İMZA KAMPANYASI

Temmuz Ayı Şarkı Seçimleri


Herkese merhaba BOICE'lar! Temmuz ayını neredeyse bitirmek üzereyiz. Ülkenin dört bir yanının aşırı sıcak  havanın etkisi altına girdi çoktan. Sizin yazınız nasıl geçiyor? Sıcaklar bunaltıyor ne yaparsanız yapın serinleyemiyor musunuz? Turkish Boice ekibi olarak üzülerek belirtiyoruz ki durum çok daha kötü olacak! Temmuz ayı listesi kanınızın o kadar hızlı akmasına neden olacak ki hava sıcaklığının üzerine çıkabilirsiniz, hazır olun!

CNBLUE deyince istisnasız tüm BOICE'ların aklına ilk gelen şey eminiz ki canlı performanslar! CNBLUE'nun doğuşu, ilerleyişi, yükselişi hep aynı yol üzerinde oldu. Sokakta çalmaya başladılar sokaklardan çıkıp sahneye çıktılar ve sahnelerinde hepimizi bambaşka bir dünyaya taşıdılar. Bizler, CNBLUE sahneye adım atar atmaz zaman mekan mefhumumuzu yitiriyoruz o andan itibaren bizim dünyamız beş kişiden ibaret oluyor kendimiz ve sahnedeki 4 adam.

Konserler boyunca hepiniz bunu hissetmişsinizdir eminiz. Ekrandan izlerken bile saatler geçmiş olmasına rağmen hiçbir zaman bunun farkına varmıyoruz ve onlar bu son şarkı dedikleri anda "Ah o kadar oldu mu?" diye kendimize sormadan edemiyoruz. Onlar sahnede sonsuza kadar çalabilir bizler de onları sonsuza dek dinleyebilirmişiz gibi geliyor her seferinde, onları her dinlediğimizde sanki hayatımızı sürdürmek için tek ihtiyacımız onların müziklerini dinlemekmiş gibi oluyor. 

İşte canlı performansları ile böyle muhteşem birer deve dönüşen grubumuz için bu ay seçtiğimiz listede de CNBLUE'un en unutulmaz canlı performansları yer alıyor ^^ Hazır mısınız konser tadında bir listeye?

1. Uyumak Ne Mümkün: Wake Up!

Bulunduğu Albüm: Come On
Söz: Yonghwa
Müzik: Ryo, Yonghwa 
Liste Performansı: Between Us

Wake up desek kaç kişi çığlık atar! Eminiz şu an dinleyen herkeste aynı coşku vardır. CNBLUE'nun şarkıları genelde "Bunu bir canlı performansta nasıl çalarız?" "Bu şarkı canlı performanslar için uyumlu olur mu?" düşünceleri ile yazılıyor ki bunların arasında konserlerimizin en olmazsa olmazı Wake Up da var! Bir şarkı ne kadar uzatılabilir ki diye soranlar oluyor biz söyleyelim efendim stüdyo kaydı 3 dakika olan bir şarkı bir konserde tam 16 dakika söylenebiliyor! Wake Up tam ismine yakışır bir şarkı çünkü çaldığında insanın yerinde durması gibi bir ihtimal söz konusu değil özellikle Yonghwa'nın coşkusunu hissettiğiniz anda. Eh performans bittikten sonra kendinizi kaybettiğinizi vücudunuzun terle kaplı olduğunu, kalplerinizin deli gibi çarptığını gördüğünüzde anlıyorsunuz ama yüzlerde bırakılan o gülümseme ve içinizden dolup taşan mutluluk her şeye değer. Üzgünüz Jonghyun senin kabusun bizim vazgeçilmezimiz! 

2. Heyecan Mı Dedi Biri: Tattoo

Bulunduğu Albüm: Blue Love
Söz: Yonghwa
Müzik: Han Seung Hoon, Yonghwa
Liste Performansı: Yoo Hee Yeol's Sketchbook

Tattoo dediğimiz anda derin bir nefes alıp o nefesi veremeyenler el kaldırabilir mi? Ne diyor bunlar diyenler için Sketchbook programından Tattoo performansını öneriyoruz! Tattoo öyle bir parça ki her seferinde hangi konserde hangi programda olursa olsun üzerinden kaç yıl geçerse geçsin aynı heyecanı aynı coşkuyu hissedebiliyoruz. Sevgili liderimizin şarkıyı söylemeyip yaşayışı bu durumu kalplerimiz için zor kılsa da bir gün kalbimizin duracağını bilsek bile dinlemekten vazgeçemeyeceğimiz bir şarkı Tattoo!

