İMZA KAMPANYASI

Turkish Boice ile CNBLUE Söyleşisi - 34: Esra

Burning ayımız Mayıs ayında yeni bir Turkish Boice söyleşisiyle sizlerleyiz^^
Bu ay ki keyifli sohbetimize hazır mısınız?
1)Merhaba.... Bize biraz kendinden bahseder misin? 

Esra ben. 24 yaşındayım ama ruhum genç. İşletmeden mezun oldum. Sınavlara hazırlanmakla geçiyor günlerim bu ara.

2) CNBLUE'yu ilk ne zaman keşfettin? 

Heartstrings izliyordum, Yong'un sesine resmen aşık oldum Sonra YouTube’dan dizinin müziklerini dinlemeye başladım derken, aaa dedim bu çocuğun grubu varmış baterist de onunla aynı gruptaymış. Biraz şaşırdım derken sizin sayfanız galiba Turkish Boice (Turkish Boice diye başka sayfa yok bildiğim kadarıyla). Love Girl klibini izledim. Sanırım üniversite hazırlıkta idim. Aradan çok zaman geçti tabi. Derken bir sürü program video izledim. Sonra da Boice olmuşum hiç fark etmedim işin garibi. O zamanlar Türkiye'de çok insan var sanıyordum ta ki Facebook’taki hesapları fark edene kadar.3) CNBLUE'yu sevme sebebin nedir? 

CNBLUE'yu ilk tanıma sebebim iyi müzik yapmalarıydı. Ama sevme sebebim saymakla bitiremem ki ya. Bir kere aralarındaki bağı seviyorum. Jong'un tabiri ile 4 kişiyi dağıtmak zor sevmek kolay. Sonra sahnede resmen başka insanlar, sahneden inince 5 yaşındalar. İşlerini severek yapıyorlar. Çok zor yollardan geçmişler, hala da geçiyorlar ama yine de pes etmiyorlar. Onları sevmeyeyim de ne yapayım? Bir de üyeler birbiriyle kardeş gibi ve birbirlerini sevdikleri uçakla kaç saat mesafeden hissediliyor ama yakından görsek daha güzel olur.

4) CNBLUE'da olmazsa olmazın kimdir?

Hiçbirini ayıramam çünkü Yong olmalı. O lider sesiyle, şarkılarıyla, çaldığı enstrümanla, müzik yeteneği ile, öz güveniyle, üyeleri koruyup kollamasıyla, onsuz olmaz... Jongsuz zaten olmaz kadife gibi sesi var. Arkadaşın gitar kısmına yorum bile gereksiz. Yong yorulmasın diye şarkı söylemeye başlamış şimdi. Minhyuk'un o sahnenin arkasındaki "bunların hepsi benim evladım" gibi kısık olsa da gurur dolu bakışları, gülümsemesi, bateristi ile hep lazım. Shin'in bütün üyelerin annesi gibi davranması, şarkılara eşlik etmesi, sahnenin bir tarafında Yong'a gülmesi falan hiçbirini çıkaramadım.

5) CNBLUE'da favori çiftin kim? 

İki çiftim var. Birincisi Shin ve Yong. Tatile gidersen yanına kimi alırsın sorusuna Shin demiş. Shin de bavullarını taşımam için demiş Allah'ım ne kadar da duyarlı bir abi. Kardeşi gezsin istiyor daha böyle kim bilir neler yaptırıyor. İkincisi de tabi ki Tom ve Jerry. Anlatmıyorum, gösteriyorum. Bakınız mükemmel. 

6) CNBLUE'nun seni en çok etkileyen şarkısı hangisidir?

Cold Love. Resmen hissediyorsunuz acıyı, sözleri... Hep merak ediyorum kim bu kadar aşk acısı çektirdi bu çocuğa diye. Aslında çok var... Young Forever var. Ve ilk şarkılarını hala çok seviyorum. En çok onları dinliyorum. 7) CNBLUE ile ilgili okuduğun ya da izlediğin her hangi bir şeyde seni en çok güldüren konu ne? 

Week idoldeki dans performanslarını tek geçerdim aslında. Hele Min dans etmeyince üçü kalkıp ediyorlar Bir de Yong'un mikrofona koşması. Bir kere mikrofonu düşürmüş tutamamış, olan Jong'un kulaklara olmuştu. Ama en müthişi annemin sabah haberlerde seninkiler var demesiydi.

8) CNBLUE’yu tek bir kelimeyle nasıl anlatırsın? 

