İMZA KAMPANYASI

[Billboard] Son On Yılın 40 Öne Çıkmayan* K-pop Şarkısı: Eleştirmenlerin Seçimi / CNBLUE - "Like a Child"


A.N:Başlıkta Deep cut terimi sadece sanatçıların gerçek hayranlarının farkında olduğu, tanıtımlarda veya programlarda pek fazla ön plana çıkmayan şarkılar için kullanılan bir terim. Biz 'öne çıkmayan' olarak çevirmeyi uygun bulduk.

Kpop genellikle müzik meraklılarını, bir bütün olarak müzik türüne odaklanmaktan alıkoyan üretilmiş bir araç olarak etkiliyor. Bu değerlendirmede bir gerçeklik payı olsa da Güney Kore müzik endüstrisi çok ünlü single'ların yanı sıra gizli cevherlere de sahip.

Kpop müzikalitenin yanı sıra multimedya operasyonu ile de öne çıkan bir yer. Koreografi, sinematografi,  moda üzerine özellikle düşünülen müzik programlarında tanıtım için yüklenen duygusal tema Kpop bağımlılığının en önemli özelliklerinden biri. Ama biz bu görsellikten ayrı kalan çok öne çıkmayan şarkılara odaklanmak istedik.

37. Sırada CNBLUE - "Like a Child" (Can't Stop, 2014)

CNBLUE'nun 2014'te yayınlanan albümü Can't Stop grubun iyi derecede rock müzik yapabileceğine dair öne çıkan şarkılar içerse de, bu albümde "Like a Child," en iyi Coldplay şarkılarından bazılarını hatırlatan yükseltici mod ve melodiye sahip yadsınamayacak derecede güçlü bir duruş sergiledi. -- JEFF BENJAMIN


*Bu yazını tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: billboard
Çeviri: mcnbl

0 yorum:

Yorum Gönder