İMZA KAMPANYASI

Eylül Ayı Şarkı Seçimleri


Yazın boğucu sıcaklarını geride bıraktık. Yağmur, toprağın rahatlatıcı kokusu ve Jungshin! Evet Jungshin bizim için Eylül ayı gibi... Bunaldığınız anda serin bir meltem gibi sizi rahatlatır, yağmurdan sonraki o eşsiz toprak kokusu gibi içinizi huzurla doldurur. Jungshin grubumuzun biricik maknaesi, gönüllerimizin neşesi, mutluluk virüsümüz olarak girdi hayatlarımıza. Uzun boylu, utangaç, konuşmadan önce abilerine bakan bir genç adamdı ilk tanıdığımızda. 

Grubun en küçük üyesi olsa da diğer tüm üyelerle ilgilenen yoğun programlarından döndüklerinde onlara notlar eşliğinde vitaminler hazırlayan, ev işlerinde hepsinin arkasını toplayan o genç adam gözlerimizin önünde büyüdü. Utangaçlığını muhteşem çekiciliği ile attı. İnsanlarla kurduğu ilişkilerde bir bir kazandı kalplerini. Neden mi? Çünkü dünyaları sığdırsan da dolmayacak kadar büyük bir kalbe, o kocaman kalbinde bitmek bilmez bir sevgiye sahip... 

Dokunduğu her yeri çiçeklendiren o utangaç çocuk şimdi olgun, yakışıklı herkesin saygıyla baktığı muhteşem bir adama dönüştü. Şu an asker yolunu gözlediğimiz Jungshin'in doğum gününü onsuz kutlarken içimiz biraz buruk ama gurur dolu sevgi dolu dinleyebileceğimiz bir liste hazırladık! Umarız sizler de keyifle dinlersiniz~~!!

1. Aşkın En Saf Hali: Daisy
Söz: Jungshin
Müzik: Jungshin&Yonghwa
Bulunduğu Albüm: Colors

Jungshin, şarkı söylemede yetersiz olduğunu düşünür bu yüzden kendini çok baskı altında hissederdi. Şu an birçoklarınızın buna itiraz ettiğini duyabiliyoruz ama bu durum Jungshin için rahatsız ediciydi. Kendisini geliştirmek için çok çalıştı, çok çabaladı ve bir gün Colors albümü tanıtıldığında albümde Jungshin'e ait bir şarkı olduğu söylenildi. Bizim minicik maknaemizin yaptığı şarkı bir albüme alınmıştı. Colors tanıtımları unutuldu hepimiz heyecanla Jungshin'in şarkısını bekliyorduk ve değdi de beklediğimize. Daisy bu listede olmazsa olmazımız olacaktı elbette. Bir papatya kadar naif Jungshin'imizin gönülleri fetheden şarkısı...

2. Sensiz Olmaz: Without You
Söz: Jungshin, Kim Jae Yang
Müzik: Jungshin, Han Seung Hoon
Bulunduğu Albüm: Blueming

Without You belki de sonbahara girdiğimiz bu ayda dinlemesi en güzel şarkılardan biridir. Umutsuzca aşık olduğu kişiye sensiz olamam diye haykıran bir aşığın sözleri... Yonghwa ve Jonghyun'un muhteşem uyumlu sesleri ile birleşince etrafınızda uçuşan sarı yapraklar eşliğinde bir şölene dönüşüyor... Jungshin'in bir Kore albümünde ilk kez yer alan şarkısı Without You'yu ilk dinlediğinde maknaemizin bu duygulu sözleri ve müziği ile başı dönmeyen çok az kişi olduğunu iddia ediyoruz!

3. Yanımda Olursan Korkmam Hiçbir Şeyden: Stay With Me
Söz: Jungshin, ume
Müzik: Jungshin, Kim Jae Yang, Park Hyun Woo
Bulunduğu Albüm: EUPHORIA

Artık bir albümde Jungshin şarkısı görmek bizim için şaşırılacak değil heyecanla beklenilen bir durum haline gelmişti! Japonya çıkışlarının 5 yılını kutlamak için hazırlanan bir albüm olan EUPHORIA için oldukça uygun bir şarkıydı. Sen yanımdaysan hiçbir şeyden korkmam, düşsem bile yitip gitmem. Bizim Jungshin için, CNBLUE için söylemek istediğimiz tüm sözleri birleştiren maknaemiz müziğiyle de bizi cezbeden bir şarkı haline getirmişti duygularımızı... Şimdi  Stay With Me dinleyerek gün ışığımızı bekliyoruz.

