İMZA KAMPANYASI

Turkish Boice ile CNBLUE Söyleşisi - 36: Semanur1) Merhaba.... Bize biraz kendinden bahseder misin?

Ben Semanur. 20 yaşındayım ve bu yıl 3. kez üniversite sınavana girdim. Müzik dinlemek,kitap okumak,doğa fotoğrafları çekmek ve çiçek bakmak gibi hobilerim var.2) CNBLUE'yu ilk ne zaman keşfettin?

Ahh ahh geçmişe dönünce yıllar ne çabuk geçti diyorum. Aslında olay biraz farklı. Ben You Are Beautiful dizisini izlerken Yonghwa dikkatimi çekmişti ama araştıracak kadar değil. Daha sonra Heartstrings izlerken de Yonghwa dikkatimi çekse bile araştırmadım taa ki Minhyuk beyimizi görene kadar.. Sonra araştırırken grubu keşfettim baktım Yonghwa ile aynı grupta öyle tanıdım CNBLUE'yu..


3) CNBLUE'yu sevme sebebin nedir?

Gerçek şu ki grubu ilk tanıdığım dönemlerde Türk bir şarkıcının fanıydım ve yaşım daha küçüktü. Fanı olsam bile çevremde hiç kimse CNBLUE'yu bilmiyordu. Ve sevme konusuna gelince bunu baya düşündüm ben de ama o kadar samimi bir grup ki bu bile yetti onlara bağlanmama..

4) CNBLUE'da olmazsa olmazın kimdir?

Ayrım yapamam ki. Mesela Jungshin başlarda bana soğuk gelirdi neden bilmiyorum sonra "o olmasa grup eksik kalır" demiştim, o gün Jungshin'in gruba sonradan girdiğini öğrendim. Onlar etle tırnak gibiler ayrılırlarsa bir şeyler eksik kalır. Zor bir soru hepsini de çok seviyorum ama hem küçüklüğümden beridir bateri çalmayı çok istememden hem de karakter ve zevkler açısından benzerlik gösterdiğimizden Minhyuk vazgeçilmezimdir.

5) CNBLUE'da favori çiftin kim? 

Tabiki de YongShin hangisi maknae belli değil lidomuz o kadar iyi fan servis yapıyor ki maknaemizi buna alet ettiği zaman ortaya çok şirin ve insanı kalpten götürecek görüntüler çıkıyor. 


6) CNBLUE'nun seni en çok etkileyen şarkısı hangisidir?

Young Forever!


7) CNBLUE ile ilgili okuduğun ya da izlediğin her hangi bir şeyde seni en çok güldüren konu ne?

Aslında çoğu hareketlerine gülüyorum mesela dans etme çabalarına,birbirlerine laf sokma çabalarına ama aklıma geldikçe güldüğüm bir şey var; bir programda kitap okuma mevzusu açılmıştı o zaman maknaemizin sevimli şekilde "Ben kitap okumayı sevmiyorum" deyişini her izlediğimde gülüyorum.

A.N/ Semanur'un bahsettiği program Go Show ^^ İzlemek için tıklayınız

8) CNBLUE’yu tek bir kelimeyle nasıl anlatırsın?

Mücevher..
Anlatmak zor aslında hani bazı şeyler için anlatılmaz yaşanır denir ya aynen öyle işte CNBLUE. Malum K-Pop baya popüler bir sektör haline geldi ama çoğu kişi idol grup hayranı. Bu sebepten CNBLUE idol grupların popüler olduğu bir sektörde nadir bulunan bir mücevher gibi.. Ne şanslıyız ki biz bu mücevherin yerini keşfedebildik.

9) CNBLUE'nun albümleri hakkında ne düşünüyorsun? Ve albümlerden favori albümün ve şarkısı hangisi?

Albümlerini anlatmaya gerek yok duyuyorsunuz muhteşem ahaha Favorim son albümleri ama. Son albümdeki çoğu şarkı favorilerim arasına girdi. Seçmem çok zor..


10) CNBLUE ile ilgili hiç hayal kurdun mu? Kurduysan bu hayalin nedir?

Her Boice gibi tabii ki benim de uçuk kaçık hayallerim var. Ama üyelerimiz askere gitmeye başladığı için şu an en büyük hayalim onlara kavuşmak ve konserlerine gitmek.. Aslında 2 yıl sonra hepsi askerden döndüğü zaman onlara hediye göndermek gibi bir planım var o hediye de videolar çekip bol bol Türk Boicelerden bahsetmek istiyorum.


11) Üyeler sürekli grandpa band olmak istediklerini söylüyorlar onların bu yaşlandıklarında bile sahnede kalma arzusu hakkında ne düşünüyorsun? Kendini grandma boice olarak hayal edebiliyor musun?

Çok çılgınca ama sevimli. Elimizde bastonlarla halen konserlerine gidebilecek miyiz tarzı düşünceler ile bence dünyanın en tatlı grandma Boicelerı oluruz.

*Peki Grandma Boice olduğunda da aynı bugünkü aşkla seveceğine inanıyor musun?

Tabii ki seveceğim onlar  tam da bir şeylerden vazgeçtiğim anda bana umut oldular. Ayrıca oyuncak ayımın adı bile Kanggun sanki her gün Min ile konuşurmuşcasına onunla sohbet ediyorum. Onlar benim hayatımın kopmaz bir parçası ilerde de öyle olacağını ümit ediyorum.. 

12) Turkish Boice’u ne zaman ve nasıl keşfettin?

Grubu keşfettiğim zaman araştırdım ve hemen sizin blogunuzu keşfettim zaten sizin blogunuz grup ile alakalı yeterince bilgi edinmeme yetti de arttı bile. 

13) Turkish Boice sayfasında en çok ne tür paylaşımlar ilgini çekiyor?

Çevirilen röportajlar ve programlar. Onlar sayesinde üyeler hakkında daha fazla bilgi edinebiliyorum. Bu sebepten hakkınızı asla ödeyemem verdiğiniz emekler için çok minnettarım. 

14) Turkish Boice adminlerine ‘’Şunu şöyle yapsanız daha iyi olur. / Bu böyle olsa daha güzel olur.‘’ vb. gibi önerilerin var mı? Varsa bunlar neler?

Her şey mükemmel bence yani işinizi hakkıyla yapıyorsunuz..

15) Son olarak; buradan bütün Boice’lara ve Boice olmayanlara söylemek istediğin bir şey var mı?

Boice olanlara söyleyeceğim tek şey lütfen bu muhteşem grubu sevmekten vazgeçmeyin onların bizlere ihtiyacı var. Boice olmayanlara ise bir kez de olsa dinlemelerini tavsiye ediyorum zaten dinledikleri zaman sözler kifayetsiz kalacak ve kendilerini bir anda Boice olarak bulacaklar.

Bizler de her an bize destek olduğunuz için minnettarız. Semanur'a bu harika sohbet için çok teşekkür ederiz. Elimizde bastonlarla bir gün CNBLUE konserinde kol kola belimiz tutula tutula zıplamaya çalışacağımız günler için sabırsızlanıyoruz! Turkish Boice ekibi olarak her an yanımızda duran sizleri daha yakından tanımak CNBLUE yolculuğunuzu dinlemeyi dört gözle bekliyoruz. Bu yüzden gelecek ay ki söyleşimizi belirleyecek sorumuz için lütfen sosyal medya hesaplarımızı takipte kalın ^^

0 yorum:

Yorum Gönder