İMZA KAMPANYASI

Turkish Boice ile CNBLUE Söyleşisi - 32: Sinem

Mart ayı Turkish Boice söyleşisi için hazır mıyız?^^
Bu ay ki etkinliğimizin kazananı yaptığımız çekilişle Sinem oldu.
Hem röportaj hem de bir takvim kazandı! Onunla tanıştığımıza çok mutlu olduk~~
Sinem'e CNBLUE sevgisini bizlerle içtenlikle paylaştığı için teşekkür ediyoruz!

1. Merhaba.... Bize biraz kendinden bahseder misin?

 -Sinem ben. Eskiden face camiasında Sayko lakabıyla bilinirdim. Bunun sebebi de Min beyefendiyi sürekli keser, biçer, etlerini kemiklerinden cımbızla çekip derin dondurucuya atar saklarım 😂 25 yaşındayım 6-6,5 yıldır Boice'um. Sosyal hizmetler okuyup tazecik mezun olmuş biriyim ayrıca..

2.  CNBLUE'yu ilk ne zaman keşfettin? 

-Tam yılı şu anda pek veremeyeceğim matematiğim kıttır. Bundan 6 yıl önce 9 Kasım'ın yağmurlu bir gecesinde yıldız göremediğim için üzülmüş Youtube'da yıldızlarla ilgili kısa belgeseller izlemeye koyulmuştum. Videolar videoları takip ederken bir de ismi yıldız(Star) olan bir şarkı denk geldi. Tahmin edin kim? Tabi ki Minhyuk'un Heartstrings'de söylediği Ost şarkıyı dinledim, klibi izledim ve sese ayrı, içinde söyleyen çocuğa ayrı vuruldum. 
Neyse işte azıcık meraklı birisiyimdir ben merak ettim bu çocuğu dizisini izlemeye koyuldum ama izlerken orada bir de neye vurulayım?! Lee Shin 😍 O esnada Min 2. sırada kaldı. (Cepteydi çünkü o) Lee Shin'i ararken isminin Jung Yong Hwa olduğunu ve bir grubun (CNBLUE) lideri olduğunu öğrendim. CNBLUE klipleri izlemeye başladığım sırada baterinin başında oturan çocuğun benim cepteki penguen olduğunu fark etmemle beraber kısa süreli bir şok geçirdim. Çünkü Min'in cidden bir şarkıcı olabileceği hiç aklıma gelmemişti oyuncu sanmıştım. Derken diğer üyelerimizi de araştırdım. Araştırmalarım sürecinde bir yerlerde de kendimi CNBLUE'nun büyüleyici dünyasında buluverdim.


3. CNBLUE'yu sevme sebebin nedir? 

-Aralarındaki çıplak gözle görülemeyecek olan SEVGİ bağı ❤ En büyük etken benim için kardeşlikleri. O kadar derin ki, saf dostluğun tadını alıyorum onları her görüşümde..

4. CNBLUE'da olmazsa olmazın kimdir?

-Benim için CNBLUE olmazsa olmaz. 
5. CNBLUE'da favori çiftin kim? 

-YongJongMinShin 

6. CNBLUE'nun seni en çok etkileyen şarkısı hangisidir? 

-BlueSky zaman zaman ağlamama, zaman zaman da içten gülümsememe sebep olan şarkıdır 🙈 7. CNBLUE ile ilgili okuduğun ya da izlediğin herhangi bir şeyde seni en çok güldüren konu ne? 

-Weekly idol Jong ve Min'in elma oyununda ki halleri. Jong Min'i öpecek diye kalp krizi geçirecektim.

8. CNBLUE’yu tek bir kelimeyle nasıl anlatırsın? 

-Yuva.. Her manada tam bir Yuva. Birlikteyken bir çocuk yuvasında gibiler. Verdikleri aile sıcaklığı da kendimi evde hissettiriyor. 

9. CNBLUE'nun son albümleri [STAY GOLD] hakkında ne düşünüyorsun? 

-Derslerim dolayısıyla pek takip edemedim ama CNBLUE'nun her albümünde herkesin kalbine dokunacak, her duyguya göre illa ki en az bir şarkı bulunuyor. Bunu seviyorum. Bizim duygularımıza kendi duygularıyla tercüman oluyorlar. Ve son albümlerden favori albümün ve şarkın hangisi? -Stay Gold / Only Beauty 

10) CNBLUE ile ilgili hiç hayal kurdun mu? Kurduysan bu hayalin nedir? 

