İMZA KAMPANYASI

Turkish Boice ile CNBLUE Söyleşisi - 35: Eda (Growingsassy)

1)Merhaba.... Bize biraz kendinden bahseder misin?

Adım Eda, 19 yaşındayım. İki yıllık üniversitede alttan dersim kaldığı için mezun olamadım. Bazı problemlerim olduğundan ötürü oldu böyle. Mersin'de yaşıyorum ve Mersin'de okuyorum.

2) CNBLUE'yu ilk ne zaman keşfettin?

CNBLUE'yu You're Beautiful sayesinde keşfettim. Ablamla K-Drama izlerdik. Ben daha çok küçüktüm ama Yonghwa'yı takip etme isteğiyle buldum kendimi. Sonu da CNBLUE'ya vardı. Neredeyse 7 sene oldu.
3) CNBLUE'yu sevme sebebin nedir?

CNBLUE'yu seviyorum çünkü diğer gruplardan/sanatçılardan farklı bir havaları var. Hem çocuksu yönlerini kaybetmiyorlar hem de müziğe olan aşklarını.. Onların beraber olmasının kader olduğunu düşünüyorum, benim de onları sevip enerji almamın sebebi kader bence.

4) CNBLUE'da olmazsa olmazın kimdir?

Bu sorudan korkuyordum ve hala korkuyorum. Biasım yok, hepimizin olması gerektiği gibi OT4 olmazsa olmazım. Yonghwa'yla çok ortak yönlerimiz var, sanırım onu demeliyim.
5) CNBLUE'da favori çiftin kim?

Busan Brothers tabii ki de. Onların beraber yaptıkları müzik, adeta sihir.. Ruhu iyileştiren bir sihir. Bu bütün üyeler için geçerli ama genelde ikisi şarkı yazdığı için bunu diyorum. Radio'nun canlı performans videosundaki hallerinden sonra bir şey diyemiyorum..

6) CNBLUE'nun seni en çok etkileyen şarkısı hangisidir?

Sadece bir tane diyebileceksem "Royal Rumble" diyeceğim. Çünkü hayatı anlatıyor, kimsenin seni senden daha çok düşünmeyeceğinden bahsediyor..


7) CNBLUE ile ilgili okuduğun ya da izlediğin her hangi bir şeyde seni en çok güldüren konu ne?

Hangi röportajdı hatırlamıyorum ama Yonghwa, Jonghyun'un pizza yemediğinden dert yakınıyordu. Geçenlerde yediğinden ama sadece üzerindeki malzemeleri yediğini anlatmıştı. Oturup onun hakkında konuşmaları komikti bence ve içtendi.

8) CNBLUE’yu tek bir kelimeyle nasıl anlatırsın?

Sihirli. Tam olarak böyle anlatırdım. Birleşmeleri bir kader ve yaptıkları şey müzikten öte bir iyileştirici.. Onların istediği gibi, müzikleri bir ilaç..

9) CNBLUE'nun albümleri hakkında ne düşünüyorsun? Ve albümlerden favori albümün ve şarkısı hangisi?

Öncelikle tarz değiştirmeleri onların müziklerine olan aşkının, ufkunun genişlediğinin bir göstergesi. İnsanlara ellerinde ve kalplerinde olanı göstermek istiyorlar. Ben büyük destekçisiyim. Rock dönemlerini aramıyor değilim ama STAY GOLD'dan Only Beauty tamamen beklentilerimi karşılayan bir şarkı. Eskilerden bir tane demeliysem IN MY HEAD derim.
10) CNBLUE ile ilgili hiç hayal kurdun mu? Kurduysan bu hayalin nedir?

CNBLUE'yla ilgili hayalim kesinlikle onların asistanı olmak olurdu. Onların her şeylerinden haberim olurdu, hep gerçekten ne hissettiklerini görmek istedim. Zor zamanlarında nasıl olduklarını, bunu nasıl atlattıklarını görebilen birisi olmak isterdim..


11) Üyeler sürekli grandpa band olmak istediklerini söylüyorlar onların bu yaşlandıklarında bile sahnede kalma arzusu hakkında ne düşünüyorsun? Kendini grandma boice olarak hayal edebiliyor musun?


Kesinlikle evet. Onlar benim dünüm, bugünüm ve yarınım. Onlarla beraber büyüdüm ve büyümeye devam edeceğim. Eğer devam edip, grandpa band olmazlarsa tek başıma bu yolda eski şarkılarla yürümek zorunda kalırım.


*Peki Grandma Boice olduğunda da aynı bugün ki aşkla seveceğine inanıyor musun?


Aşk yanıp tutuşur ve kül olur gider. Seviyorsan gerçekten o küller yeniden daha güçlü doğar yerinden. Ben onları çok seviyorum, 7 yıldır sönmeyen bu ateş hiç sönmeyecek. Ablam da benim gibi.. Ben izlemesem açıyor dizilerini, çağırıyor yanına. Kardeşimle şarkılarını dinliyoruz. Yani hayatımın parçası olan bir şeyden vazgeçemem...


12) Turkish Boice’u ne zaman ve nasıl keşfettin?


Intuition klibinin cevirisini izledim ilk, 6 Ağustos'ta yayınlamıştınız, ben ise 8 Ağustosta doğum günümde izlemiştim.. Kader demiştim. Facebook sayfanız da vardı yanlış bilmiyorsam hala var. Yıllar önce facebook'dayken sizin sayenizde takip ediyordum çocukları. Zaten ilk başvurduğum adres hala sizsiniz.


13) Turkish Boice sayfasında en çok ne tür paylaşımlar ilgini çekiyor?


Bu beklediğim soruydu. Konser anlatımlarını, bilgilendirmelerini çevirmenizi çok seviyorum.


14) Turkish Boice adminlerine ‘’Şunu şöyle yapsanız daha iyi olur. / Bu böyle olsa daha güzel olur.‘’ vb. gibi önerilerin var mı? Varsa bunlar neler?


Sanırım benim isteğim olacak bunlardan ziyade. Program çevirilerini istiyorum ve çok özlüyorum. İngilizcem çok iyi fakat herkes için geçerli değil bu. Umarım daha fazla çeviri yaparsınız, gerekirse elimden geleni de yaparım.


*Bu ince düşüncesi için Eda'ya teşekkür ederiz..


15) Son olarak; buradan bütün Boice’lara ve Boice olmayanlara söylemek istediğin bir şey var mı?


Hayatlarını müziğe adamış olan bu adamları her zaman sevmeye ve desteklemeye devam edelim. Dünlerinde, bugünlerinde ve yarınlarında! Tıpkı Jonghyun'un dediği gibi! OT4 her zaman!


Boice olmayanlara demek istediğim; destekledikleri ve destekleyecekleri grupları sadece dış görünüşleri için sevmeyip kalplerini sevsinler..

Bu güzel sohbet için Eda'ya çok teşekkür ediyoruz. Eda'nın CNBLUE yolculuğunu dinlemek bizleri çok mutlu etti sıradakinin siz olmasını istiyoruz! Bunun için sayfamızda soracağımız soruları takipte olun lütfen!

0 yorum:

Yorum Gönder