Mavi. Gökyüzü mavisi. Ucu bucağı gözükmediği için aynı gökyüzünün altında dünyanın birçok yerinde seven, dinleyen, takip eden insanlar var. Ben doğru düzgün tartışan Boice'a rast gelmedim. Bence çoğu sevecen naif insanlar. CNBLUE sempatikliği onlara yansıyor 

9) CNBLUE'nun albümleri hakkında ne düşünüyorsun? Ve albümlerden favori albümün ve şarkın hangisi? 

Eski albümlerini daha çok seviyorum. Özellikle First Step, Code Name Blue. Aslında müzikleri de onlarla birlikte büyüyor. 2gether albüm adı da çok anlamlıydı. Tabi şarkılar da güzel. Keşke hemencik bir araya gelip albüm yapsalar. 

*Bir albüm ve şarkısını seçmeni istersek? 

Albüm: Can't Stop, Şarkı: Cold Love


10) CNBLUE ile ilgili hiç hayal kurdun mu? Kurduysan bu hayalin nedir? 

Tesadüfen bir kafede karşılaşsak, ay ne mutlu olurdum. Biraz sohbet etsem, Jonghyun ile arkadaş olsam yeter bence. Bir de Türkiyede konser versinler. Sonra da tatil yapsalar... 

11) Üyeler sürekli grandpa band olmak istediklerini söylüyorlar onların bu yaşlandıklarında bile sahnede kalma arzusu hakkında ne düşünüyorsun? Kendini grandma boice olarak hayal edebiliyor musun? 

Kesinlikle ediyorum tüm kalbimle inanıyorum boice sesiz sakin kendi halinde bir fandom konserde etkinlikte toplanıyor yaşlanınca da dizlerinin ağrısıdan şaçlarının aklarından bahşeder konser dinlerler. O değilde yong mikrofona nasıl yetişir bilemiyorum 😂 O zamana kadar inşAllah canlı canlı konserde izlerim ve o konser Japonya’da olur torunlarıma anlatırım onlarla dinleriz ne eğlenceli olur Bence eğer hayallerimizin peşinden gidersek başarılı mutlu insanlar olabiliriz gençliğimiz de bize eşlik eden bazen sıkıntılarımızdan kaçtığımız bazen eğlencesine izlediğimiz proğramlar okul yolunda bize eşlik eden şarkılar yaşlanınca güzel anılar olabilir.

12) Turkish Boice’u ne zaman ve nasıl keşfettin? 

İlk sizi tanıdım ben galiba diziden sonra nette arayınca sizinle karşılaştım 2013 falan olabilir o zaman sitenizde baya zaman geçirmiştim. Hatta (fandom ismini bilmiyorken) boice ne alaka diye düşünmüştüm.


13) Turkish Boice sayfasında en çok ne tür paylaşımlar ilgini çekiyor? 

Program çevirileri konser videolarını seviyorum bazen de küçük etkinlikleriniz bence sıcak bir hava oluştuyor 

14) Turkish Boice adminlerine ‘’Şunu şöyle yapsanız daha iyi olur. / Bu böyle olsa daha güzel olur.‘’ vb. gibi önerilerin var mı? Varsa bunlar neler? 

Bence yeterince fedakarlık yapıyorsunuz ben sizin yerinizde olsam bu kadar özverili olur muydum bilmiyorum 🤷‍♀️ bence özelikle üyeler askere gidince eski özellikle eğlenceli şeyleri tekrar paylaşın küçük etkinlikler yapın böylece hem eğlenceli olur hem de zaman çabuk geçer küçük etkinliklerde ne cevherler çıkıyor ortaya

15) Son olarak; buradan bütün Boice’lara ve Boice olmayanlara söylemek istediğin bir şey var mı? 

Gidin bir konser videosu açın yada şöyle kendi aralarındaki bir olayı izleyin şarkılarını dinletiyin zaten kimsenin bir şey demesine gerek yok boice olursunuz Boicelar inşAllah güzel bir TOKİ konserinde buluşuruz Shin ig de söyle hep bir ağızdan şarkı söylediğimiz Videolar snaplar gezerSevgili Esra'ya CNBLUE sevgisini bizimle paylaştığı için çok teşekkür ediyor,
bir sonraki röportajımızı sizlerle gerçekleştirmek için sabırsızlanıyoruz^^
Bunun için sosyal medya hesaplarımızda paylaştığımız etkinliklerimizi takip etmeye  ve katılmaya devam etmeyi unutmayın!
Haziran ayında görüşmek üzere!

0 yorum:

Yorum Gönder