İMZA KAMPANYASI

Turkish Boice ile CNBLUE Söyleşisi - 33: Nisa

Merhaba Turkish Boice Ailesi!
Nisan ayının röportajıyla karşınızdayız~~
Bu ay tanıyacağımız Boice ile bize ITU'de düzenlenen Kpop etkinliklerinde tanışma fırsatı bulduk!
Orada düzenlediğimiz etkinliğin kazananı olduğu için Turkish Boice Söyleşi bölümümüzün konuğu oldu. 
Karşınızda Nisan ayının konuğu Nisa! :)1)Merhaba.... Bize biraz kendinden bahseder misin?
Ben Nisa. 16 yaşıma girmeme ramak kaldı. Hayatın bana derslerle yüklediği yoğunluğu CNBLUE'yla bir an olsun güzelleştirmeye çalışan bir 10. sınıf öğrencisiyim. Birçok sanatsal konuya ilgim var. Resim çizerim, kitap yazarım, videolar editlerim, kendi çapımda resimler tasarlarım, fotoğraf çekerim, kendime mini mini konserler veririm. Dil öğrenmeyi de çok severim. Ve kesinlikle tam bir CNBLUE aşığıyım. Açıkçası kendim için Kore fanıyım diyemem. Benim Kore'ye karşı olan ilgim CNBLUE dışına pek çıkmıyor biraz.2) CNBLUE'yu ilk ne zaman keşfettin?
CNBLUE'dan ziyade ilk keşfettiğim Minhyuk olmuştu. CNBLUE serüvenime Heartstrings dizisiyle başladım. Ve sanırsam bu 2014 yılının ortalarıydı. Dizide Minhyuk'u çok sevmiştim ve bu benim Kore'ye ilgi duymamı sağladı. Doğruyu söylemek gerekirse oynadığı rolden kaynaklanıyor olacak ki Yonghwa'yı hiç sevmemiştim. Daha sonra bir arkadaşımın Yonghwa için o daha yakışıklı demesi üzerine ben de onun daha yakışıklı olduğu fikrine kapıldım, çocukluk işte.. Ve Yonghwa'ya olan sevgim CNBLUE'yu keşfetmemin ana kaynağı oldu. Sonra gördüm ki Minhyuk da bu grupta bateristmiş. Diğer üyeleri de gördüğümde ilk bir "Allaaah" dedim. Nasıl bu kadar yakışıklı olabilirdiler. Tabii ben durur muyum? Hayır. Daha da bağlandım ve o günden beri bir türlü bırakamadım. Aslında bunu hiç istemiyorum..


3) CNBLUE'yu sevme sebebin nedir?
Bunun sebebi o kadar fazla ki kelimeler kifayetsiz kalır.. Gerçi bu sorunun cevabını yıllardır bulamadım ama düşününce onlar bana koşmayı, durmamayı, gökyüzüne bakıp uyanmayı ve etrafı fark etmemi sağladı. Onlar yokken hayatım "0" sayısına benziyordu. Dönüp dolaşıp tekrar aynı yerde buluyordum kendimi. Onlar gelince hayatımın neşesi, ruhu ve birçok şeyini de beraberlerinde getirdiler. Ve şimdiyse "1" sayısına benziyor. Onların varlığını hatırladıkça, güldükleri herhangi bir fotoğrafı görünce ayağa kalkıp "Ben CNBLUE'yu çok seviyorum!" diye haykırmak istiyorum. Sevgimi herkes duysun istiyorum. Onlar bana güç verdiler. Yonghwa, Jonghyun, Minhyuk, Jungshin gibi kaliteli insanlar bulmak zordur. Peki ben bulduysam niye sevmeyeyim. Hem en üzgün anımda notalarıyla bana ilaç olup güçlendiren bir grup sevilmez mi? Bendeki yerleri asla doldurulamaz..4) CNBLUE'da olmazsa olmazın kimdir?
Olmazsa olmazıma sadece bir üyenin adını söylemek bence çok tuhaf olur çünkü Yonghwa; CNBLUE'nun kalbi, Jonghyun; beyni, Minhyuk; elleri, Jungshin; bacakları.. Bunların her biri vücutta olmadan sağlıklı bir birey olunmazsa CNBLUE da öyle..5) CNBLUE'da favori çiftin kim?
Grubun Tom ve Jerry'si "Jong Hyun - Jung Shin". Bu adamlar dövüşürken bile nasıl bu kadar yakışıklı ve tatlı olabiliyor hala anlamış değilim. Canınız sıkıldığında bir Jong-Shin videosu açıp izleyin yeter. Can sıkıntısına birebir çözüm..6) CNBLUE'nun seni en çok etkileyen şarkısı hangisidir?
Young Forever. Aslında bu şarkı bu seneye kadar beni bu kadar derinden etkilememişti diğer şarkılar kadar. Fakat aslında bu şarkıda barınan o gizli duyguları bu sene fark ettim. Çünkü biz gerçekten sonsuza dek genç kalıp sesimizi dünyaya duyurmaya devam edeceğiz. Ne kadar karşımıza engeller çıksa da genç kalmayı başardığımızdan çevik kalplerimizle üstünden kolayca atlamayı başaracağız. Sonra da beni en çok etkileyen bir diğer şarkıları How Awesome'u dinleyeceğiz. Söz mü?7) CNBLUE ile ilgili okuduğun ya da izlediğin her hangi bir şeyde seni en çok güldüren konu ne?
Bu çok düşündürücü bir soru olmuş çünkü tartıştığımız şey CNBLUE. Fakat en yakın zamankinden bahsedeyim. Bir gece uyuyamıyordum dedim biraz CNBLUE fotoğraflarına bakayım. İnternete CNBLUE Pre-debut yazdım ve Aman Yarabbim deyip kaldım yerimde. Her baktığım fotoğrafta gülmemek için kendimi o kadar çok zorlamıştım ki. Üzgünüm CNBLUE ama Pre-debut konusunda da iyisin.

