İMZA KAMPANYASI

Ekim Ayı Şarkı Listesi


Sonbaharı iyiden iyiye hissettiğimiz bir ay Ekim! Hani diyor ya Can Yücel ben her bahar aşık olmam ama her bahar gitmek isterim diye... Ekim de öyle bir ay işte kışa geçişte insanın kaçası geliyor bir yerlere. Yazın cıvıl cıvıl havasını bir anda kışın soğuk kollarına bırakırken, yağmur bulutları seni hiç yalnız bırakmazken bu boğucu ortamdan uzaklaşmak istersiniz. İşte biz de tam da bu sebepten ötürü bu ayın konseptine 'seyahat' dedik.

Ama bu sadece bir yerden bir yere çıktığımız bir seyahat olmayacak. Hayallerimiz arasında dolaşacağız birlikte, zamanlar arasında seyahat edeceğiz. Çocukluğumuza döneceğiz biraz. Mutluluk bulutlarında zıplayacak, hiç büyümemeyi dileyeceğiz sonra büyürken hayatımıza katılan güzellikleri anımsayıp gülümseyeceğiz. Belki biraz sızlayacak içimiz yolda çektiğimiz acılarla ama yine de gülümsemek için bir sebep bulacağız! Hazır mısınız? Dileriz sizleri güzel bir seyahate çıkarabiliriz ^^

1. Olmayan Ülkeye Yolculuk: Dream Boy
Bulunduğu Albüm: Ear Fun
Söz: Han Sung Ho, Han Seung Hun
Müzik: Yonghwa, Kim Jae Yang

Hatırlar mısınız Peter Pan diye bir kahramanımız vardı küçükken. Gözlerimizi kapattığımızda onun olmayan ülkesine giderdik. Orada hepimiz çocuk kalır asla büyümezdik. Maceradan maceraya koşardık asla büyümeyen çocuk Peter Pan ve minik perisi Tinker Bell ile. O zamanlar hep masum ve mutlu rüyalarımız vardı. Aslında Peter Pan gerçekten var! İçimizde bir yerlerde saklıyoruz onu. Ne zaman bunalsak kaçmak istesek kocaman bedenlerimiz içinde, kapatıyoruz gözleri ve hiç büyütmediğimiz o parçamıza bırakıyoruz yerimizi. Kimileri büyütmedikleri ve Neverland'a gönderdikleri bu çocukluklarını çok derinlere saklasa da bugün hep birlikte oraya seyahat edeceğiz. Hadi hepiniz kapatın gözlerinizi ve uzanın gökyüzüne. Bulutları yakalayıp ardındaki olmayan ülkeye ulaşacak büyümeyen çocukluğumuzu bulup birlikte oynayacağız!

2. Gülümseyen Bir Çocuk Işıldayan Bir Dünya: Like A Child
Bulunduğu Albüm: Can't Stop
Söz&Müzik: Yonghwa

Madem büyümeyen çocukluğumuzu bulduk bırakmayalım onu biraz daha bakalım ona! Ne demişti liderimiz "Bir çocuğun gülümsemesi eritir buz tutmuş bir şehri" Geleceği aydınlatmak için gülümseye başlayalım o zaman çünkü çocukluğumuza bir seyahat gerçekleştirdik. Gördüğü kabus ile korkmuş ve tüm hayallerini unutmuş o çocuğun elini tutalım ve tüm dünyaya dolacak bir melodiyi serbest bırakalım. Bu yolculuktan döndüğümüzde mutluluğun ışıldadığı bir dünya bulmak için gülümsetelim o çocuğu! 

3. Özleme Yolculuk: When I Was Young
Bulunduğu Albüm: 7℃N
Söz&Müzik: Jonghyun

Hatırlıyorum da ben 9 yaşlarında falandım. Kim yaşımı sorsa 10 derdim. Annem ne zaman sen dur daha küçüksün dese ona inat yapardım çünkü büyümüştüm! Sabahtan akşama kadar sokaklarda oynar, dizlerim her an kanar yüzümde her an ağaç dallarının çizik izleri olurdu hatta mahallenin camlarında çamur izleri bırakmanın haklı gururunu yaşardım ama ben büyüktüm artık çocuk değildim! Kardeşimle birlikte süzülen bulutların şekilleri için kavga ederdim en büyük derdim bisikletimi kardeşimle paylaşmak zorunda kalıyor olmamdı. Sizler de tanıdık geldi değil mi? Özlediniz mi? O zaman şu an yüzünüzde oluşan gülümsemeyi hiç bozmayın ve başlasın zamanda yolculuğumuz!

