İMZA KAMPANYASI

Aralık Ayı Şarkı Listesi


2018'in son günlerini yaşıyoruz~ Aralık denildiğinde bizim aklımıza hep o yıl sonu ışıltısını, ödül törenleri arasında dolaşırken saçtıkları ışıltılarla geride bırakan üyelerimiz geliyor. Yıl sonu her an bir şölene dönüşüyordu... Aslında geçmiş zamanda konuşmak istemiyoruz çünkü bizim onların ışığını görmemiz için illa smokinlerini giyerek kırmızı halılarda boy göstermeleri gerekmiyor. 

CNBLUE her zaman müziği ile ışık saçmış bir grup oldu. Onların askerde olduğu bu sene de bizler bu ışık demeti ile bir liste yaptık! Bize göre onların tüm şarkıları ödülü hak ediyor bu nedenle liste için şarkı seçmek biraz zordu ancak dileriz sizler de yıl sonu için seçtiğimiz bu listede bizler kadar keyif alırsınız!

1. Takıntılı Aşk: Greedy Man
Söz&Müzik: Yonghwa
Bulunduğu Albüm: Lady

Greedy Man! Aslında birçok kişinin günlük hayatını yaşatan bir şarkı... Aşktan çıldıran bir adamın sevdiği kişiyi herkesten kıskanması, kimse ile paylaşmak istememesi, aşktan ve kıskançlıktan deliye dönmesinden ancak karşı tarafın aşkından emin olamadığından bahsediyor şarkı sözleri bize... Elbette psikopatlıklarını sevgi maskesi ardında saklayanlar için değil sözümüz ama bir erkeğin saf aşkı, masum kıskançlıkları ve çaresizce karşı tarafın aşkını istemesi sizce de ödülü hak etmiyor mu? Sevgiye aç bir adamın aşkı sonunda mutlu sona kavuşur mu bilmiyoruz ancak Greedy Man müziği ve enerjisi ile bizlere o yıl sonu ışıltısını yaşatıyor~ 

2. Kahve Buharında Mutluluk: Coffee Shop
Söz&Müzik: Yonghwa
Bulunduğu Albüm: RE:BLUE

Enerjisi yüksek şarkılar demişken Coffee Shop'ı nasıl es geçebiliriz! Kış ayı soğuk demek kar demek kafelere doluşan insanlar demek~ Dışarının soğuğunu bir bardak kahvenin tüten dumanında ısıtırken kafeden gelip geçen onlarca insanın hayatını izleme şansı da yakalayabilirsiniz! Coffee Shop tam da bu anlamda inanılmaz bir şarkı! Çünkü gelip geçen onlarca insanın hayatlarını izleyebiliyoruz bu nedenle de enerjisi asla düşmeyen her an cıvıl cıvıl her an ışıltılı... Müzik insanların hayatlarına dokunursa anlamlıdır Coffee Shop ise insanların hayatlarından birer parça yaşatıyor~ Onlarca hayatın daima canlı tutulduğu bu şarkı da bizden bir ödül almayı başardı!

3. Klişelerden Kaçış: Run
Söz: Han Sung Ho
Müzik: Yonghwa, Han Seung Ho
Bulunduğu Albüm: Ear Fun

Birbirinin aynısı gri, soğuk binalar arasında tekdüze bir hayat yaşıyoruz giderek robotlaştığımız. Run tüm bunlara isyan tüm bunlardan kaçış niteliğinde bir şarkı. Hayallerinin kanatlarını genişçe açıp özgürce uzaklara uçabileceğinizi haykırıyor, koşarak buradan uzaklaşabileceğiniz... Run tüm yorgunlukların üzerine gelen büyük bir rahatlama gibi çok enerji dolu bir şarkı! Run insanın kendi yapabileceklerinin sınırı olmadığını anlatan bir  şarkı Run bizim için insanın kendine vereceği en büyük ödüllerden!

4. Sonsuzluğa: Radio
Söz&Müzik Yonghwa
Bulunduğu Albüm: Wave

Enerji dedik hareket dedik çalmaya başladığı andan itibaren yeryüzünü bırak gökyüzünde bile ışık gösterilerine neden olacak kadar ışıltılı bir şarkı Radio! Melodinin başladığı andan son ana kadar özellikle de canlı performanslarında birden fazla ödülü hak etmiyor mu sizce de?

5. Görkemli Günler: Glory Days
Söz&Müzik: Yonghwa
Bulunduğu Albüm: EUPHORIA

Liste ilerledikçe gözlerinizin bu şarkıyı aradığına eminiz! Yıl sonu görkemine en çok yakışan şarkılardan biri olsa Glory Days! Bir yılı acısıyla tatlısıyla geride bırakırken insan ister istemez dönüp geriye bakıyor. Geçirdiği yıla, geçirdiği ömre ve görkemli günleri hatırladıkça mutlu oluyor... Glory Days büyük ödülleri hak eden özel şarkılarımızdan biri~

6. Biten Enerjiden Doğan Enerji: Supernova
Söz: Yonghwa, Takashi Ogawa
Müzik: Yonghwa, Han Seung Hoon
Bulunduğu Albüm: Colors

Supernova, enerjisi biten yıldızların şiddetle patlaması olayıdır. Supernova ışıltısı güneşin yüz milyon katına ulaşabiliyor. Yani öyle ki sonu bile, ışıltılı bitişi bile görkemli! Supernova bitişlerin hüzünlü olmadığını gösteriyor bizlere~ Muhteşem enerjisi, müziği ve sözleri ile yıl sonu kutlamalarında ödülümüzü Supernova'ya veriyoruz!

