İMZA KAMPANYASI

Ağustos Ayı Şarkı Seçimleri


Herkese merhaba BOICE'lar. Bu ay ki şarkı seçimlerimizle karşınızdayız! Hepinizin bildiği gibi bu ay tüm üyelerimiz askerlik hizmetlerine başlamış oldular. Bu nedenle 2018 Ağustos ayı üzerinden kaç yıl geçerse geçsin bizler için hep aynı duyguyu hatırlatacak. Mart ayında Yonghwa ile başlayan ve bu ay son üyemiz olan Jonghyun'u uğurlamamız ile pekişen özlemimiz katlanarak artıyor. 

Bu nedenle tüm üyeleri askerde olan biz BOICE'lar için bu ayın temasını en uygun duygumuzdan seçtik. Özlem biz BOICE'ların uzak olduğu bir duygu değil elbette. Onları tanıdığımız ilk günden beri ülkemizde görmek için özlem çektik, yeni albümlerini beklerken özledik, konserlerini beklerken özledik, dizilerinde bir sonraki haftayı beklerken özledik. Hani derler ya yanımdayken bile özlüyorum diye biz onları izlerken bile özledik. 

Bir insanın sevgisi ne denli büyükse özlemi de o denli ağır olurmuş, CNBLUE'yu tüm kalbi ile seven bizler için bu özlem büyüdükçe büyüyor. Ancak biz biliyoruz ki onlar da bizi özlüyorlar, geri döndüklerinde kendi özlemlerini bizim özlemimizi sırtlayıp bize onları daha çok sevmemiz için sayısız sebep sunacaklar. Öyleyse hasretle beklediğimiz bu günlerde CNBLUE'nun özlem temalı şarkılarından bir liste sunalım sizlere ^^ Umarız keyifle dinlersiniz.

1. Yağmura Karışan Gözyaşları: Teardrops In The Rain
Söz&Müzik: Shusi, Thomas G'Son
Bulunduğu Albüm: Now or Never

Yıldızlara bakarak dilek tutuyorum. Tekrar bana dönmeni diliyorum. Sizlerin de duygularını yansıtan sözler değil mi bunlar? Hiç özlediğiniz birini düşünerek yağmur altında ağlayarak yürüdünüz mü? Tüm hayalleriniz düşen damlalarda yerde biriken sularda gözlerinizden düşen yaşlarda can bulur. Bir anda dört bir yanınız düşlediğiniz hayallerle dolar. Hissettiğiniz acılar suya karışır, sırılsıklam ıslanırken kimsenin hissedemediğini düşündüğünüz o acıları sizi çevreleyen su damlacıklarına karıştırmaya çalışırsınız. Yağmur altında akıtılan gözyaşları özlemin en saf en duru halidir. Bu nedenle ilk olarak gitaristimizin eşsiz sesiyle süslediği bu özel parça ile başlıyoruz.

2. Tekrar Buluşuncaya Dek: Eclipse
Söz: CUL
Müzik: Jonghyun, RYO
Bulunduğu Albüm: The Way

Biz susalım da her an aynamız, ışığımız, yüreklerimizin sesi olan CNBLUE şarkıları ile konuşsun. Seninle tekrar buluşacağımız güne kadar hayalini kuracağım. O günün vaadi sonsuzluğa bir işaret. Bir gün kesinlikle yeniden buluşacağız. O güne gelene kadar gölgene sığınacağım. Hüzünlendiğini görmek istemiyorum. Işığının kaybolduğunu görmek istemiyorum. O gün gelene kadar seni korumak istiyorum.

3. Vedalara Yer Yok: Don't Say Goodbye
Söz: Yonghwa
Müzik: Yonghwa, RYO
Bulunduğu Albüm: Re-maintenance

Don't Say Goodbye, şüphesiz ki 2018'de aldığımız en harika hediyelerden biriydi ama CNBLUE'nun aynı isimde muhteşem bir şarkısı daha var! 2011 yılında 'Elveda Deme' diye sesleniyorlardı bize 7 yıl sonra aynı sözlerle devam ettiler. Kaç yıl geçerse geçsin bu dileğimiz asla değişmeyecek. BOICE'lar için, CNBLUE için elveda diye bir kelime yok. Birbiri içinde karışmış yan yana iken bile birbirini özleyen bir bütün olarak bu mümkün değil. 

4. Hasretin Gözlemcisi: Love Rides The Rain
Söz: Han Sungho
Müzik: Jonghyun, Han Sungho
Bulunduğu Albüm: First Step

Ne demiştik yağmur da özlemek, gözyaşı dökmek başkadır. Love Rides The Rain'de de CNBLUE bunu hatırlatıyor bize. Her yağan yağmurda hasretinle yanıyorum diyorlar. Yağmura karışıp sevdiğinin yanına düşmek bir birkaç saniyelik anda da olsa onu görmek isteyecek kadar çok sevmek... Bir sevgiliye olan özlemi belki de en iyi anlatan parçalardan biridir Love Rides The Rain. Sözleri bilmeseniz bile içinize işleyen o melodi size o hasreti, aşk acısını ve çaresizliği tek başına anlatmaya yetiyor da artıyor bile. Tema özlem olunca bu şarkıyı listeye almazsak olmazdı.