3. Delirmeye Hazır Mıyız?: Let's Go Crazy

Bulunduğu Albüm: Now or Never
Söz&Müzik: Suhusui, Family Business
Liste Performansı: Fan Club Tour Vol7

Bir zamanlar bir maknaemiz vardı sahnede şarkı söylerken bir anda heyecanlanan, konuşurken insanların gözlerine bakamayan birinin sorusuna cevap verirken bile ağabeylerinin yakınlarında duran bir genç adamdı. Daha sonra yavaş yavaş büyüyüşünü izledik bu genç adamın. Büyüdükçe kendine güvendi büyüdükçe gerçek potansiyelini ortaya koymaya başladı ve Fan Club Tour Vol7 konserinde Yonghwa'nın bir gün önceden başlayıp hala devam eden boğaz ağrısına rağmen herşeyini ortaya koyarak şarkısını söylemeye hazırlanırken yanına sokulan küçük devimiz abisini mikrofonu yanında itti ve başladı şarkısını söylemeye! İşte o an biz hepimiz Let's Go Crazy çağrısına kulak vererek çıldırdık!

4. Sonsuz Bir Işık Varsa Eğer: Get Away

Bulunduğu Albüm: Where You Are
Söz: Nozomi Maezawa, Agehassprings
Müzik: Jonghyun, Ryo
Liste Performansı: Fan Club Tour Vol7

Permanlı saçlarıyla puslu bir sahnede duran bir gitarist düşünün ki en büyük sevgilisi Mrs Red ile konuşuyor. Parmakları Mrs Red üzerinde dans ederken kalp atışlarına ise sahnenin arkalarından bir buz dağı gibi duran devasa baterist ritm veriyor. İşte o anda sevgilisi ile konuşan o gitaristin sesi nefes almamıza engel olmuştu.  Melodisi ile coşmamanın imkansız olduğu Get Away çıkıtığı sene Japonya'da yayınlanan Gossip Girl'ün dizi müziği olarak seçilmişti.

5. Büyüyen Duygularla: Kimio

Bulunduğu Albüm: Re-Maintenance
Söz: CUL
Müzik: Jonghyun
Liste Performansı: CNBLUE 392 Concert Yokohama Arena

Kalplere ritm veren baterist dedik, Mrs Red dedik eh rüya konserin rüya sahnesine gitmezsek olmaz. Evet 392 Yokohama konserinden bahsediyoruz elbette. 360 derece dönen yuvarlak bir sahne, sahnede çoktan kendi boyutlarına ulaşmış 4 muhteşem adam, uçuşan bagetler, insanı sarhoş eden bir ses ve Allah'ım ne olur hiç bitmesin dediğimiz enstrümantal bir show! Kimio'ya merhaba deyin lütfen!

6. Bugünlerde Her Şey CNBLUE: These Days

Bulunduğu Albüm: Code Name Blue
Söz: Kosuke Oba
Müzik: Jonghyun
Liste Performansı: Can't Stop in Beijing

Her turda unutamadığımız bir konser olur Can't Stop için de muhtemelen bu Beijing konseri olurdu. Gitar, bas, bateri ve piyanonun muhteşem uyumu ile başlayan into ardından Korece versiyonu ile These Days... Vokalistlerimiz Yonghwa ve Jonghyun arasındaki muhteşem uyumu da göz önüne alırsak bu performansı dinlemeden sakın geçmeyin!

7. Aşıksın Bana ve Aşığım Sana: You've Fallen For Me

Bulunduğu Albüm: Heartstrings OST
Söz: Han Sung Ho
Müzik: Han Seung Hoon
Liste Performansı: Bluestorm

Üyelerimizin oynadığı dizilerden bize kalan muhteşem OST'ler var elbette ve bu konuda bize en cömert davranan da şüphesiz ki Heartstrings! Bu OST'lerin de olağanüstü performansları arşivlerimizde en özel köşelerde duruyor elbette işte onlardan biri You've Fallen For Me ve maknae&lider düeti! Yonghwa'nın ilanı aşkından sonra Jungshin sıradaki şarkıdan sadece bir cümle söylemek istiyor ama kardeşinin bu beklenmedik isteği üzerine Yonghwa durur mu girişi söyle o zaman diye bastırıyor! Tüm grup üyelerinin ve izleyicilerin desteklediği Jungshin'in başladığı You've Fallen For Me performansı muhteşem bir enerji ile devam ediyor! 

