İMZA KAMPANYASI

Lee Jong Hyun 2018 Mart Sayısı - CanCam Röportajı4 üyeden oluşan Koreli band CNBLUE'da gitar ve vokalden sorumlu Lee Jong Hyun, "METROPOLIS" isimli bir solo albüm yayınladı. CanCam bu albümü konuşmak üzere Lee Jong Hyun ile bir röportaj gerçekleştirdi. ♪

CC: METROPOLIS albümünün içeriği nedir?
JH: Bence bu albüm şehre özgü sofistike bir albüm oldu. Geçtiğimiz sene yaptığım solo albümden sonra yeni yılın başları gibi eğlenceli şarkılardan oluşacak bir albüm oluşturmak istedim. Benim şarkılarımı ilk kez dinleyecek birinin bile dinleyip dans edebileceği bir albüm olduğunu umuyorum.

CC:Solo albüm yapımında karşılaştığın zorluklar oldu mu?
JH: CNBLUE 4 kişiden oluşuyor, solo olduğunuzda ise her iş size bakıyor. (gülüyor) Özellikle çıkış şarkısı Starry Places çok fazla zamanımı aldı. Aslında bu şarkıyı çıkış şarkısı olarak kullanmak istemiyordum ama düzenlerken iyi olabileceğini düşündüm ve kullandım. Bir şarkı yazmak genellikle bir saatimi alırken, bu şarkı için tam 6 saat harcadım. Tekrar tekrar yazdım. Yonghwa'nın tavsiyeleri ile tamamladım ve o da güzel bir şarkı olduğunu söyledi.

CC: Şubat ayında vereceğin konserlerde bizi neler bekliyor?
JH: Detaylar sır. Ama bence geçtiğimiz seneden daha çok eğleneceğiz.CC:Sanırım Japonya konserinde konuşmaları kendin  yapıyorsun. Bunun hakkında hiç endişelenmiyor musun?
JH: Tabii beni biraz geriyor. CNBLUE konserlerinde genellikle Yonghwa çok konuşuyor, şaşırıyorum. (gülüyor) Ben o anda ne hissediyorsam, düşünüyorsam onları paylaşacağım, önceden plan yapmıyorum.

CC:  Bu sene programların haricinde kendin için yapmak istediğin bir şey var mı?
JH: Bu sene özel bir zamanım olmayacak. Yılın çoğu günü için programlarımız hazır. Şimdi 'meydan okuma' zamanı olarak düşünüyorum. Elimden geleni yaparsam, 'emek dolu' bir yıla devam edebilirim.

CC: Yoğun programın içerisinde seni dinlendiren en iyi şey ne?
JH: Konserler. Müzik işim olduğu kadar benim hobim de. Konser verdiğimizde rahatlamış ve her şeyi yapabilirmişim gibi hissediyorum. Son zamanlarda üyelerin solo aktiviteleri yoğunlaştı ama  CNBLUE olarak birlikte olduğumuzda çok eğleniyoruz.

CC: Evindeki en sakin yer neresi?
JH: Evim çok büyük, 10 kişi aynı anda kalabilir. Pek çok odada yatak var. Büyük bir yatak istediğim için aldım ama sonunda uyuduğunda bir fark kalmıyor. (gülüyor) 

CC: "Havalı bir adam" olmak nasıl bir şey?
JH: "Yalnız bir adam" mı demek istiyorsun? Kendim hakkında çok fazla konuşmuyorum. Gizemli. Ama çevremdekilerin ve gençlerin anlattıklarını iyi dinleyen biriyim. Çevremde benden yaşça büyük ama bazen yalnız gözüken insanlar var. Bence onlar çok havalı. Büyülü bir cazibeye sahipler.

CC: Senden gençlerin de hikayelerini dinliyor musun?
JH: Evet sanırım şöyle demeliyim, kendimden büyükler için iyi bir genç, kendimden küçükler için iyi bir abiyim.(gülüyor)

CC: Senin için CNBLUE ne ifade ediyor?
JH: CNBLUE benim ailem. Bana sıklıkla "üyelerle içmeye gidiyor musun?", "birlikte özel vakit geçiriyor musun?" diye soruyorlar. Biz bir ailenin üyesi olduğumuz için böyle şeylere takılmıyoruz. Herkes her gün ailesi ile mi yemek yiyor? Bunun gibi bir şey. İlişkimiz geçmişteki ile aynı kalmıyor ki bu bence çok iyi bir şey ve ilişkileri ilerletmenin en güzel yolu. Bence hepimiz büyüyoruz. Ama (içindeki) çocuk, çocuktur. (gülüyor) Birbirimize yardımcı olmak ve nezaketi korumak hepimizin öncelikle önem verdiği insani özellikler.

CC: Son olarak okuyanlara bir mesajın var mı?
JH: CanCam'ı seviyorum bence çok sevimli. Böyle tatlı bir dergide yer almak beni hep mutlu ediyor. Bundan sonra da beni desteklemeye devam edin lütfen. 


A.N: Röportaj Japonca olduğu için çeviriler parça parça eksik olabiliyor. Elimizden geldiğince en iyi şekilde çevirmeye çalıştık, hatamız olduysa affola^^

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: cancam
Çeviri: mcnbl

0 yorum:

Yorum Gönder