İMZA KAMPANYASI

(Röportaj) Japon Best Albümü "OUR BOOK" HakkındaBu, CNBLUE'nun Japonya’daki faaliyetler, Yonghwa ile görüşme ve gelecekteki beklentiler hakkında ki en son röportajıdır!

Soru: Lütfen bana çıkışınızdan bu güne kadar olan şarkılardan oluşturulmuş Japonya’nın en iyi albümü "Best of CNBLUE / OUR BOOK [2011-2018]"den bahseder misiniz?

JH: 19 şarkı ....Çok fazla şarkı var. Albümlerin çıkış parçalarının birleşimi oldığu için “Vay canına” diyebilirsiniz. Bu güzel bir albüm.
MH: Yayınlanan önde gelmiş tüm şarkıları içerdiğinden, bazı hayranların eski zamanları anımsadıklarını, en iyi albümü dinlediklerini ve şimdiye kadar ki turları hatırladıklarını düşünüyorum. Bu sadece şarkıları dinlemek değil, bunun ötesinde bir şey ve birçok şarkının bir arada olması bence çok anlamlı, bizler bir süreliğine uzaklardayken sizlerin bu albümü dinleyerek bizleri bekleyecek olmasını düşünmek beni mutlu ediyor.

Soru: Yeni şarkı “Don’t Say Goodbye” ı ne zaman yazdınız? Bu şarkıyı dinlerken ki hislerin neydi?

JH: Bu yıl Ocak ve Şubat aylarında yazıldı. Yonghwa hyung'un bir sonraki albüme almak için uğraştığı şarkıya Ocak ayında sözleri yazılarak ortaya çıkarıldı. Bence şarkı şu an bize yakışıyor.
MH: Bence şu anki durum üzerinde etkisi olan bir şarkı. Şarkının sözleri, ritmi ve genel itibari ile harika bir şarkı olduğu için, "gülümseyerek veda et" tarzı bir şarkı oldu ve bence çok iyi oldu.
JS: Yonghwa hyung önceden askere gitmesinden sonra  ilk kez üç üyenin katıldığı bir hayran buluşmasında bu şarkı hayranlarımıza sunuldu. Şarkının sözleri hislerimizle aynı olduğu için, CNBLUE'yu bekleyen tüm hayranlar ile paylaşılabileceğini düşünüyorum. Çünkü harika bir şarkı, bence CNBLUE'nun "gülümseyerek veda et" düşüncesini iyi bir şekilde yansıtıyor. 


Soru: Lütfen bize albümdeki en etkileyici şarkıyı ve nedenini söyler misiniz?JH: Gitar çalmak için "Where you are" ve "Radio". Şahsen, en sevdiğim şarkı "Blind Love". Bu şarkıyı canlı performansta çalarken, tüm hayranların hep birlikte şarkıya eşlik etmesini seviyorum.
MH:"Supernova" en etkileyici şarkı. Supernova (2015 ARENA TOUR ~ Be Supernova) turu DVD'de izlense bile çok havalı. "Supernova" kelimesi ve şarkıların atmosferi birbirine uyuyor ve ben bu şarkıyı turda çaldığımda, salon karanlık iken hayranlarla şarkıyı söyledim.
JS: "In My Head" en etkileyici şarkı. Japonya'daki ilk çıkış şarkısıydı. "Lady" temelinde en eğlenceli şarkı. "Glory Days" çünkü şarkının sözlerini seviyorum. Canlı performansta ise en heyecan verici “Radio”.

Bir baterist olarak, çalması en kolay, en zor ve çalmaya en değer şarkılar hangileri?


MH: “In My Head.”  Bu şarkı, hayranlarla birlikte olmanın vermiş olduğu en güçlü hisse sahip şarkı. “Puzzle” ise çalması kolay ve ilginç bir şarkı. En son çıkan “Don’t Say Good Bye” ise en zor olanı. Best of CNBLUE albümünde yer almamasına rağmen çalması en güç şarkılardan biri, “Young Forever” ise çalmaya en değer şarkılardan biri.

Yeri gelmişken canlı performanslarda, Yong Hwa çokça JungShin’e sataşıyor.

JS: Kendimi baskı altında hissediyorum (Gülüyor). Aslında bunu seviyorum, fakat bunun için herhangi bir karşılık vermek için plan yapmıyoruz. Her ne kadar dans hariç her şeye karşılık versem de, Zepp Tur’ da(2013) – Lady-'de One More Time'da dans etmeye zorladığımda bir sorun yaşamıştım.(Gülüyor).

Kimin dış görünüşünün daha çok değiştiğini düşünüyorsun?

JH: Ben, YongHwa ve JungShin çok değişmedik. Bence MinHyuk gençken şimdikinin aksine çok zayıftı, ama şimdi fiziği daha iyi ve bu iyi hissettiriyor. (Gülüyor).

Kısa bir aradan sonar nasıl bir CNBLUE olarak dönmek istiyorsunuz?

JH: Ben bir müzik grubunda olmaktan çok memnunum. Eğer bir dansçı olsaydım, yaşlandığımda dizlerim ağrıyor olurdu, ancak müzik aletlerini 40’lı, 50’li yaşlarında dahi olsan kullanabilirsin.
MH: Yükümü azaltma zamanı.  Gelecekte, hem zihinsel, hem de kişisel olarak kendimi geliştirmek istiyorum. 30’lu yaşlarımda daha uygun bir müzik grubu olmak istiyorum.
JS: 4 kişi ile tekrar çalışabilmek hayalim. Geçtiğimiz yılın sonunda Starting Over turnesinin uzantısı gibi bir tur yapmayı umuyorum, bu yüzden yokluğumdan rahatsızlık durmuyorum.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Kaynak: @coffeecaramello
Çeviri: starlitnight

0 yorum:

Yorum Gönder