İMZA KAMPANYASI

Yonghwa Kyung Hee Üniversitesi'ne Usulsüz Girişi Davasında Suçsuz Bulundu


9 Ekim'de FNC Entertainment, Yonghwa'nın doktora programına kabulünde ki usulsüzlük davası hakkında resmi bir açıklama yayınladı ve tamamen aklandığını bildirdi.

Bu yılın başında Kyung Hee Üniversitesi, aralarında Yonghwa'nın da bulunduğu birçok ünlünün özel muamele ile yüksek öğrenim programlarına kabul edilmeleri ile ilgili skandalların göbeğindeydi. Mart ayından 8 Ekim'e kadar savcılık ofisi tarafından araştırılan davada Kyunghee Üniversitesi'nden bir profesör kendi inisiyatifini kullanarak diğer sanatçılarla da aynı şekilde mülakat yapması gerekçesi ile suçlu bulundu ve on ay hapis cezasına çarptırıldı. (Haberi okumak için tıklayınız)

9 Ekim'de ise FNC Entertainment Yonghwa'nın aklandığında dair şu açıklamayı yaptı

"Merhaba biz FNC Entertainment'iz.

Sanatçımız Jung Yonghwa'nın doktora programına usulsüz kabulü davasına ilişkin bilgi vermek istiyoruz.

Bu yılın başlarında Jung Yonghwa tüm samimiyetiyle davayla ilgili soruşturmalarda işbirliği yaptı sonuçta savcılık Yonghwa'nın doktora programına kabulünde okulun işlerini engellemediği yargısına vardı ve suçsuz bulundu, Temmuz ayında Jung Yonghwa tüm suçlamalardan aklandı.

Dava boyunca Jung Yonghwa'nın doktora programında kabul edilişinde özel muamele kabul etmediği ispatlandı ve doktorası sayesinde kazanç sağlamasına yönelik birçok yanlış anlaşılamalardan aklandı. (Haberleri okumak için tıklayınız)"

Olayların çıktığı dönemde Yonghwa yeni başladığı bir televizyon programından kendi isteği ile ayrılmış (Haber için tıklayınız) ve resmi bir özür yazısı yayınlanmıştı (Açıklama yazısı için tıklayınız). Jung Yonghwa 5 Mart'ta başladığı acemilik eğitimini yüksek bir başarı puanı ile tamamladıktan sonra şu an 702. birlikte özel kuvvetler üyesi olarak askeri hizmetini yapıyor.

*Bu yazının tüm hakları turkishboice.com'a aittir. Siteden yazı çıkarmak veya alıntı yapmak kesinlikle yasaktır!*

Çeviri: unDineee

0 yorum:

Yorum Gönder