi içlerinde problemler yaşayan doktorların, zorlu deneyimler yaşayarak ve sevgiyle tanışarak olgunlaşmalarını anlatıyor. Seyircilerin, benzer konulu diğer dizilerden daha farklı ve sıcak bulacağını düşünüyorum.

Dizide rol alma sebebiniz nedir?
Senaryoyu ilk okuduğumda, sıcak ve içten bir dizi olduğunu düşündüm. Ve ayrıca, gelişen bilim ve teknolojinin bize unutturmaya başladığı aşkın sıcaklığını, bu diziyle tekrar hissedebileceğimi düşündüm.

Kwak Hyun nasıl bir karakter?
30 yaşında, gemide yer almaya çalışıyor. Yaşından daha olgun biri ve asla inancını yitirmiyor. Kwak Hyun rolüyle büyüdüğümü hissediyorum, bunu sizlerin de fark edebileceğinizi düşünüyorum.

Kwak Hyun ile benzer ve farklı yönleriniz neler?
Sıcakkanlı yönünü ortaya çıkararak oynamaya yoğunlaştım. Normalde olduğumdan daha cana yakın bir karakter olduğunu göstermeye çalıştım. Kendi hayatımda her zaman dürüst olmaya çalışıyorum, sanırım herkes de öyledir. Ancak inançlarımız olsa da, zaman zaman bu inançlar sarsılabilmekte. Kwak Hyun ile benim aramdaki fark, onun inançlarının hiçbir zaman sarsılmıyor olması… Dürüst olmamız ve sıcakkanlı olmamız benzer yönlerimiz ama farklı yönlerimiz de var.

Rol aldığınız tıp konulu ilk dizi, rolünüze nasıl hazırlandınız?
Daha önce tıp ve doktorlar üzerine birçok dizi çekildi ancak bu diziyi onlardan en farklı kılan, doktorların hastaları görmeye gemiyle gitmesi. Normalde hastalar tedavi olmak için hastaneye giderler, ancak dizimizde, doktorlar direk adaya giderek hastaları tedavi ediyorlar, işte böyle sıcak bir hikaye… Çekimler başlamadan önce aklıma koydum ve hastanelere gidip doktorlarla görüştüm, ama dizideki çoğu sahne gemide çalışan doktorlardan oluşuyor. Bu yüzden, gemideki tedavi odaları hakkında bilgi edindim. Ayrıca belgesel, fotoğraf gibi yollarla hasta tedavi etme yöntemleri üzerine çalıştım.Yazın sıcak havalarda çekim yapmak yorucu oldu mu?
Sıcaklığı hiç hissetmediğim kadar çok hissettim. (gülüyor) Seul’de yaşadığım için, güney bölgelerin bu kadar sıcak olduğunu ilk defa fark ettim. Çekimler için Jeju adalarına gittik, fakat gölgesine saklanabileceğimiz bir ağaç bile yoktu ve bu yüzden güneşe direkt olarak çok maruz kaldım.

Seul’ü özlediniz mi?
Dört ay boyunca hiçbir gece Seul’de kalamadım. (gülüyor) İş için Seul’e gidip geldim ama kalamadığım için kendi yatağımı çok özledim. Ben evde kalmayı sevenlerdenim ve kendi evimdeki yatağımı gerçekten çok seviyorum! İlk başta Jeju’da kalma konusunda endişeliydim ancak Hospital Ship ekibimiz bir aile gibiydi.

Tabiatla çevrili olarak çekim yapmak nasıldı?
Kapalı alanda çekim yapmaktansa gemiden denizi seyrederek çekim yapmayı çok daha fazla sevdim. Çok güzel bir doğada çekim yaptığımız için tatil yapmadan da dinlenebiliyordum ve asla deniz tutması gibi bir şey yaşamadım.

Ha Ji Won ile çalışmak nasıldı?
Çekimlerden önce herkes bunu çok kıskandı, bu yüzden kesinlikle elimden gelenin en iyisini yapmam gerektiğini düşündüm. Kendisi çok enerjik ve çok iyi bir aurası var. Oyunculuk kariyerimde böyle bir fırsatı elde edebildiğim için çok mutluyum. Çok sakin bir insan, kendimi hiç yük altında hissetmedim. Onunla çalışmak çok eğlenceliydi.

Setleriniz Ha Ji Won’un pozitif gücüyle doluydu yani öyle mi?
Ben ve ekibin geri kalanı yorulmuş olsak da Ha Ji Won’un yorulduğunu hiç görmedim. Hep birlikte elimizden gelenin en iyisini yaptık ve atmosfere uyum sağladık. O anda ortam aşırı sıcak olsa da, gemi çok sallansa ya da kuvvetli rüzgar olsa da çekimimizi keyifli şekilde tamamladık.


Dizide en unutamadığınız an?
Seçim yapmak çok zor. Tek bir anı değil her sahnesi aklımda. Son sahne gerçekten dokunaklıydı. Dr. Song Eun Jae’nin anlatımı, Hospital Ship ekibinin başlangıçtan son ana kadar vermek istediği mesajı dile getiriyordu. Dizi çok güzel olduğu için her anı hatırlanmaya değer.

Rolden çıkma olayını kim en çok yaptı? (*repliği unutmak, gülmek vb. sebeplerle)
Sanırım hepimiz çok yaptık çünkü repliklerimizde tıbbi kelimeler çok vardı, ve hastalarla aksiyon sahnelerimiz de yoğunluktaydı. Kimin daha çok yaptığından tam olarak emin değilim, ama Lee Seo Won diyebilirim, sanırım oydu evet. (gülüyor) Seo Won devamlı espriler yaptı (çekim sırasında). Seo Won çok eğlenceli biri.