8. Hayallerle Dolu Gökyüzü: Blue Sky

Bulunduğu Albüm: Code Name Blue
Söz: Kosuke Obe
Müzik: Shusui, Seiji Motoyama
Liste Performansı: Come On Arena Tour Saitama 

Saitama konserindeydi. Bir anda sahne karardı salon sustu ve gökyüzünden dilek yağmuru başladı. Mavi gökyüzünden geçerken dileklerimizi yüklediğimiz bulutlar onların üzerinden geçerken kalplerimizden geçen içten duygularımızı üzerlerine boşalttı ve teker teker öne çıktı üyelerimiz. Her birimizinden aldıkları sevgiyi yansıtmak istercesine. Teker teker aydınlattılar karanlıkları ve o muteşem performans ortaya çıktı. 4 CNBLUE üyesinin sahnenin önünde birbirlerinin gözlerinin içine bakarak, hayranlarının gözlerinin içine bakarak söyledikleri Blue Sky. Nerede ne zaman izlerseniz izleyin gündüz ya da gece fark etmez üzerinizdeki gökyüzü bir anda maviye boyanacak ve sizler aynı bulutu izlediğinizi hayal edeceksiniz bir başka günde üyelerimizin üzerinden geçmiş şimdi de bize ulaşmış o bulutu....

9. Her Zaman Minnettarız: A.ri.ga.tou

Bulunduğu Albüm: Thank U
Söz: CUL
Müzik: Jonghyun 
Liste Performansı: CNBLUE Winter Tour @Yoyogi

Sanmayın ki CNBLUE'nun kemiklerimize kadar hissettiğimiz hareketli şarkıları ile coşuyoruz sadece. Bir de tadı damağımızda kalan akustik performansları var ki onların sesleri ılık ılık içimize akarken, enstrümanlarında çıkan notalar bizleri sıcak bir çift kol gibi kucaklarken gözlerimizi kapatıp kendimizi bu büyülü ana teslim ederek "İyi ki" diyoruz "İyi ki tanımışız sizleri. Şimdiye kadar ki her şey için, şimdi bile ve sonsuza dek her şey için minnettarız" Yine dört üyemizin sahnenin önünde hayranlarına en yakın noktada durduğu, alkışların melodi tuttuğu, 2011 yılının son konseri Winter Tour'dan A.ri.ga.tou bu duyguları ifade etmek için en iyi performanslardan biri...

10. Sonsuza Dek Genç, Sonsuza Dek CNBLUE ile: Young Forever

Bulunduğu Albüm: Blueming
Söz&Müzik: Yonghwa
Liste Performansı: Our Glory Days Arena Tour Chiba 1. Gün

Konser performansları demişken Young Forever'ı asla es geçemezdik. Bu liste seçmesi en zor listeydi bizim için çünkü CNBLUE'nun 2009'da Japonya'da yaptığı çıkışlarından, sokak performaslarından tutun da büyük konserlerine kadar her sene o kadar muhteşem performansları var ki her birini bu listeye almak istedik. Aynı şarkının her an değişen versiyonlarına yer vermek istedik ama bu elbette mümkün değildi Young Forever da bu kararsızlığı en çok yaşadığımız şarkıydı. Bizler için anlamı o kadar büyük bir şarkı ki... Birbirimize sonsuza dek verdiğimiz sözü bu şarkının her bir performansında yineliyoruz işte tam da bu düşünce ile Chiba ilk gün performansında karar kıldık. Jonghyun ve Yonghwa'nın isimlerinin geçtiği bir skandalın ardından hayranlarının karşısına çıkmışlardı elbette biz onlara olan inancımızı her seferinden dile getirip bundan önce de her an yanlarında duruyorduk ama o gün o büyük destek ve coşkuyla karşılanmak onları fazlasıyla duygulandırmıştı. Bu yüzden Young Forever için seçtiğimiz performans liderimizin gözyaşları arasında bize serenat yaptığı bu muhteşem konserden...

Bonus: Açın Sesi Yer Gök İnlesin: Radio

Bulunduğu Albüm: Wave
Söz&Müzik: Yonghwa
Liste Performansı: We Like A Puzzle

Böyle hareketli başlamışken duygusal bir şekilde bitiremezdik! O zaman BOICE Soli Jieloooooo! Ne demiştik CNBLUE şarkılarını canlı performanslar için uygun olur mu düşüncesi ile yapıyor işte bu şarkılardan biri de söylendiğinde gökyüzünde yankılanan Radio! Like A Puzzle Arena Turu'nda heyecanımızın ışık oyunları ile desteklendiği üyelerimizin enerjilerinin alanı dolup taşırdığı bu performans ile bu ay ki listemizi tamamlıyoruz. Gelecek ay görüşmek üzere müzikle kalın ^^


0 yorum:

Yorum Gönder