İMZA KAMPANYASI

Lee Jungshin Rüyalarındaki Kızı ve Aşkını Korumak İçin Zaman Yolculuğu Yapıyor


Lee Jungshin, OCN'in Yeni Romantik Komedi Dizisi My First Love'da ki İlk Başrolü İçin Umut Vadedici ve Sevimli Bir İmaj Çiziyor

My Fisrt Love, ilk aşkının elinden kayıp gitmesini engellemek için mucizevi bir şekilde ilk aşkı ile ilk tanıştığı zamana yolculuk yapan bir adamın hikayesini anlatan ve tüm zaman yolculuğu ögelerini bünyesinde toplayan 8 bölümlük romantik bir masal tadında başladı.


OCN geçtiğimiz yıl markası haline gelmiş korku suç türü dizilerdeki başarısından sonra daha tatlı romantizm tercih eden izleyicilerine hitap eden romantik aşk hikayelerine de yer vermeye başladı.

Kore dizilerinde ilk aşkın konu edildiği senaryolar daima izleyicilerin kalplerini kazanmanın en kolay yoludur çünkü hepimiz ilk aşkımızdan birkaç anıyı bulabiliyoruz bu hikayelerde.


OCN'in yeni dizisi, ilk aşkını unutamamış bir adamın saf ve tatlı romantik hikayesi ile aşk dolu bir başlangıç yaptı. Hayallerinin kadını ile tanıştığı ilk güne mucizevi bir zaman yolculuğu yapan kahraman aşık olduğu kızı gelecekte ki muhtemel ölümünden kurtarmak ve ilk aşkını korumak için bir şans elde ediyor.

My First Love, ilk haftasında hikayesi ile herkesin ilgisini toplayarak başarılı bir giriş yaptı. Zaman yolculuğu yapan kahraman, bir anda ortadan kaybolacağını bildiği ve onu gelecek on yıl boyunca kırık bir kalple bırakacak ilk aşkına olan duygularını itiraf etmesi için 18 yaşındaki genç haline yardımcı olmaya çalışıyor. Sevdiği kızın, ölümü ile sonuçlanacak bir kaza yaptığını öğrenince onun olası ölümüne engel olmak için geçmişte olanları değiştirme arzusu daha da artıyor.

İlk Bölüm Özeti

Kang Shin Woo (Lee Jungshin) ona sürekli görücü usulü randevular ayarlayan ve on yıllık tek taraflı aşkını unutması için psikiyatra gitmeye zorlayan arkadaşlarına olağanüstü bir sabır gösteriyor.

Psikiyatr ile görüşmesinden sonra ilk aşkının Seul hastanesinde çalıştığını öğreniyor ve tam o sırada gözleri uzun zamandır özlemle beklediği sevdiği kadın Han Ji Soo'nun (Lee Yeul Eum) gözlerini buluyor.  Bir kafede otururlar ancak yeniden birleşmeleri Ji Soo'nun kaderlerinde bir arada olmanın olmadığını bu nedenle onu unutmasını istemesi üzerine kötü bir şekilde sonuçlanıyor.

Shin Woo annesinin ölüm yıldönümü töreni için memleketine dönüp orada Ji Soo'nun ona verdiği eski bir kitap buluyor. Bu kitapta Ji Soo'nun ona on yıl önce yazdığı ve ateşböceği köprüsünde buluşmak istediği yazılı ancak daha önce hiç okuma fırsatı bulamadığı bir not buluyor. Bu geç kalmış keşifle umutsuzluk içinde köprüye giden Shin Woo o zaman Ji Soo ile buluşabilseydi neler olacağını düşünüp duruyor.


Birden bire Shin Woo ona çarpan bir gazete dağıtıcısı yüzünden aşağıdaki göle düşüyor. Kendine geldiğinde Ji Soo ile ilk tanıştığı güne on yıl öncesine döndüğünü fark ediyor.

Hiçbir yerde bulunamayacak bu şans ile Shin Woo eski lisesinde matematik öğretmeni olarak geçmişte yaşananları düzeltme kararı alıyor. Gelecekten gelen Shin Woo, duygularının farkında olmayan ve dik başlı genç Shin Woo'nun (Seo Ji Hoon) Ji Soo'ya karşı olan duygularını açıklaması için bir şan oluşturmaya çalışıyor.


Shin Woo sonunda geçmişte duygularının karşılıklı olmasına rağmen ilk aşkını nasıl kaçırdığını ve zaman yolculuğu yaptığı gün gelecekten yanında getirdiği gazetede Ji Soo'nun ölümüne neden olacak bir kaza yaptığını da öğrenir.


İlk Hafta İçin Yorumlar

Bu zamana kadar ilerleme durumu oldukça sevindirici. Tahmin edilebilir senaryosunda, yapılan zaman yolculuğu ile geçmişteki karışıklıkların çözülüp çözülemeyeceğini merakla bekliyorum.

İlerleyiş hızlı olsa da hikayenin tüm bilinmeyenlerini anlatmak için sekiz bölüm yetecek mi merak ediyorum. Öyle olmasını umalım.


Lee Jungshin ilk haftada, abartısız bir şekilde değiştirdiği yüz mimiklerindeki başarıları ile iyi bir başlangıç yaptı ve genç halini canlandıran Seo Ji Hoon ile iyi bir sinerji yakaladı. İzleyiciler ikilinin, kaçırdıkları ilk aşklarını geri kazanmak ve onu olası ölümünden korumak için birlikte nasıl bir işbirliği yapacaklarını dört gözle bekliyorlar.


Ana Fikir Alıntısı

"Kaderde olan şeyler sağa sola yalpalayıp durabilir ya da kendi yolundan biraz uzağa düşebilir ancak eninde sonunda olması gereken sonuca varır. Ama bu küçük yalpalamalar ister bir saniye ister bir dakika olsun ya da birazcık bile uzağa düşmüş olsun bir mucizeye dönüşebilir"*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*


Kaynak: hellokpop
Çeviri: unDineee

0 yorum:

Yorum Gönder