İlk defa başrol oynuyor olmak üzerinizde bir baskı oluşturdu mu?
Daha çok fiziksel manada yorucuydu diyebilirim, çünkü her bir sahneye ayrı ayrı odaklanmam gerekiyordu. Ama ilk sahneyi çektikten sonra o gücü kendimde hissettim. Oyunculuk gerçekten zor bir meslek ama işin ilginç yanı, yaptıkça bana yeniden güç veriyor olması. İlk defa başrol oynadığım için çok dikkatli olmaya çalıştım, ve etrafımdaki insanlar da gerçekten çok yardımcı oldular. Ha Ji Won beni gerçekten çok destekledi ve hangi kısımlarda iyi olduğumu söyleyerek bana güven verdi. Senaristimiz bizzat adaya geldi ve bana gelişimim açısından güzel tavsiyeler verdi.

Şarkıcılığın ve oyunculuğun farklı güzel yönleri var değil mi?
Bu konu üzerinde çok düşünüyorum. Örneğin konserleri ele alacak olursak, öncesinde yoğun bir çalışma dönemi geçiriyoruz ve konserde herkes performansımıza eşlik ederek bize enerji veriyor. Çok enerji sarf ediyoruz ama bu güç sayesinde 2-3 saat boyunca keyifle performans sergileyebiliyoruz. Oyunculuğa gelince, kamera önünde tüm enerjimizi sarf ediyoruz. Seyircilerimizin desteğiyle ve birlikte çalıştığımız aktörler/aktrisler yardımıyla güç buluyoruz. Eğer bunlardan biri eksik olursa, iyi performans sergileyemem. İkisinde de birçok büyüleyici yön hissedebildiğim için çok güzel bir konumda bulunduğumu düşünüyorum.

CNBLUE üyeleriyle oyunculuğunuz hakkında konuştunuz mu?
Oyunculuğa ilk başladığımda küçük rollerdeydim, şimdiyse bu değişti. Şu an CNBLUE ile o kadar bütünleştik ve bir aile olduk ki, konuşmadan bile birbirimizi anlayabiliyoruz. Birbirimizi her şeyden değerli görüyoruz. Diğer üyeler o zaman yoğun olmalarına rağmen çekimler bittiğinde hepsi “Çok başarılıydın. İyi iş çıkardın.” diyerek beni desteklediler. Biz birbirimize tavsiye vermektense birbirimizi desteklemeye önem veriyoruz.


Size motivasyon sağlayan bir grup üyesi var mı?
Hepsi. Hepimizin birbirimizden farklı yönlerimiz var çünkü. Yonghwa birden çok yeteneği olan bir insan, bu beni motive ediyor. Jonghyun gerçek bir erkek ve cool biri, ama aynı zamanda da gizli bir duygusallığı var. Jungshin’le aynı yaştayız ama korkusuzca her girdiği işi başarmaya çaba gösteriyor. Üyelerin güçlü yanları bana motivasyon kaynağı oluyor. Onlara her zaman minnettarım.

Gelecekte oynamak istediğiniz bir karakter var mı?
Açıkçası ben yayınlanan her dizide aynı isteği duyuyorum. Henüz, neyi iyi yapabilirim ve neleri yapmak istiyorum gibi soruları düşünme aşamasındayım. Bu yüzden her şeyi deneyimlemek ve anlamak istiyorum. Bence birçok tecrübe edinerek ne yapmak istediğimi bulabilirim ve neyi yapmaya dair kendime güvenim olduğuna karar verebilirim.

Dizi çekimlerinden hemen sonra Japonya turu olması sizin için zor değil mi?
CNBLUE’nun Kang Min Hyuk’una dönüşmeye odaklanmak için güce ihtiyacım var. Çünkü dizi biteli daha çok kısa zaman oldu. Ama hayranlarımla bir araya gelerek ve grup arkadaşlarımla performans sergileyerek bu gücü elde edebilirim. Bu yüzden bunu pek dert etmiyorum. Japonya turundan hemen sonra FNC konserimiz olacak. Gelecek yılın başlarında yeni şarkılar yapmayı planlıyoruz ve ayrıca bir hayran buluşması ve yeni single gibi düşüncelerimiz var.

Sıradaki diziniz ne olacak?
Yeni bir dizide rol almak istiyorum ama bunun için biraz daha zamana ihtiyacım var sanırım, çünkü uzun zamandır beklediğim sahnedeyim. Umarım herkes CNBLUE’yu  da oyunculuğumu da destekler.

Minhyuk Hospital Ship aracılığıyla ne anlatmak istiyor?
Gemi hastaneler konusunda benim de bir bilgim yoktu. Gerçekten bu şekilde adalara gidip hastaları tedavi eden doktorlar var. Böyle bir görevi yerine getiren insanlar olması çok önemli. Bu insanların varlığından haberdar olmak çok güzel. Bu dizinin de yorucu zamanlarınızda sizi iyileştirmesini dilerim.

Japon hayranlarınıza mesajınız?

Umarım bu diziyle içiniz ısınır ve neşenizi yerine getirir. Lütfen son bölüme kadar seyredin. Bu diziyle sonsuza kadar içtenliği hissetmenizi dilerim. Teşekkür ederim.


*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Çeviri: Henice

0 yorum:

Yorum Gönder