İMZA KAMPANYASI

Tatilde Eğlenerek İzleyebileceğiniz Bir Film: The Princess And The Matchmaker


Etkileyici bir yakalayış için zekice seçilen oyuncuları ile The Princess and the Matchmaker, sizi son saniyesine kadar esir edecek rahatlatıcı bir hikayeye sahip.

Gerçek aşkını bulmak isteyen cesur bir kadından ilham alan Joseon zamanında geçen bir aşk hikayesine güvenilir bir yaklaşım yapan film izleyicileri anında içine çekiyor.

The Princess and the Matchmakers, krallığın uzun süren kıtlığını bitirmek için prensesle en uyumlu damat adayını bulmak için sarfedilen çaba çevresinde dönen bir film. 

Saltanattaki kararlarda kehanetlerin büyük rol oynadığı Joseon döneminde geçen filmde, Shim Eun Kyung'un canlandırdığı prensesin saraydan gelen emir ile evlenmesin karar veriliyor ancak bundan önce prenses, prensi olarak seçilecek damat adayını görmek için dışarı çıkmaya karar veriyor. 

Evliliğine entrika karıştırmaya çalışan kraliyet üyelerinden bihaber olan prenses saraydan dışarı çıkıp kimliğini açıklamadan potansiyel eş adayları ile tanışıyor.

Bu geçici süreliğine saraydan ayılışlarda Prenses her defasında, onun için en uygun eşi seçmek için çağırılan Lee Seung Gi'nin canlandırdığı muhteşem bir kahin ile karşılaşmayı sürdürüyor. Kahin kalbini çalan bu kızın kimliğini çok sonradan öğrenecek. 

Kör kardeşinin güvenliği için, köylülerin yeni prens olarak seçilebilmek için geleceklerini okuma isteklerine boyun eğiyor. Öne çıkma girişimleri ile romantizm, çıkar çatışmalarının gölgesinde kalıyor. Aşkı konu alan bir hikaye olsa da ve son sahnede vurgulanmışsa da romantik duyguları hissetmek çok zordu. 

The Princess and the Matchmaker daha çok bir kadının kendi yolunu bulmak için gösterdiği cesaret dersleri içeriyor. Shim Eun Kyung, girişimleri ile izleyicisinin sempatisini kazanan güçlü ve zarif Prenses Songhwa olarak karşımıza çıkarken Lee Seung Gi de güçlü bir karaktere ve önseziye sahip Seo Do Yoon karakteri ile askerden sonraki ilk filminde yeteneklerini ispatlıyor.

Diğer yandan, kadın izleyiciler için muhteşem bir hediye olan diğer lider erek karakterlerin yakışıklılığı ile film kesinlikle güvence altına alınmış durumda ancak ne yazık ki bu yetenekli oyuncuların kendilerini daha iyi gösterebilecekleri roller iyi bir şekilde ayarlanamamış.

Anlatımda final etkisine gidişte neşeli bir andan trajediye geçişlerdeki zayıflık bir boşluğa sürüklüyor. Film komedi senaryosunda güçlü ancak çekişme sahnelerinde zayıf kalmış. 

The Princess and the Matchmaker, garip ses değişimlerine rağmen kadın başrolün kaderinin sonunu görmenin imkansız olduğunu gösteren film sizi bir anda içine alıyor. Yine de The Princess and the Matchmaker söz verdiği gibi ışıltılı ve eğlenceli bir patlamış mısır filmiydi, huzur dolu dinlenmle günlerinizde izlemek için muhteşem bir seçim. 


*Bu yazının tüm hakları turlishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: hellokpop
Çeviri: unDineee

0 yorum:

Yorum Gönder