5. Özlem de Sadece Bir Duygu: Feeling
Söz&Müzik: Yonghwa
Bulunduğu Albüm: Come On

Feeling zaman içinde evrimleşen şarkılarımız arasında efsanelerden biri. Biliyoruz ki hiçbir CNBLUE şarkısı stüdyo kaydı ile aynı ilerlemiyor grubumuz her canlı performans için şarkıların onlarca düzenlemesini yapıyor. Ancak Feeling her düzenlemede içimizdeki özlemi daha da yüzeye çeken bir parça. İster piyano ile balad bir giriş olsun ister Between Us'da ki gibi hepimizi şaşırtacak dinamik bir versiyonu olsun 'sadece bir duygu' olan o his tüm bedenimizi hatta tüm evreni sararak bizi içine hapsediyor. İşte tüm evreni tek bir hisse dönüştüren o muhteşem parça

6. Her Şeye Rağmen Sevmek, Her Şeye Rağmen Özlemek: Blind Love
Söz&Müzik: Jonghyun
Bulunduğu Albüm: Blind Love

Şarkımız "Ne kadar uzak olursak olalım seni seveceğim" diye başlıyor. Sanki biz Türk Boice'lar için söylenmiş gibi değil mi? Uzaklarda da olsa, özlemekten sevmekten ve beklemekten asla vazgeçmeyenlerin öyküsü Blind Love...Öyle bir şarkı ki içinde birçok duygu barındırıyor. Aşkın en derinini hissediyorsunuz mesela ve bu büyük aşk için gerekli cesareti görüyorsunuz. Beklemekten yorulmayacak kadar sabırlı olunması gerektiğini fark ediyorsunuz ve özlüyorsunuz. Şarkıyı her dinlediğinizde mutlaka birilerini özlüyorsunuz. Kalp atışlarınıza imza atan kim varsa bu şarkı ile burnunuzda tütüyor. Biz bu gün üyelerimiz için dinliyoruz bu şarkıyı

7. Giderken Özlemek: Hold Me
Söz: Yonghwa
Müzik: Yonghwa, Han Seung Hoon
Bulunduğu Albüm: Colors

Erkekler yalan söyler, kadınlar da yalan söyler. İnsanlar nefret eder, hayatının kalanı olmasını istediği insanlara elveda der ama nefret ettikleri bu kişilere sarılmak ister bir tek kalplerine yalan söyleyemezler. Giderken kalmak isterler. Bir parçaları hep eksiktir, yanlarında olmasa da, hiç sesi çıkmasa da, her anında tek duydukları ses onlarındır. Özlerler, giderken de kalırken de gülerken de ağlarken de. Nefret de etseler sevseler de hep özlerler. Özlediğimiz kim varsa sıkı sıkı sarılma isteğimizi uyandıran şarkımız Hold Me

8. Birlikteysek  Güçlüyüz: Stay With Me
Söz: Jungshin, ume
Müzik: Jungshin, Kim Jae Yang, Park Hyun Woo
Bulunduğu Albüm: Euphoria

Eğer yanında biri varsa düşersen elini uzatacak, ağladığında gözyaşlarını senin için silecek, güldüğünde gülümsemenin ışığını artıracak neleri kaybedersek edelim kendimizi asla kaybetmez bu koca dünyada asla yitip gitmeyiz. Karanlıklar aydınlığa çıkar ve biz bir daha hiç düşmeyiz. Yeter ki yanımızda birisi olsun... İşte o biri için söylenen muhteşem bir şarkı Stay With Me! Biz daima CNBLUE ile kalıp onların karanlıklarına ışık tutmaya söz verdik onlar da sonsuza dek yanımızdaki kişiler olarak kalacaklar!

9. Özleme Yazılan Mektup: Letter
Söz&Müzik: Yonghwa
Bulunduğu Albüm: Feel 5 "Y"

Eski ama asla eskimeyen bir gelenektir mektup. Özlemimizi, sevgimizi katarak yüreklerimizin kalem aracılığı ile kağıda geçmesini sağlarız. Her harf her kelime kağıda işlendikçe yüreklerimizdeki o kişiyi düşünerek hareket eder bedenimiz. Okundukça da sevdiğimizin izlerini takip eder yazarken kağıda sinen kokusunu duymaya çalışırız. Mektup iki kalp arasındaki sarsılmaz köprüden geçerek ulaşır birinden diğerine... Bu mektup da özlemiyle yanıp tutuştuğumuz liderimizin kalbinden çıkarak bizlere ulaştı!

10. Durdurulmaz: Can't Stop
Söz&Müzik: Yonghwa
Bulunduğu Albüm: Can't Stop

Can't Stop'ın şüphesiz tüm sözleri insanın içine işler ama beni en çok etkileyeni "Bahar hala yokluğun gibi kokuyor" kısmıdır... O denli seversiniz ki bir anda kendi alanınızdan uzaklaşıp bir başkasının gününü yaşamaya başlarsınız. Döndüğünüz her yer de o vardır yokluğunda bile varlığı sizi esir eder. Onu sevmekten kendinizi alamaz sizi esir ettiği kafeste yaşamak zorunda kalır ama bundan asla şikayetçi olmazsınız. Tek bir kez sesinizi duyması umuduyla tüm ömrünüz boyunca ona seslenirsiniz... Yokluğunda bile onu bulacak kadar dünyanızın merkezine oturtmuşsunuzdur onu yanınızda olsa bile onu özlemekten başka bir şey yapamazsınız. Can't Stop bu ay için seçtiğimiz son şarkı dileriz sizler de bizim kadar keyifle dinlersiniz...^^

0 yorum:

Yorum Gönder