İMZA KAMPANYASI

Turkish Boice ile CNBLUE Söyleşisi - 39: Semra (semraduman4)


1. Merhaba.... Bize biraz kendinden bahseder misin?

Merhabalar ben Semra. 3.sınıf üniversite öğrencisiyim. Yaklaşık 5,5 senedir Boice’um. Voleybol oynamak benim için bir tutku.

2. CNBLUE'yu ilk ne zaman keşfettin?

O zamanlar 9. sınıftaydım. Bir dizicimiz vardı You Have Fallen For Me de Min Hyuk’un sevimli sahnelerini izletiyordu ilk orada gördüm. Sonra diziyi izledim. Lee Shin karakterine vuruldum her Boice gibi. Araştırmalar derken gerçekten de grup olduklarını öğrendim orada mutlu fan girl hikayem başlamış oldu.

3. CNBLUE'yu sevme sebebin nedir?

İşte o zor soru. Ben hep band gruplarının müziğini sevmişimdir. Gitar sesleri özellikle. Ama hiç bir grubu araştırma isteği duymamıştım. Onların müziği hem çok iyiydi hem aralarında ki iletişimin samimiyetini yüzlerinde görebiliyordum ve Korece olması da onları bana özel bir müzik haline getirdi benim için aslında. Zaman geçtikçe konser performansları beni içine çekti, röportajlardaki sözleri konuşma biçimleri... Ffendi bir band grubu tam da aradığım şeydi ve daha iyisi olamazdı sanırım. Tabi görsellikten söz dahi etmiyorum.

4. CNBLUE'da olmazsa olmazın kimdir?

Ben Biassız Boice’um o yüzden...
5. CNBLUE'da favori çiftin kim? 

Busan brothers 😎6. CNBLUE'nun seni en çok etkileyen şarkısı hangisidir?

Yüz küsür şarkıdan seçmek çok zor. Ama bazı şarkılar dönem dönem bana güç verdi.   Try Again Smile Again gibi Change gibi. Antrenman yaparken Run, maçlardan önce Feeling, hüzünlü günlerde Love is... , anılara dönmek istediğimde Young Forever, kendimi bana özel hissettiren Star You, çocuklar için yazılmış en güzel şarkılardan Like A Child, CNBLUE’nun ve bizlerin yolculuğunu anlatan şarkı Glory Days. Şimdilerde Only Beauty ve ve işte buldum Be Ok! Size bir çok duyguyu aynı anda yaşatabilecek bir şarkı Be Ok!7. CNBLUE ile ilgili okuduğun ya da izlediğin her hangi bir şeyde seni en çok güldüren konu ne?

Konser diyalogları 😂 Her boşlukta mutlaka birbirlerine sataşıyorlar. 😂 En özgür hissettikleri alan olsa gerek dibine kadar saçmalayabiliyorlar. Mesela: 
2013 One More Time Arena Tour Japan 

Burda Jong Hyun’un gitardan dolayı karnı terlemişti 😅 o baya komikti bence


8. CNBLUE’yu tek bir kelimeyle nasıl anlatırsın?

Ahretlik (Arkadaş) Böyle yıllar sonra bir telefon açıp konuştuğunuzda bile sanki bir önceki günü konuşmuşcasına değişmeyen arkadaşlıklar vardır ya hep samimi hep orda sana kapısı hep açık. Benim için öyleler. Dertleştigin sana teselli veren dost. Aynı zamanda birlikte coşup eğlendiğiniz arkadaş.

9. CNBLUE'nun albümleri hakkında ne düşünüyorsun? Ve albümlerden favori albümün ve şarkısı hangisi?

Albümleri için gerçekten çok emek sarf ediyorlar ve kalitelerini koruyor üzerine yeni tarzlar da deniyorlar. Bence bu hem çok tecrübeli olduklarını gösteriyor hemde ilk zamanların tokluğunun en güzel meyvesi cesareti. CNBLUE’nun şarkıları yelpaze gibi ve her albümde bu yelpaze biraz daha genişliyor.

En sevdiğim albüm Can’t Stop ve bu albümde en sevdiğim şarkı Cold Love10. CNBLUE ile ilgili hiç hayal kurdun mu? Kurduysan bu hayalin nedir?

Eskiden Wattpad de hikaye bile yazdım 😅 KAMP adlı bir kitap. FNC'nin önüne kamp kurmalar, güvenlik görevlisinin boş anını kollayıp içeri sızmalar, prova odasında sürpriz üyelerle karşılaşmalar 🤣

11. Üyeler sürekli grandpa band olmak istediklerini söylüyorlar onların bu yaşlandıklarında bile sahnede kalma arzusu hakkında ne düşünüyorsun? Kendini grandma boice olarak hayal edebiliyor musun?