-Kurmayan Boice yoktur diye düşünüyorum. Yong ile bir dans pistinde deliler gibi dans ettiğimizi hayal ederim hep.. Jong ile bir cafede ellerimizde kitaplarımızla karşılıklı oturduğumuzu hayal ederim.. Shin ile alışveriş yaptığımızı hayal ederim.. Günün sonunda da Min evde akşam yemeğimizi hazırlamış beklemekten sinir küpüne dönmüş bir halde televizyonun karşısında oturuyor ve bizim içeri girmemizle bizi azarlamaya başlayıp benim ters bakışlarımla bir anda kedi gibi oluyor 😂

11. Üyeler sürekli grandpa band olmak istediklerini söylüyorlar onların bu yaşlandıklarında bile sahnede kalma arzusu hakkında ne düşünüyorsun? Kendini grandma boice olarak hayal edebiliyor musun? 

-En büyük hayalim. Kabul ediyorum ki bazen yoruluyorum, yaşadıklarıma bakıyorum deli misin kızım sen diyorum kendime.. Çünkü onların üzülmesine ve benim çaresiz kalışlarıma dayanamadığım zamanlar oluyor... O zaman da diyorum ki kendime onlar senin kahramanın, her ağladığında ellerini omuzunda hissettiğin, her düştüğünde ellerinden tutan adamlar.. Senin yorulmaya hakkın yok elinden ne geliyorsa yapmalısın diyorum. Çünkü ben her şeyden tam vazgeçtiğim zaman çıktılar karşıma ve benim onlardan vazgeçmeye hiç niyetim yok.. SONSUZA DEK CNBLUE! 

*Peki Grandma Boice olduğunda da aynı bugünkü aşkla seveceğine inanıyor musun? 

-Yanımda mini boy Boice'cuklarım olur muhtemelen 😂 Torunlarımla mavi bandanalarımızla 💙 

12. Turkish Boice’u ne zaman ve nasıl keşfettin? 

-Zaman kavramı yok oldu bende. Tek bildiğim CNBLUE'yu tanıma evrelerimin ilk temellerinin atıldığı sayfadır Turkish Boice. Temel bilgileri ilk aldığım.. Sonralarda başka sayfalar da eklendi tabi haklarını yemek istemem. 

13. Turkish Boice sayfasında en çok ne tür paylaşımlar ilgini çekiyor? 

-Konu Cnblue olunca tür seçmiyorum ki 😄 Onlarla ilgili olan en absürd şeyler bile ilgimi çekiyor. Her akşam bir şarkı paylaşımını ayrı seviyorum ama 😍 Hâlâ eskiler gelince duygularım tavan yapıyor.. 

14. Turkish Boice adminlerine ‘’Şunu şöyle yapsanız daha iyi olur. / Bu böyle olsa daha güzel olur.‘’ vb. gibi önerilerin var mı? Varsa bunlar neler?

-Daha ne olsun ki 😅 Her şey çok güzel maşallah. Şarkı paylaşın desem paylaşıyorsunuz. Haber desen tonlarca. Eğlence desen o da oluyor. Daha ne yapacaksınız acaba?! 

15. Son olarak; buradan bütün Boice’lara ve Boice olmayanlara söylemek istediğin bir şey var mı? 

-Öncelikle Boice olmayanlara; Boice olup olmamanız önemli değil sadece bir konser videolarını izleyin hangisi olursa fark etmez. CNBLUE'nun sonsuz Mavi'liğine gözlerinizi kapatıp bir dalın. Emin olun ki her notayı kalbinizde ayrı ayrı hissedeceksiniz. 

Şimdi de Boice olanlar; CNBLUE'ya inanmaktan asla vazgeçmeyin çünkü onlar bizden vazgeçmek istemiyor. Unutmayın ki biz onların sesiyiz sesi olmayan bir insan karanlıkta yaşar onlar bize ışık olmuşken bizim onları karanlığa yollamaya hakkımız yok... Sadece inanmaya ve çoooookk sevmeye devam edin. Bastonlarımızla arkalarından koşturmaya çalışacağız daha 😄

***

Sıra sende BOICE!
Bir sonraki röportajı seninle yapmamız istiyorsan Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarımızdaki etkinliklerimizi takip etmeyi unutma^^


Röportajı yapanlar: Starlight _ ve Nihan


0 yorum:

Yorum Gönder