7. Kendin için Bak Aynaya: Man Infront of the Mirror
Söz: Yonghwa
Müzik: Yonghwa, RYO
Bulunduğu Albüm: 392

Biraz tempomuzu düşürelim mi? Man Infront of the Mirror kimi zamanlar unuttuğumuz belki bir nebze geri planda kalmış bir şarkı olsa da anlamı ile çok özel bir parça. Aynaya bak ve kendin için gül kahkahalarla! Çoğu zaman farkında dahi olmadan başkaları için o kadar çok şey yapıyor kendimizden o kadar çok şey kaybediyoruz ki kendimiz için bir şey yapmayı bırak gülümsemeyi bile unutuyoruz!   Yıl sonu aynı zamanda yeni bir başlangıç bizim için... Hadi Man Infront of the Mirror'a bir ödül verirken kendimiz ve çevremiz için de bir ödül verelim ve  gülümseyelim geçirdiğimiz ve geçireceğimiz günlere~

8. Kış Düşü: Ring
Söz&Müzik: Yonghwa
Bulunduğu Albüm: Robot

CNBLUE'nun kış ayına en çok yakışan şarkısı sizce de Ring değil mi? Dışarıda kar yağarken bir yandan onların miskince düşüşünü izlerken bir yandan da içinizi ısıtacak Ring'i dinlediğinizde kendinizi bir yılbaşı kutlamasında hissedebilirsiniz! Tek başınıza bir partiye dönüştürebilirsiniz odanızı bu nedenle bizden bir ödül de Ring'e gidiyor bu ay~

9. Umutsuzluğa Bir Işık Yak: Hikari No Machi De
Söz&Müzik: Jonghyun
Bulunduğu Albüm: Metropolis

Şehrin ışıkları kış aylarında ayrı güzeldir Hikari No Machi De dinleyerek bu ışıkları izlemek ise apayrı güzel! Jonghyun'un ilk uzun metraj filmi olan Ikuri Machi için yazdığı bir şarkıydı. "Sözleri yazmak zordu ama bestesini yapmak on dakika sürdü" diyor gitaristimiz~ Film afetten sonra toplanmaya çalışan kayıplar yaşamış kırılmış ve bu kırgınlıkları birlikte tedavi etmeye çalışan bir grup insanın hayatını anlatıyor. Jonghyun'un "Bu sizin eviniz" demek istediği Hikari No Machi De (Şehrin Işığı) bizleri ait olduğumuz yerde hissettiriyor bu nedenle Turkish Boice bu şarkıya ödül vermeden geçemedi!

10. Güçlü Bağlar: Brothers
Söz&Müzik: Yonghwa
Bulunduğu Albüm: Feel The Five "Y"

Ve Brothers~ CNBLUE üyelerinin birbirlerine olan bağlılığı bir sır olmadı hiçbir zaman. Bunu görmek istemeyenler buna gözlerini kapatanlar bile bu şarkı karşısında bir şey diyemedi. Bu yıl bizim için oldukça üzücü geçmiş olsa da üyelerimiz bu hüznü dağıtmak için ellerinden geleni yaptılar her biri teker teker bizlere öyle güzel hediyeler verdi ki onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Bizlere olan bağlılıkları da en az aralarındaki bağ kadar güçlü bu nedenle Turkish Boice'un 2018 yılındaki son ödülü Brothers'a gidiyor~ 


Bizler bu yıl hazırlamış olduğumuz bu şarkı listeleriyle çok eğlendik. Sizlerle duygularımızı paylaşabilmek, müzik sayesinde bir araya geldiğimiz bu platformda müzik ile konuşabilmek bizler için mutluluk verici bir deneyimdi. Dileriz bu hislerimizi sizlere geçirebilmişizdir, dileriz size olan bağlılığımızı ve sevgimizi CNBLUE sayesinde anlatabilmişizdir! Turkish Boice giderek büyüyen kocaman bir aile ve ailemiz yeni bir yılda güzel anlarda birlikte gülmek, üzücü anlarda ise birbirine destek olmak için hazır~ Aylık şarkı listeleri fikrimizin ilk ortaya çıktığı andan bu yana koca bir yıl geçti gelecek yıl için ise planlarımızı yapıyoruz dileriz çok daha uzun yıllarda birlikte yepyeni serüvenlere atılma şansı yakalayabiliriz! Şimdiden yeni yılımız kutlu olsun!


0 yorum:

Yorum Gönder