İMZA KAMPANYASI

Turkish Boice ile CNBLUE Söyleşisi - 31: Vildan

Merhaba Turkish Boice ailesi!
Yaklaşık 5 yıllık bir aranın ardından "Turkish Boice ile CNBLUE Söyleşisi" serimize geri dönüyoruz^^
Bundan sonra her ay Facebook, İnstagram ve Twitter hesaplarımızdan duyuracağımız minik yarışmalarımız ile röportaj yapmak üzere talihli Boice'umuzu seçeceğiz~~
Hesaplarımızı takibe almayı unutmayın.

Şimdi gelin hep birlikte sayfamızın uzun süredir takipçilerinden biri olan Vildan'ı ve CNBLUE ile hikayesini öğrenelim^^

1. Merhaba.... Bize biraz kendinden bahseder misin?

V. Merhaba ben Vildan. Bir deli Boice’um. 24 yaşındayım ve İstanbul'da yaşıyorum. Öğretmenim ve atama bekliyorum

2. CNBLUE'yu ilk ne zaman keşfettin?

V. Final haftası dizi yokluğu ile kavrulurken ev arkadaşımda Heartstrings'i gördüm, başladım. İlk 5 bölümü vardı sanırım. Evde wifi yok, Vınnla inmez dizi.. Ama ben başrol oğlanın sesine vurulmuşum, evde dönüp duruyorum bu diziyi nasıl bulacağım diye... O sıra 1 TBlik harddiski olan bir arkadaşımız ders çalışmaya eve geldi. Onda varmış dizi. Aldım ve hemen bitirdim. Ama çok üzülüyorum bu çocuk bu sesle nasıl oyuncu olur diye... Ağlayacağım resmen... Bu sesi uzun uzun dinlemem gerek çünkü! Sağ olsun o sıra bana KPOP tanıtan diğer ev arkadaşım CNBLUE denen oluşumdan bana bahsetmemişti hiç. (YAB dolayısıyla Yonghwa antisiymis bak sen??) Sonra beni öyle görünce sordu. Ben de anlattım. Ee zaten bunların grubu var ki dedi. Nasıl yani dedim. Ne kadar anti olsa da bana gösterdi hepsini. Yong'u görünce yaşadığım mutluluğu anlatamam. Hele ki dizideki şapşik çocuğu grubun cool bateristi olarak görünce yaşadığım şaşkınlığı hiç unutamam. Bu şekilde tanıdım. Sonra en yakın arkadaşım da Boice oldu ve o yazı deli gibi CNBLUE tanımayla geçirdik. Turkish Boice sitesinden hiç çıkmıyorduk.
3. CNBLUE'yu sevme sebebin nedir?

V. Ben müzik dinlerken sesin temiz olmasını isterim. Yumuşak ya da sert olabilir ama tiz ve pesler karşı tarafa temiz geçsin. Yong'un tiz ve pesleri, Jong'un da pesleri tertemiz.. Cidden seslerinden çok etkilendim. İkinci olarak yelpaze olarak çok genişler. Ne tarz dinlemek istesem CNBLUE'da ona uygun benzer bir şey buluyorum mutlaka. Pop, rock, jazz, ballad... CNBLUE dışında kpop ile pek alakam yoktur. CNBLUE eğer normal kpop endüstri grubu olsaydı onlarla bu kadar uzun süre alakam olmazdı. O sistemden bağımsız, kendi isteklerine, tarzlarına göre müzik yapmaları da beni çekiyor. Asi seviyorum.

4. CNBLUE'da olmazsa olmazın kimdir?

V. Öyle şey mi olur? Olmazsa olmazım CNBLUE'dur. Yonghwa, Jonghyun, Minhyuk ve Shinito olmadan CNBLUE mu olur?!

5. CNBLUE'da favori çiftin kim?

V. Favori çiftimin Yong-Shin olduğunu düşünürdüm hep. Ama anladım ki Yong-Jong'muş! Busan bros forever

6. CNBLUE'nun seni en çok etkileyen şarkısı hangisidir?

Ahhh... Hepsi mi desem... Seçmek çok zor. Üst sırada olanlar var tabi; Young Forever, Hold Me, Imagine, Man in Front of the Mirror, Man Like Me, More Than You, Hero, Run, Peter Pan, Stay Sober... uzar gider...

7. Favorini seçmeni istersek?

V. Young forever derim

8. CNBLUE ile ilgili okuduğun ya da izlediğin her hangi bir şeyde seni en çok güldüren konu ne?

V. (Japonya zamanları) Min'in eve girebilmek için balkondan atlaması.. 😂😂 Hangi kafayla yapmış cidden merak ediyorum. Öle de bilirdi manyak!

9. CNBLUE’yu tek bir kelimeyle nasıl anlatırsın?

V. Sonsuzluk! Yani ne olursa olsun, 50 yıl sonra da bir kişi bile olsa, "Vay be ne güzel grupmuş" diyip dinleyecek! Hatta 50 yıl da olsa, 150 yıl da olsa mutlaka birinin kalbine dokunacak. Güzel şeyler değer kaybetmez hiçbir zaman.

10. Üyeler sürekli Büyükbaba Band olmak istediklerini söylüyorlar onların bu yaşlandıklarında bile sahnede kalma arzusu hakkında ne düşünüyorsun? Kendini Büyükanne Boice olarak hayal edebiliyor musun?

