İMZA KAMPANYASI

Turkish Boice ile CNBLUE Söyleşisi - 41: Shinees Star (pilatin)
1)Merhaba.... Bize biraz kendinden bahseder misin? 

Ben pilatin. Yaklaşık 5 yıldır CNBLUE dinliyorum. CNBLUE fanartları yaparak üyelerin dikkatini çekmeye çalışıp bunu Shin'le başarmış bir boice taneciğiyim. 

A.N/ Sözü geçen çalışmalar yukarıda! Çok güzel değiller mi? Biz bayıldık dikkat çekmemesi mümkün değildi zaten ellerine sağlık! 😍 Paylaşmamıza izin verdiği için bir kez daha teşekkür ederiz ^^

2) CNBLUE'yu ilk ne zaman keşfettin? 

Bir gün otobüste eve giderken keşfettim desem yalan olmaz. Eskiden yeppudaa vardı orada çok konuşuluyordu. Orada dikkatimi çekmişti ve şarkılarından birini indirip dinledim. O zaman dinlediğim ilk şarkı "Robot" olmuştu. Açıkçası beğenmemiştim tarzımın biraz dışındaydı. Yinede dinlemeden kendimi alamadım ve eve gidene kadar defalarca dinledim. Eve gidince şarkı sözlerine bakınca o anda BOICE oldum. Herhalde 2013 son aylarıydı. O an "Demek böyle düşünen insanlarda var" dedim ve diğer şarkılarıyla beni içine çekti. Ben daha ne olduğunu anlamadan çoktan BOICE olmuştum. 


3) CNBLUE'yu sevme sebebin nedir?

Bir renk yelpazesinde diledikleri gibi müzik yapabiliyor olmaları.. Şarkıların ve albümlerin bütününe baktığınızda sizin duygularınızı harekete geçirir. Bazense kendinizi bulmanızı, kabuğunuzdan çıkıp dış dünyayı keşfedebilmenizi sağlarlar. Bazen nostaljik eski duyguları hissettirir. Bazen hiç pes etmememizi söylerler, tutkuların yitmesine izin vermeden.. Bizimle olan bağlarını sıkı tutmaları özel ve samimi hissettiriyor. Evimden birer birey gibiler. Bu bir başarı bence. Enstrüman çalıyor olmaları, sadece orada sanat için olmaları, karakterlerinin iyi olması onları sevmemin etkenlerinden birkaçı. Her üyenin kendi tarzı var, bunlar bir araya gelince mavi rengini oluşturuyor. Kendi tarzımın, düşüncelerimin, hislerimin onların müziği olduğunu keşfettim. 

4) CNBLUE'da olmazsa olmazın kimdir? 

"Bir elin 5 parmağı birbirinden farklı olsa da hepsi de yan yana ve hepsi de aynı değerde. Birini kesip atsak canın acımaz mı?" sözü vardır bilirsiniz.. Onları birbirinden ayırmam mümkün değil. Hepsi bir olduklarında güzeller.. 

5) CNBLUE'da favori çiftin kim? 

Tom ve Jerry tabi ki. Shin ve Jong'un birbirlerine sataşması ardından birbirlerinden kopamamaları... Çok tatlılar. 6) CNBLUE'nun seni en çok etkileyen şarkısı hangisidir? 

Çok derinden etkilendiğim şarkılardan biri "Cold Love". Onun yeri ayrı biraz bende. Çünkü ben BOICE olduktan sonra çıkan ilk albümün parçasıydı ve ilk ağladığım şarkıydı. Dilini bilmeseniz bile şarkıda neler dediğini bilebilirsiniz. 
7) CNBLUE ile ilgili okuduğun ya da izlediğin her hangi bir şeyde seni en çok güldüren konu ne?

Sanırım Japonya'daki komik doğaçlama şarkıları. Şu Japon yemeklerine yazdıkları şarkı. En çok gülüp eğlendiğim an o andı. 

8) CNBLUE’yu tek bir kelimeyle nasıl anlatırsın? 

Gerçekçilik diyebilirim sanırım. Çünkü hiç bir zaman olmadıkları biri gibi davranmadılar ya da müzik yapmadılar. Neyse o CNBLUE. Her zaman kendileri oldular. 

9) CNBLUE'nun albümleri hakkında ne düşünüyorsun? Ve albümlerden favori albümün ve şarkısı hangisi? 

Son yıllarda biraz tarzlarının dışına çıktıklarını düşünüyorum. Örneğin Japon albümlerini dinlediğinizde şarkıları özgürce yaptıklarını anlayabiliyorsunuz. Onlar daha çok hoşuma gidiyor. Belki Japoncayı rock müziğe yakıştırdığım içindir. Sanırım Re:blue albümü favorim. Şu an karar veremiyorum ama o albümde Coffee Shop favorim. Eski tarzlarını özleyengillerdenim. 10) CNBLUE ile ilgili hiç hayal kurdun mu? Kurduysan bu hayalin nedir?

