İMZA KAMPANYASI

Eğitim Bakanlığı Kyunghee Üniversitesi'ni Ayrıcalıklı Davranma Suçlaması İle Soruşturuyor


Kyunghee Üniversitesi Jo Kwon ve Jung Yonghwa'ya ayrıcalıklı tutum sergilediği iddiası ile soruşturma altına alındı. 

12 Şubat'ta Kyunghee Üniversitesi'nden bir kaynak "Eğitim Bakanlığı 9 Şubat'tan beri son olaylarla ilgili bir soruşturma yürütüyor. Soruşturma 14 Şubat'a kadar sürecek ve okul soruşturmada işbirliği yapıyor" açıklamasında bulundu. 

Daha önce Eğitim Bakanı Jung Yonghwa'nın özel muamele ile Kyunghee Üniversitesi'ne kabulü hakkındaki iddiaları göz önünde tutacaklarını açıklamıştı. Ne yazık ki Jo Kwon'un da özel muamele gördüğü iddiaları bakanlığın üniversite hakkında soruşturma başlatma kararı almasına neden oldu. 

17 Ocak'ta Jung Yonghwa'nın ardından 6 Şubat'ta da Jo Kwon özel muamele gördüğü iddialarıyla yüzleşmek zorunda kaldı. Yonghwa, mülakat süreci ve Kyunghee Üniversitesi Uygulamalı Sanatlar fakültesi doktora programına katılması hakkında iddialarla karşılaşırken Jo Kwon ise Kynghww Üniversitesi Sanat ve Dizayn bölümü master (yüksek lisans) diplomasını aldığına dair iddialarla baş etmek zorunda kaldı. 

FNC Entertainment, Yonghwa'nın kabul sürecini açıkladı ve askerli tarihini ertelemek için okula gittiği iddialarını yalanladı. CNBLUE üyesi aynı zamanda bu karmaşa hakkında bir özür mektubu kaleme aldı. 

Jo Kwon'un şirketi de iddialar hakkında konuştu ve sanatçılarının yok yere suçlandığını söylediler. Sanatçı bir paylaşımında uzun uzun yazdığı açıklamasıyla kendisini ifade etti

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: Soompi
Çeviri: unDineee

0 yorum:

Yorum Gönder