V. Yaşlanmak çok hoş değil ama en büyük hayalim Büyükanne Boice olmak.. 😂😂😂 CNBLUE'daki bu tezatlığı seviyorum; hem stay young forever (sonsuza kadar genç kal) diyip hem büyükbaba band olacağız diyorlar.. Olacaklar da! Şarkılarında da aynı şekilde baştan böyle umutsuz gibi başlayıp sonra da size başarabilirsiniz çalışın güvenini veriyorlar


11. Peki Büyükanne Boice olduğunda da aynı bugünkü aşkla seveceğine inanıyor musun?

V. Ya aslında her şeyden çabuk sıkılan biriyim. Ailem dışında kimseyle uzun süre temasta kalmadım (O da arada kan bağı var diye yani) 😂 Ama CNBLUE çok çok başka benim için. Sorun gibi de görünebilir aslında. Çünkü bazen takıntı olduğunu düşünüyorum. O derece bağlılığım var. Sıkılmam ama bazen uzaklık yorucu oluyor. Belki yorulursam bilemiyorum.. Olmaz ya bırakmam! Hele bir konsere gideyim hiç bırakmam sanırım.. Yazın bekle beni Osaka! 

(A.N. Konser anılarını da paylaşmak için bekliyor olacağız Vildan!^^)

12. CNBLUE'nun son albümleri hakkında ne düşünüyorsun? Ve albümdeki favori şarkın hangisi?

V. Albüm mini olmasına rağmen çok dolu dolu, kocaman bir albüm. Benim CNBLUE'da en sevdiğim özellik, çok renklilik. Bunu da acayip güzel veriyorlar bize.. Favori derseniz Manito ve Calling You arasında gidip gelirim.

13. CNBLUE ile ilgili hiç hayal kurdun mu? Kurduysan bu hayalin nedir?

V. Konser hayalim var her Boice'un olduğu gibi. Keşke konuşma fırsatım olsa derim. Onlara bana zor zamanlarımda nasıl iyi geldiklerini anlatırdım. Yaptıkları müziğin nasıl kilometrelerce ötelerde birini etkilediğini anlatırdım. Bunu zaten başka fanlardan biliyorlardır ama herkesin hikayesi farklıdır di mi? Değerlidir 💙 Bir de Yonghwa ile kişisel olarak tanışma hayalim var. Bazen diyorum idol olmasaymış da Busan sokaklarında gezerken karşılaşsaymışız. Çünkü karakteri, insanlığı, duruşu, olaylara bakış açısı beni cidden etkiliyor. Öyle kolay etkilenen biri değilimdir.

14. Turkish Boice’u ne zaman ve nasıl keşfettin?

V. Boice olur olmaz detaylı bir aramaya giriştim. Yong gibi eğer bir olay varsa hemen her detayı öğrenip, konuya hakim olmam gerek. Google'da siteyi gördüm. Sonrası malum... Her gün sırayla tüm videoları, haberleri tek tek izledim, okudum. O yaz üsten ders almak için yaz okuluna kalmıştım. Boice arkadaşımla deli gibi Turkish Boice sitesini hatmettik 😂


15. Turkish Boice sayfasında en çok ne tür paylaşımlar ilgini çekiyor?

V. Her paylaşım.. Sonuçta hepsi CNBLUE ile ilgili 😂😂 Facebook hesabım olmadığı için, instagram da şahsî hesaptan takip ettiğim için her şeyi beğenemiyorum.. Çok üzülüyorum 😕😕

16. Turkish Boice adminlerine ‘’Şunu şöyle yapsanız daha iyi olur. / Bu böyle olsa daha güzel olur.‘’ vb. gibi önerilerin var mı? Varsa bunlar neler?

V. Yıllardır zaten deli gibi çalışıyorsunuz. Öneri benim haddime bile olmaz. TB bağlılığım çok fenadır 😂😂 Siz olmasaydınız biz olmazdık 😂 Sizin profesyonel olmanızı seviyorum. Ne gelirse gelsin hiçbir şeyi olmaz diyip çevirmemezlik, paylaşmamazlık etmediniz. Özellikle WGM gibi şeylerde... Belki tek önerim pazar akşamki eğlenceli tarafınızı biraz daha gösterin. Çok güzeldi. Bir de TB sitesini yeniden canlandırın 🙏🙏🙏 Orası benim için "new born boice kabul merkezi" gibi. Maddi manevi destek olmak isterim sayfa yeniden canlanırken.. Teknik olarak nasıl olacak bilmiyorum ama 😊

(A.N: Pazar akşamından kastı Derp CNBLUE gecemiz. Daha sık yapmaya çalışacağız ^^ Destekleriniz için her zaman minnettarız)

17. Son olarak; buradan bütün Boice’lara ve Boice olmayanlara söylemek istediğin bir şey var mı??

V. Öncelikle Boice olmayanlara gelsin. CNBLUE dinleyin efendim! Dinleyin ve dinletin.. Kulaklığı takıp gözlerinizi kapattığınızda sonsuz maviyi hissedeceksiniz, özgürlük hissini alacaksınız, yüzünüze mavinin rüzgarı çarpacak.. Bazen hüzün, bazen neşe olacak. Ama her şey mavide bütünleşecek. Boice'lara; herkesin CNBLUE sevme sebebi farklı, sevgisi farklı.. Ama biliyorum ki hepimizin sevgisi özel ve güzel. CNBLUE, 4 koca yürekli adamın %100'ünü verip sonucu %25 etkiledikleri bir grup.. O yüzden yıllarını bu gruba vermiş 4 adama her daim destek olalım Boice. Her daim kardeşleri ve grubu için çabalayın Yonghwa lidonimi, abisinin sözünden de dibinden de ayrılmayan minnoş üyeleri sevelim..

Röportajı yapanlar: Starlight _ ve Nihan

0 yorum:

Yorum Gönder