4. Mevsimlerden Aşk: Manito
Söz: Jungshin, Yonghwa
Müzik: Jungshin, Han Seung Hoon, Ko Jin Yeong
Bulunduğu Albüm: 7℃N

2017 yılının ilkbaharıydı. Bizler yine bir Jungshin şarkısı ile heyecanlanmıştık. Bu kez nasıl bir beste olacaktı, Manito ismi bile bizleri heyecanlandırmıştı ve baharın doğuşu havada dolaşan aşk kokuları ile uyum sağlayıp sevgi dolu bir kalpten çıkan Manito hemen dillerimize dolandı. Rahatlatıcı müziği ile gözlerimizi kapatıp pembe bulutlarda yürüdüğümüzü hayal etmek o kadar kolaydı ki. Sözler ise insanın yüzünde silinmeyen bir gülümseme bırakacak kadar masumaneydi. 2017 yılı Between Us turunun en can alıcı performansı olacak kadar muhteşem bir şarkıydı Manito. Daha da önemlisi maknaemiz bir kez daha müziği ile kendini ispatlamış o gece gündüz çalışmaları gökkuşağı gibi tüm dünyanın hayranlığını kazanmasını sağlamıştı.

5. Kabul Edecek Misin Kalbimi?: Confession
Söz: Kim Yoo Kyung
Müzik: Oh Joon Sung
Bulunduğu Albüm: Cinderella & Four Knights OST Part 9

Jungshin, muhteşem bir bas gitarist, duygu dolu bir müzisyen kimliğinin yanında olağanüstü bir oyuncu da aynı zamanda! Peki hem oyuncu hem müzisyen kimliği birleşirse? İşte Cinderella & Four Knights'da bu rüya birleşime şahit olduk. Dizinin en küçük kuzeni Kang Seo Woo'nun aşkını itiraf etmek için hazırladığı şarkı Jungshin'imizin sesi ile büyülü bir itirafa dönüştü! Diziyi bilmem ama BOICE olmayan birçok kişi bile bu şarkı ile kalplerini Jungshin'e kaptırdı bile ^^

6. Harika Bir Hayatım Var Ama Neden Yalnızım: I Want To Fall In Love 
Şarkının Asıl Sahibi: Kim Jo Han
Jungsh'in Performansı: M COUNTDOWN 

Jungshin'imiz M COUNTDOWN'da sunuculuk yapacaktı, sunuculuğunun ilk günü sahneye çıktı. Kim Jo Han'ın o muhteşem şarkısıyla seyircilerin karşısına çıktı. Jungshin'imizin cover'ı, izleyicilerin fanchartları sahnede heyecanla ama bir o kadar da güvenle duran bas gitaristimiz... Jonghyun aynı şarkıyı coverladığında ona "Bu şarkı benim" diye takılan Jungshin'imizin listesi için I Want To Fall In Love olmazsa olmazdı değil mi?

7. Sonsuza Dek: Young Forever
Söz&Müzik: Yonghwa
Bulunduğu Albüm: Blueming

Gelmiş geçmiş en büyük BOICE olan Jungshin'imizin doğum gününde en sevdiği şarkıyı listesine almazsak bizi sopayla kovalar muhtemelen XD Jungshin'e ne zaman bir şarkı önermesi istense Young Forever der çünkü sonsuzla verilen bu sözün her yerde çalmasını her yerden duyulmasını istiyor! Biz de ona söz veriyoruz sonsuza dek seninle CNBLUE ile kalacağız.

8. Aptal Gibiyim: I Guess You Don't Know
Şarkının Asıl Sahibi: M Signal
Jungshin'in Performansı: Thank You My Son

Üniversiteye girmeye çalışırken çekilen sıkıntılar, aile ilişkileri ve bunlarla nasıl baş edileceğini konu alan mini televizyon sineması Thank You My Son'da rol alan Jungshin'imizin bardaki performansını anımsıyor musunuz? M Signal'in, Heartstrings sayesinde akıllarımıza kazınmış muhteşem şarkısı I Guess You Don't Know'u bir kez daha Jungshin'den dinleyelim.

9. Adımlarım Sana Taşıyor Beni: Footsteps
Şarkının Asıl Sahibi: Emerald Castle
Jungshin Performansı: BOICE Cafe LJS

Performans için her ne kadar bu seneki Kore hayran buluşmasını vermiş olsak da Footsteps Jungshin ile anmamıza yetecek kadar çok kez onun tarafından seslendirildi. Sketchbook'da başlayıp hayran buluşmalarında devam eden bu güzel şarkıyı bas gitaristimizden dinlerken içimizden onlarca duygu aynı anda geçiyor.

10. Sonbahar Mektubu: Autumn Letter
Şarkının Asıl Sahibi: Kim Min Ki
Jungshin'in Performansı: My Daughter Seo Young

Jungshin'imizin ilk dizisiydi My Daughter Seo Young. Ekranlara geldiği andan itibaren çokça sevilmiş, büyük bir başarı elde etmişti ve biz ilk kez maknaemizi ekranda şarkı söylerken izlemiştik. Annesi için şarkı söyleyen evin küçük oğlunu izlerken her birimiz kendi çocuğumuz bize şarkı söylüyormuş gibi hissetmişti. Bugün de bu kısacık ama çok özel anı hatırlamadan geçmeyelim ve bu ay ki listemizi bu sevimli an ile sonlandıralım! ^^ Dileriz sizler için seçtiğimiz listeyi beğenerek dinler ve Jungshin'e olan özleminizi biraz olsun dindirirsiniz. Gelecek ay bambaşka bir liste ile görüşmek üzere ^^0 yorum:

Yorum Gönder