8) CNBLUE’yu tek bir kelimeyle nasıl anlatırsın?

Gökyüzü. Onlar benim gökyüzüm. Gökyüzünde her şey bulunur; bulut, güneş, ay, yıldızlar, gökkuşağı, yağmur yüklü bulutlar, karlar, fırtınalar,şimşekler.. Ve gökyüzü de mavidir.9) CNBLUE'nun albümleri hakkında ne düşünüyorsun? Ve albümlerden favori albümün ve şarkın hangisi?
Melodik açıdan çok hoş eserler diğerleri gibi. İnsan dinleyince istemsiz gülüyor ve hareketleniyor. Bir şarkının insanin yüzünü güldürmesi zor iştir. CNBLUE her albümünde bunu başardı. Bazısında neşeli oluşundan, bazısında gurur verici olduğundan gülümsedik. Her seferinde alışılmışın iyice dışına çıkıyorlar ama bunu yaparken hiç istiflerini bozmuyorlar. Şu son albümlerin aslında hepsini çok seviyorum ama "Colors" albümü benim için biraz daha farklı bu şarkıyı her gün dinlemeliyim dediğim şarkılardan oluşuyor. Dinlemeyince kendimi tuhaf hissediyorum. En çok beğendiğim şarkı ise Hold Me ve sonrasında farklı tarzıyla kalbimi her seferinde titreten Realize şarkısı. Sanki bu iki şarkı beni bu dünyadan alıp başka bir diyara götürüyormuş gibi hissediyorum.10) CNBLUE ile ilgili hiç hayal kurdun mu? Kurduysan bu hayalin nedir?

Her zaman yaptığım şey CNBLUE ile ilgili hayal kurmak. Bu bir kısır döngüye dönüştü. Müzik dinle, hayal kur, uyu. İzlediğim her konserde gözlerimi kapatırım ve orada bulunan seyirciler yerine koyarım kendimi hatta buna o kadar çok inanırım ki sanki o an o konseri izliyormuşum gibi çığlık atarım sonra sevinçle kocaman gülerken gözlerim dolmaya başlar yavaş yavaş. İşte tam o sırada bırakıyorum hayali devam ettirmeye. Ama bu aralar hep karşıma çıkacak bir Akgae ile kavga ettiğimi o kadar çok kurguluyorum ki kafamda umarım bir gün Nisa delirdi diye beni Bakırköy'e tıkmazlar.

*Akgae fan: Grubun tek üyesi üzerine yoğunlaşan, diğer üyelerle ilgilenmeyen veya nefret eden hayran.11) Üyeler sürekli grandpa band olmak istediklerini söylüyorlar onların bu yaşlandıklarında bile sahnede kalma arzusu hakkında ne düşünüyorsun? Kendini grandma BOICE olarak hayal edebiliyor musun? Grandma Boice olduğunda da aynı bugün ki aşkla seveceğine inanıyor musun?