4. Nasihatlere Hasret: Show Me More
Bulunduğu Albüm: Sparkling Night
Söz&Müzik: Jonghyun

Aramızda hala ilk gençlik döneminde BOICE'larımız olduğu gibi yetişkin birçok BOICE'un da varlığını inkar edemeyiz. Bizler bile ekibimiz içinde kaç gelin çıkardık bugüne kadar. Anne olduk mesela. İlk kez teyze olduğumuz zaman herkeste bir bayram havası vardı hatırlıyorum da hepimiz coşkuyla teyze ha diye geziyorduk sonra genişledik. Minik minik birçok BOICE'umuz oldu göz açıp kapayana kadar büyüdük. O kadar büyüdük ki nasihat alırken nasihat veren kişi konumuna geldik. Geldik gelmesine ama başkalarına nasihat verirken kendimizi unuttuk. Bize söylenenleri yapmayı unuttuk bazen. Büyüdükçe aldığımız öğütler uzaklaştı. O zamanlar sığınan bizken bize sığınılmaya başlandığında onların da yükünü sırtlanmaya başladığımızda sonbaharlarımız daha yağmurlu geçmeye başladı. İşte şimdi bir yolculuğa daha çıkıyoruz bu nedenle. Bir babanın nasihatlerine sığınıyoruz orada biraz dinleniyoruz. Unuttuğumuz o nasihatleri yeniden hatırlıyoruz! 

5.  Aşkın Sancılı Anısı: Cold Love
Bulunduğu Albüm: Can't Stop
Söz&Müzik: Yonghwa

Çocukluğumuza ait yolculuğumuzda eminim hepiniz demiştir keşke hiç büyümeseydik diye ama öyle olmuyor. Büyüyoruz. Zamanı kısa bir an durdursak da akmaya devam ediyor. Bizim masum kalplerimiz bir başka kalbe değiyor. Bu sıcaklığı daha önce hiç hissetmediğimiz için başımız dönüyor. Aşkın sıcacık kolları arasında bu sıcaklık hiç bitmeyecek gibi alışıyoruz ve unutuyoruz kalbimizin yalnızken de atabildiğini ama bazen işler umduğumuz gibi gitmiyor ve sıcaklığa alışmış kalbimiz yalnız kalıyor. O kadar alışmışız ki aşkın o sıcacık kucaklamasına bir anda buz tutuyor kalbimiz. Nefes bile alamıyor günden güne bir çiçek gibi soluyoruz. Bu kez soğuyan bir kalbe yolculuğa çıkalım mı? Büyümek zaman zaman acılı olsa da bizi güçlü kılan da bu acılar değil mi? Sizlerin de sancılı bir aşkınız oldu mu? Olmadıysa bile bu yolculukta hissedecek ve dönüşünüzde yeni bir deneyimle daha güçlü olmanın bir yolunu bulacaksınız!

6. Zamanda Bir Yolculuk: Time Machine
Bulunduğu Albüm: Metropolis
Söz&Müzik: Jonghyun

Aşk dedik, dönelim dedik o zaman Jonghyun'un zaman makinesinde de bir yolculuk daha şart oldu! İz bırakan bir sevgilinin peşine takılıp zaman makinesinde dolaşmak istediniz mi hiç? Geriye dönmek yeniden denemek yeniden aşık olmak yeniden mutlu olmak! Zamanlar arası bir yolculuğa çıkıp hataları telafi etmeye çalışmak ya da pişmanlığını duyduğunuz fırsatlarla yeniden yüzleşmek peki? Olmayan yoktur değil mi? Öyleyse buyurun Kaptan Gamze'nin zaman makinesine ve çıkalım zamanlar arası bir yolculuğa!