Her bir üyeyle bir günlük randevuya çıkmak isterdim. Bunun sevgili gibi olmasına gerek yok ama olsa hayır demezdim. Jonghyun ile bir kütüphaneyi kapatıp kitapları karıştırmak, felsefe konuşmak. Ardından bir film izlemeye gidebiliriz. Sonrasında evinde sadece bana gitar çalıp şarkı söylemesini isterdim. Minhyuk ile bir doğa gezisine çıkmak isterdim. Bir piknik yaptıktan sonra akşam sahilinde ateş yakıp sırtımıza battaniyemizi alıp deniz havası alırdık. Shin ile bir tren gezisine çıkmak isterdim. Doğanın içinde yol aldığımız. Uyuyakalınca benim başım onun omzuna düşer ve elleriyle yanağımı okşayıp başımı öper. (Saçlarım demek isterdim ama örtülüyüm. Bir romantizm daha bölünür böylece) Yonghwa çok eğlenceli birisi ondan asla sıkılmazdım. Bana sörf yapmayı öğretmesini isterdim. Tabi ki dengemi kaybedip düşecekken beni yakalayıp göz göze geleceğiz. O dalgalar arasında bir anda aşık olacağız birbirimize. 

A.N/ Oldukça romantik bir BOICE'umuz var anlaşılan inşallah mı desek ne desek bilemedim okurken biraz kıskandığım doğrudur 😂

11) Üyeler sürekli grandpa band olmak istediklerini söylüyorlar onların bu yaşlandıklarında bile sahnede kalma arzusu hakkında ne düşünüyorsun? Kendini grandma boice olarak hayal edebiliyor musun? 

CNBLUE'yu bir BEATLES, Pink Floyd tadında grandpa olarak umarım görebilirim. Grandma BOICE olabilir miyim bilmiyorum gerçekçi yaklaşırsak. Hayatım çok farklı yönlere gidecek muhtemelen. Ama Grandma olursam (yaşlanırsam) hep BOICE hissedecekmiş gibiyim. Öyle hissediyorum. 

*Peki Grandma Boice olduğunda da aynı bugünki aşkla seveceğine inanıyor musun? 

CNBLUE bugünkü gibi sevgisini iletmeye devam ederse evet. Bizi maviye aşık ettikten sonra ondan geçebileceğimi sanmıyorum. 

12) Turkish Boice’u ne zaman ve nasıl keşfettin? 

Boice olduğumda grubu yeppudaa'da takip ediyordum. Yaklaşık 1 yıl sonrasında sosyal medya hesaplarına geçmiştim takip etmek için. O zamanda facebook'ta sizi keşfetmiştim. 

13) Turkish Boice sayfasında en çok ne tür paylaşımlar ilgini çekiyor? 

Röportaj çevirileri. Çünkü emekle işin içine giriyorsunuz ve bizim için uğraşıyorsunuz. Bu yüzden daha çok çaba sarf ettiğiniz paylaşımlar ilgimi çekiyor. "Ne varmış bakiyim, neler demiş bizimkiler" diyerek tıklıyorum. CNBLUE'nun fikirlerini de merak ediyorum. Onlar hakkında daha çok fikir sahibi olmamı sağlıyor. 

14) Turkish Boice adminlerine ‘’Şunu şöyle yapsanız daha iyi olur. / Bu böyle olsa daha güzel olur.‘’ vb. gibi önerilerin var mı? Varsa bunlar neler? 

Hahaha çok tatlı insanlarsınız. Adminler olarak bana daha karizmatik geliyorsunuz çünkü sadece işinizi yapıyorsunuz. Röportaj dışında şunu söylemek istiyorum cidden öylesiniz. Sizi tanıdıktan sonra size yaklaşmanın zor olmadığını sıcacık minnoş insanlar olduğunuzu gördüm. Şunu şöyle yapın daha iyi olur diyemiyorum gayet güzel her şey.. Eksik yok ki.. 

15) Son olarak; buradan bütün Boice’lara ve Boice olmayanlara söylemek istediğin bir şey var mı?

Boice'lara şunu söylemek istiyorum. "üyelerinize güvenin" Boice olmayanlara da "Kaçırdığınız çok şey var, hadi gelin CNBLUE ile birlikte ölelim"

Bu ay ki BOICE röportajı sorumuzda Minhyuk'un aşk acısında dinlediği şarkıyı sormuştuk tek doğru cevabımız pilatin'den gelmişti. Bu ay onunla CNBLUE serüvenine yolculuğa çıktık. Biz çok keyif aldık eminiz siz de çok keyif alacaksınız! Özellikle hayaller kısmında çok eğlendim CNBLUE ile bir gün hepimizin hayali değil mi?! Kaçırdığınız çok şey var ne kadar doğru bir tavsiye CNBLUE için! pilatin'e bize vakit ayırdığı ve bizimle CNBLUE serüvenini paylaştığı için çok teşekkür ediyoruz ve kendimiz adına söz veriyoruz "Birlikte öleceğiz!" Şunu da bir kez daha söylemeden geçemeyeceğiz pilatin'in hayran çalışmaları olağanüstü! Eminiz CNBLUE'nun diğer üyelerinin de dikkatini çekecektir! Bizler de bu çalışmaları sabırsızlıkla bekliyor olacağız! Bu yılın son röportajı için sorumuz en kısa sürede hesaplarımızda paylaşılacak lütfen takipte kalın!

0 yorum:

Yorum Gönder