Onlar sözü başta söylemişler bile Dajukja diyerek. Bence onlar bunu gerçekleştirebilirler. Bu amaç doğrultusunda da hepsi askerde değil mi zaten ? Birlikte gidip birlikte gelecekler. Onların müziği bunu başarabilir ben Boice olmaya devam edeceğim. İnşallah o zamana teknoloji hayal edilen düzeylere gelirde bizde hologramlı konser izleriz 😇

*Peki Grandma Boice olduğunda da aynı bugünki aşkla sevecegine inanıyor musun?

Eski şarkıları dinleyip gençlik günlerime döneceğim birkaç dakika tebessüm etsem bana o hatıralar yeter gibi. İlk dinlediğim zamanlar 15 yaşıma daha girmemiştim bile belkide , şimdi 20 oldum. Şimdi bile eski şarkıları dinleyince duygulanıyorum, yaşantılarım ve bir kulaklık ötemdeki sesler yüreğimi sarıyor. Öyle bir his. Zannederim o yaşlarda dinleme sıklığım azalsa da duyduğum anda içim ısınacak. Çoğu konuştuğum Boice zor zamanlar geçirirken CNBLUE İle karşılaşmış. Hepimize teselli olmuşlar. Tekrar ayağa kalk tekrar dene diye kendi hikayeleri ile örnek olmuşlar. Bu yüzden şarkıcı hayran bağından çok daha fazlası var arada.

12. Turkish Boice’u ne zaman ve nasıl keşfettin?

Lisede Shawol arkadaşım vardı o CNBLUE'nun da bir hayran grubu olduğunu adının Boice olduğunu söyledi. Sonrada Turkish Boice var hatta sanırım o zamanlar popüler dönemiydi Turkish Boice’unda dimi? Sürekli boş vakitlerde röportaj okudum sizden.
Ben en çok sayfa düzenini sevmiştim. Tüm hayran siteleri karma karışık olurdu sizinki Min Hyuk gibi tertipli düzenli.

A.N/ O biraz da takıntılı olmamızdan sanırım hepimiz özenle seçilmiş gibi düzen hastasıyız her işimiz planlı olmasa uyuyamıyoruz 😅

13. Turkish Boice sayfasında en çok ne tür paylaşımlar ilgini çekiyor?

Eskiden program çevirileriydi sonra o koltuğu kaptırdı 😅 Ama şarkı çevirileri hala özel. En güzel performansları seçip alt yazılı izlememize yardımcı olduğunuz için teşekkürler. Ayrıca CNBLUE röpörtajları yada haberleri en çok ilgimi çeken paylaşımlar.

14. Turkish Boice adminlerine ‘’Şunu şöyle yapsanız daha iyi olur. / Bu böyle olsa daha güzel olur.‘’ vb. gibi önerilerin var mı? Varsa bunlar neler?

Hazır askerdelerken aralara kaynamış programların çevirisi olsa çok güzel olurdu. Hele son zamanda Yong Hwa’nın adalarda dolanırken ki doğal halleri. Ya da Jung Shin in fashion king programı, Min Hyuk, I live alone gibi gibi.  2010 da falan Eco Hause falan vardı hatta oralara kadar çeviri olsa ne kadar da güzel olurdu ama o kadarı da fazla sanırım 😅

A.N/ Hepsi listemizde merak etme! 😎

15. Son olarak; buradan bütün Boice’lara ve Boice olmayanlara söylemek istediğin bir şey var mı?

Boicelara ; CNBLUE’nun yokluğunda başka gruplara gönlünüz kaysa da sorun yok. 10. Yıl konserleriyle tekrar buluşalım !!! 

Henüz Boice olmayanlara; 4 harika genç delikanlının hayranlarını hiç hüsrana uğratmadan 4 karizmatik adama dönüşmesine hala şahit olma fırsatınız var. Onlarla tanışın hikayelerinizi ve şarkılarını dinleyin. 10. Yıl konserinde sizlerle de buluşalım 😇

Dileriz 10. yıl konser turlarının son durağı Türkiye olur ve burada coşkuyla kutlarız! Sevgili Semra söylediğin programların hepsi listemizde CNBLUE askerden dönene kadar bu listeyi tamamlamayı hedefliyoruz merak etme! Bizi özel alanına kabul ettiğin için çok teşekkür ederiz!!!

Bu ayın diğer röportajını okumak için tıklayınız!

0 yorum:

Yorum Gönder