7. Sayfalar Değil Dünyalar Arası Yolculuk: BOOK
Bulunduğu Albüm: Stay Gold
Söz: Yonghwa
Müzik: Yonghwa, Han Seunghoon, Albi Albertsson, Justin Reinstein

Yolculukların en güzeli belki de bir kitaba yapılanıdır! Sayfaların kokusu burnunuza geldikçe sizin bir şey yapmanıza gerek kalmadan o koku sizi alır götürür yeni bir dünyaya! Kahraman sizi elinizden tutup hiç bilmediğini diyarlarda dolaştırır, binlerce hayata ulaştırır. Kitaplar icat edilmiş en özel zaman makineleridir. Onlarca, yüzlerce yıl öncesinden tutun da geleceğe kadar her yere ulaştırır sizleri! Book'da bize bu yolculuğa çıktığımızda eşlik edecek bir parça olacak! Eğlenmeyi unutan yanımız için yeniden açalım kitaplarımızın kapaklarını!

8. Önce Kendini Eğlendir: Holiday
Bulunduğu Albüm: Colors
Söz&Müzik: Yonghwa

Eh sizinle yolculuğa çıkacağız dedik, seyahat edeceğiz, kaçacağız biraz dedik Holiday olmadan bu tatilin keyfi çıkar mı? Herkesin iyi olduğu bir şeyler vardır yeter ki üzerinde çok düşünmesin! Bir şeyde iyi olmak için çok odaklandığımızda, ondan keyif almak yerine sadece düzgün yapmaya çalıştığımızda her birimiz hatalar çukuruna düşeriz. Elbette elimizden gelenin en iyisini yapacağız elbette çok çalışacağız ama bunu kendimizi yıpratarak, kendimizden ödün vererek yapmayacağız! Kendimizden vazgeçtiğimiz anda kaybederiz bu nedenle önce kendimizi eğlendireceğiz. Yaptığımız işten zevk aldığımız an her gün bir tatile dönüşür, her gün bu keyifli yolculuk sil baştan başlar! O zaman hadi bu kez de yaptığımız ne varsa ondaki keyifli anları bulmak için bir yolculuğa çıkalım!

9. İç Dünyana Yolculuk: Royal Rumble
Bulunduğu Albüm: Euphoria
Söz&Müzik: Yonghwa

Zamanlar arasında dolaştık, zaman makinelerine bindik, bulutlara uzanıp olmayan bir ülkeye gittik. Çocukluğumuzun gözlerindeki yaşı silip yeniden nasihatler dinledik ama hiçbiri kendi içimize yapacağımız yolculuk kadar uzak değildi. Olmayan bir ülkeye gitmek bile şu anki halinde iç dünyana girmek kadar zor değildi. Kendi içimizde yaptığımız yolculuk nedense hep en zorudur. Görmek istemediklerimizle yüzleşir, korkularımızı karşımıza alırız. Kaçamayız da üstelik oradan! Yorgunluklarımız, acılarımız, yalnızlıklarımız gölgelerden çıkıp çöreklenir üzerimize ama bir kez onlarla yüzleştik mi o dövüş ringinin galibi biziz! Bugün ertelediğimiz o yolculuğu yapalım. Kendi dövüş ringimize çıkalım ve içimizi kemiren her şey ile yüzleşelim! 

10. Yansımalarda Saklı Mutluluk: Mirror
Bulunduğu Albüm: Stay Gold
Söz: Yonghwa
Müzik: Yonghwa, Kim Jieyang, Bitcrusher, Bob Sacamano

Kendi içimize yolculuk dedik ya hadi biraz daha devam edelim buna! Bakın ne diyor Mirror aracılığı ile Yonghwa bizlere.

"Bahaneler uyduruyorum
Gözlerimi kapatıp yaşıyorum hayatımı
Daha fazla dayanamıyorum
Ama bir dakika durup düşünebilseydim
Ve açsaydım gözlerimi bulmak için
Limitine ulaşmış birilerine
Uzatabilirdim elimi
Bir ayna gibi davranabilir çünkü kalp"

Kendi içimize yolculuk sadece bizim için bir kurtuluş olmayabilir! Kapalı olan gözlerimiz açıldığında kalbimizdeki yükleri paylaşabileceğimiz birilerini bulup onlara el uzatabiliriz! Mutluluğu birbirimizin aynalarından yansıtarak gönderebiliriz dünyaya! Mutluluk yansıması güneşten daha çok ısıtır dünyayı, daha fazla aydınlatır! Yüzleşmekten korkmadan ilerleyelim! Her zaman hep birlikte ve mutluluğumuzu yansıtalım birbirimizin kalp aynalarımızdan ^^

0 yorum:

Yorum Gönder