 Çok güzel olmaz mı Yong Hwa The Three Muskeeters'da ki yaşlı fakat bir o kadar karizmatik haliyle "Merhaba biz CNBLUE şimdi size Come On'u seslendireceğiz." diyor. Ağır elleri gitara gidiyor, gaza gelip tam Come On diye var gücüyle bağıracağı sırada takma dişleri ağzından fırlıyor. İzleyicilerin hepsi ağır ağır gülüyor. Çok sesleri çıkmıyor ama, çünkü biz Grandma'lardan oluşuyor. Bence bu dünyanın en güzel, en sevimli ve en duygusal anlarından birisi olur. Tabii ki dişin fırlaması olayını saymazsak. Maksat eğlence olsun. Zaten Jong Hyun müzik yapmayı bir iş değil de hobi olarak yaptığını söylemiyor muydu? Bence bu güzel arzularında ki en büyük sebep zaten. Böyle konuştukları her an CNBLUE'yla biraz daha fazla gurur duyuyorum. Kendimi de kesinlikle Grandma Boice olarak hayal edebiliyorum. Belki bugünkü kadar dilimde CNBLUE diye gezdirmem ama kalbimdeki o sevgi daha da büyür. Şu anda ahjussi çağını yaşıyoruz kim bilir belki tıpkı bugünkü gibi yeni idollerin Grandpa dediği çağı da yaşarız, inanıyorum. Hayallerime inandığım kadar yakınım biliyorum. Bu yüzden nefes alıp verişimi dahi duyabiliyorum.12) Turkish Boice’u ne zaman ve nasıl keşfettin?

Turkish Boice'u fanlığımın ilk zamanlarından beri biliyordum. Fakat takip etme konusunda doğruyu söylemek gerekirse sıkı takipçisi değildim. Aslında şu son 1-1,5 senedir çok sıkı takip ediyorum diyebilirim. Sayfayı da CNBLUE yazınca karşıma çıkan ilk site olduğu için tanıdım.13) Turkish Boice sayfasında en çok ne tür paylaşımlar ilgini çekiyor? 
Her ay bir kişiyle röportaj yapmanız ilgimi fazlasıyla çekiyor ve bunun devamının gelmesini çok isterim. Başka siteler gibi değilsiniz. Burada sadece CNBLUE var ve bir Boice için en kaliteli site niteliğini taşıyor olması zaten siteyi başlıca güzel kılan şey. O yüzden CNBLUE dışında biz Boice'ların da hayatından kesitlerini ve fikriyatlarını öğrenmek gerçekten güzel.14) Turkish Boice adminlerine ‘’Şunu şöyle yapsanız daha iyi olur. / Bu böyle olsa daha güzel olur.‘’ vb. gibi önerilerin var mı? Varsa bunlar neler?
Aslında çok büyük bir önerim yok ama sayfayı daha da neşelendirmek adına fanlardan gelen hikayeler, çizimler, videolar tarzı ufak çaplı şeyler paylaşılırsa daha da güzel olabilir. Hem belki birkaç yıl öncesindeki Boice damarını yeniden akıtmış oluruz.15) Son olarak; buradan bütün Boice’lara ve Boice olmayanlara söylemek istediğin bir şey var mı?
Boice olanlara kalplerinin hiçbir zaman CNBLUE'yu bırakmamasını söylüyorum. Çünkü onlar hep bizimleydiler ve bundan hiç sıkılmadılar. Hasta olsalar bile adımlarını sahneye taşıdılar. Ve biz bunu hiç fark etmedik bile çünkü hissettirmediler. Ailemiz gülsün dediler. Hem siz koskocaman bir aile edinmişsiniz bir yere de ayrılmazsınız değil mi? Boice olmayanlara da diyorum ki lütfen ön yargılı yaklaşmayalım bize. Onlar bir müzik grubu. Bu yüzden diğer gruplar gibi olamazlar ki. Onların tarzı çok başka yaşantılarını önümüze sunmayı seviyor onlar. Eğer içinizde ufacık da olsa CNBLUE'ya karşı bir ısınma varsa onu hiç söndürmeyin. İlla ki büyütün demiyorum, onu hiç söndürmeyin yeter. Bizim sizin gibi güzel insanlara çok ihtiyacımız var bu zamanlarda. İnanın kalpleriniz en az bir kere CNBLUE'nun ve ailesinin o eşsiz sevgisini tatmayı hak ediyor ve bu sevgi izi çıkmayan bir tükenmez kalem türünde. Boice'lar biz güzel bir aileyiz. Ve bunu demekten de hiç usanmayız "Dajukja Yeah!". Unutma, CNBLUE gökkuşağının mavi rengi ve sen de hep genç kalansın. Gökkuşağı dünya varolduğundan beri kalbi genç atan herkesin yüzünü güldürtmüştür ve senin de kalbindeki gülümseme her daim yüzüne yansıyor gökkuşağını her görüşünde. Beklemekten asla sıkılma ve vazgeçme! Sen beklemeyi en çok bilensin!


Sevgili Nisa'ya keyifli söyleşisi için çok teşekkür ediyoruz!
Turkish Boice! Bir sonraki söyleşimizi seninle yapmamızı istersen etkinliklerimizi lütfen takipte kal!
Sizlerle tanışmak ve CNBLUE hakkında konuşmak için sabırsızlanıyoruz^^

0 yorum:

Yorum Gönder